Otomatik şanzıman filtre değişimi

Aracınız
Civic FB7 2013
Bu arada değişecek olan filtre değil, dış filtre dediler bu farklı bir şeymiş.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Bu arada değişecek olan filtre değil, dış filtre dediler bu farklı bir şeymiş.
Dostum elletme, paranı da yedirme. Değişmesinler. Ellerinde bu parçadan vardır ve birine giydirmek istiyorlar anlaşılan. 2016 çıkışlı Fb7 aracımla 90bin km'ye geldim böyle bir şey yaptırmadım, duymadım da.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Ben geçen gün değiştirdim 144 binde. Daha önce hiç değişmedi. Yeri biraz sıkıntılı hava filtre kutusunu sökmek gerekiyor. Şanzıman yağını da makineyle değiştiren yerler var, alttan tapayı açıp üstten 3 litre koymak yağ değişimi değil biraz boca etmek oluyor. Bu işi hakkıyla yapan yerler 10-12 litre yağ kullanarak yapıyorlar. 3 litreyi alttan boşaltıp üstten 3 litre koyuluyor, yap soğutucunun giriş hortumun makineye bağlanıyor,makinenin de çıkışı soğutucuya. Araç çalıştırılıp yağın sistemde dönmesi sağlanıyor ve temiz yağ konvertöre , konvertördeki mevcut pis yağ da makineye geliyor, makineye gelen pis yağın yerine haznedeki temiz yağ veriliyor. Ne zaman ki makineye gelen yağ temiz oluyor ozaman işlem tamamlanıyor. Şanzımanda bulunan toplam 7 litre yağ 10-12 litre yağ kullanılarak tamamen değiştirilmiş oluyor. Bunu yaparken bir de filtre değişimi yaparsanız o şanzıman milyon km gider. Malesef ülkemizde yetkili servisler de dahil olması gereken işlemi yapmıyorlar.

06 HONDA 2234
Bizim 60bin km'den sonra her 40binde bir yağ koymamızın - değiştirmemizin bir sebebi de bu zaten. Eski yağın bir kısmı kalıyor yeni konuluyor karışıyor. Böyle boşaltma işlemi yapan yerler nerede var hocam İstanbul'da. ?

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
Bizim 60bin km'den sonra her 40binde bir yağ koymamızın - değiştirmemizin bir sebebi de bu zaten. Eski yağın bir kısmı kalıyor yeni konuluyor karışıyor. Böyle boşaltma işlemi yapan yerler nerede var hocam İstanbul'da. ?

İstanbulda nerede var bilmiyorum ama manisa gibi 350 bin nüfuslu bir şehirde bile varsa istanbulda da fazla fazla vardır diye düşünüyorum. Bu şekilde yağ değişimini bilmiyor yada soğuk bakıyor olmamız yetkili servislerin kullanmayışı. 3 litre yağ değişiminde bile filtreyle birlikte 700-800 tl gibi fiyat çıkartıyorlar. Komple yağ değişimi yapsalar 2 bin tl çekerler,bu fiyatta insanlarda otomatik araçlar masraflı bakımları daha maliyetli fikri oluşturur. Belki 60+40 binlik ilk 2 bakımda olmasa da 3. Bakımda şanzıman yağı ve filtresinin tamamen yenilenmesi şanzıman ömrü,vuruntu vb açısından faydası olacaktır.

06 HONDA 2234

Ben 2010 aracimda 120-130.000lerde sadece yag degistirmistim. 155binde satarken hic bir problem de yoktu.

Son düzenleme:
Ad Soyad
Onur T.
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
dış filtre 2 yağ değişimde bir değişir eger bir önceki değişimde değişmediyse mutlaka değiştirn piyasada 100-150 tl civarı bulunuyor

Ad Soyad
Mustafa
Aracınız
Civic FB7 2013
dış filtre 2 yağ değişimde bir değişir eger bir önceki değişimde değişmediyse mutlaka değiştirn piyasada 100-150 tl civarı bulunuyor
Bende 60k ve 80k şanzıman yağı değişti yetkili serviste bu filtreden bahsedilmedi faturada filanda yazmıyor. Acaba kirlilik durumuna göre bilgi verip mii değiştiriyorlar yoksa standart yağ değiştiriken onuda mı değiştiriyorlar faturada herhangibir ibare göremedim çünkü ikisinde de..?

Aracınız
Civic FB7 2015
İstanbulda nerede var bilmiyorum ama manisa gibi 350 bin nüfuslu bir şehirde bile varsa istanbulda da fazla fazla vardır diye düşünüyorum. Bu şekilde yağ değişimini bilmiyor yada soğuk bakıyor olmamız yetkili servislerin kullanmayışı. 3 litre yağ değişiminde bile filtreyle birlikte 700-800 tl gibi fiyat çıkartıyorlar. Komple yağ değişimi yapsalar 2 bin tl çekerler,bu fiyatta insanlarda otomatik araçlar masraflı bakımları daha maliyetli fikri oluşturur. Belki 60+40 binlik ilk 2 bakımda olmasa da 3. Bakımda şanzıman yağı ve filtresinin tamamen yenilenmesi şanzıman ömrü,vuruntu vb açısından faydası olacaktır.

06 HONDA 2234

Merhaba ben de önünüzdeki hafta şanzıman yağını değiştireceğim. Yetkili servise gitmeyi düşünüyordum ama Manisa’da yapan var demişsiniz. Kime götürebilirim bu işlem için?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
Merhaba ben de önünüzdeki hafta şanzıman yağını değiştireceğim. Yetkili servise gitmeyi düşünüyordum ama Manisa’da yapan var demişsiniz. Kime götürebilirim bu işlem için?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Zorpet’in bir alt sokağında kaizen oto/bekir usta var. İsterseniz servisten yağınızı alıp öyle gidin. Honda için motul yağ kullanıyor. Yağı 3 litre olarak mı değiştirmeyi düşünüyorsunuz yoksa makineyle tamamını mı ?

06 HONDA 2234

Geri