Otomatik şanzıman filtre değişimi

Aracınız
Civic FB7 2014
Arkadaşlar merhaba, şu an ki servis kampanyası ile 600tl ye şanzıman yağı değişimi yapılıyor. Aracım 130binde ve daha önce şanzıman yağ filtresi değişmedi onun içinde 300 tl gibi bir rakam çıkardılar sizce uygun mu ? dışardan temin edecek olsam fiyatları yakın mıdır? teşekkürler

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Arkadaşlar merhaba, şu an ki servis kampanyası ile 600tl ye şanzıman yağı değişimi yapılıyor. Aracım 130binde ve daha önce şanzıman yağ filtresi değişmedi onun içinde 300 tl gibi bir rakam çıkardılar sizce uygun mu ? dışardan temin edecek olsam fiyatları yakın mıdır? teşekkürler
şanzıman filtresi yazın 250 tl.ydi, bence 300 tl şu anki dolar kuru ile uygun kaldı, aracınızda şimdiye kadar hiç değişmediyse ve maddi olarak yük getirmiyorsa bence değiştirin.

Hocam 600tl fiyat sadece şanzıman yağı değişimi için servise gidersen verilen fiyat mı ? Çok ilginç, ben daha 3-4 gün önce FB7 kampanya mesajı geldiği gün Ayışığı’nı arayıp fiyat aldım, sadece şanzıman yağını satın alırsam 1100 küsür, işçilik dahil serviste değiştirirsem 890tl dediler. Bu kadar tutarsız olabiliyor mu bu servisler anlamadım gerçekten.
Bunun üzerine bende trendyoldan 523tl ye yağ siparişi verdim (henüz yolda), dışarıda değiştireceğim. Eğer 600tl deselerdi uğraşmazdım bende. Ama diğer yandan iyi de olmuş, parası bir yana artık servislere hiç güvenim kalmadı. İşini doğru düzgün yapan insan yok arkadaş. Baksanıza daha fiyatı doğru düzgün söyleyemiyorlar, yaptıkları işe gözümüzle görmeden nasıl güveneceğiz ? Dışarıda gözümün önünde yapılır, içim rahat eder hiç olmazsa.

iPad cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2015
Eylül ayında şanzıman yağ ve filtresi için bir kampanya ya da indirim yoktu. Yağ için 600, filtre için 400 TL ödedim.

Aracınız
Civic FC5 2017
Bence vardır, iç filtre denilen kısım zaten normalde değişmez ancak dış filtreninde değişimi ile ilgili kitapçıklarda bir bilgi yok :unsure:
Dış filtre içinde yağ değişimi sırasında dıştaki parçadan değişim gerçekleştirilir.
Komple değişim için özel vakumlu emme ve vakumlu doldurma makinaları gereklidir.
E220 sahibi bir arkadaşım bu şekilde şanzıman yağ karteri sökülerek içindeki filtrenin değişimi ile komple yağın makina ile çekilip yeni yağında makine ile doldurulduğunu ve maliyetli olduğunu anlatmıştı :unsure:
FD6 ve FB7ler tazeleme usulü yapılıyor (toplamda 7 tl.ye yakın ancak 3 lt olarak değiştiriliyor), FC5 ve FK7lerde de aynı şekilde olduğunu düşünüyorum.
Fc5 aracımın 81 bindeyken 2. Kez şanzıman yağını değiştim. Zonguldak Ereğli yetkili servisini aradığımda filtre olmadığını söylediler. Kitapçıkta da herhangi bir bilgi yok bu yönde. 2. Kez değişim yapan arkadaşların da tecrübesini merak ediyorum.

Aracınız
birilerine lazım olur diye güncel fiyatları bırakayım:

2013 model lpg'li honda için yetkili servis fiyatları:
şanzıman yağı - 910 tl
şanzıman dış filtre - 650 tl

bu fiyatlara işçilik dahil. (internette 3 lt şanzıman yağının fiyatını 850 tl görünce serviste değiştirteyim dedim.)
dış filtreyi de 100bin bakımında değiştirmişim ve araç 170bin km'de. o yüzden onu da değiştireceğim.

2-3 sayfa önceki fiyatlara bakınca insan ne diyeceğini şaşırıyor cidden. fiyatlar 1 senede 3 kat artmış :/

Son düzenleme:
birilerine lazım olur diye güncel fiyatları bırakayım:

2013 model lpg'li honda için yetkili servis fiyatları:
şanzıman yağı - 910 tl
şanzıman dış filtre - 650 tl

bu fiyatlara işçilik dahil. (internette 3 lt şanzıman yağının fiyatını 850 tl görünce serviste değiştirteyim dedim.)
dış filtreyi de 100bin bakımında değiştirmişim ve araç 170bin km'de. o yüzden onu da değiştireceğim.

2-3 sayfa önceki fiyatlara bakınca insan ne diyeceğini şaşırıyor cidden. fiyatlar 1 senede 3 kat artmış :/

Ben de fiyatların artacağını düşünerek geçen Aralık ayında trendyol’dan “eminim” adlı satıcıdan 550tl ye 3 litre aşağıda resmi bulunan şanzıman yağını almıştım. Tatil için geldiğim ilçede bulunan oto tamircisi otomatik vites şanzıman yağını değiştirmek istemedi, sorumluluk alamayacağını bildirdi ve honda bakımı yapan yerde yaptırmamı önerdi. Özellikle otomatik vitesli araçlarda problem çıkabiliyormuş ve şanzıman kilitlenme ihtimali olabilir dedi. Benim de kafam karıştı, acaba aldığım yağda bir problem yaşarmıyım ? Daha önce aynı satıcıdan bu yağı satın alıp kullanan oldu mu acaba ?
Bence siz yetkili serviste değiştirerek en iyisini yapmışsınız, işçilik için vereceğim parayı da ekledikten sonra zaten arada 150tl gibi bir fark kalacaktır. Hiç olmazsa kafanız rahat şu an. Bense ne yapmam gerektiğini bilemeden düşünüp duruyorum şimdi
Image1651840090.204889.jpg

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Ben de fiyatların artacağını düşünerek geçen Aralık ayında trendyol’dan “eminim” adlı satıcıdan 550tl ye 3 litre aşağıda resmi bulunan şanzıman yağını almıştım. Tatil için geldiğim ilçede bulunan oto tamircisi otomatik vites şanzıman yağını değiştirmek istemedi, sorumluluk alamayacağını bildirdi ve honda bakımı yapan yerde yaptırmamı önerdi. Özellikle otomatik vitesli araçlarda problem çıkabiliyormuş ve şanzıman kilitlenme ihtimali olabilir dedi. Benim de kafam karıştı, acaba aldığım yağda bir problem yaşarmıyım ? Daha önce aynı satıcıdan bu yağı satın alıp kullanan oldu mu acaba ?
Bence siz yetkili serviste değiştirerek en iyisini yapmışsınız, işçilik için vereceğim parayı da ekledikten sonra zaten arada 150tl gibi bir fark kalacaktır. Hiç olmazsa kafanız rahat şu an. Bense ne yapmam gerektiğini bilemeden düşünüp duruyorum şimdi
Ekli dosyayı görüntüle 268476
Ben n11deki rp_global isimli hesaptan, aynı görünüme sahip şişedeki yağdan 2 seferdir değişim yapıyorum ve şu aşamada bir sorunla karşılaşmadım, ama başka bir satıcı eski şişede dolum yapmışmidir bunu bilmek zor.

Aracınız
Civic FC5 2019
Ekli dosyayı görüntüle 268476
otomatik yada manuel farketmez garantili yada garantisi bitmiş yine farketmez sizin yerinizde olsam kesinlikle şanzıman yağını serviste orjinal yağ ile değiştiririm. Ama yine karar sizin ozellikle internette ne oldugu bellisiz cok fazla yağ var adam ayni plastik bidonu üretip içine basıyor merdiven altı üretim yağı. Motor yağını güvenli isim yapmış markalardan alıp değiştirebilirsiniz diye düşünüyorum. Ama şanzıman işine girmeyin bu şekilde. Yine söylediğim gibi karar sizin.

M2007J3SG cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri