Otomatik Şanzıman Yağı

Aracınız
Civic FB7 2015
Tavsiye için teşekkürler m2hamid..Honda’nın kendi yağını servisten başka bi yerde bulamazmıyız?Servisi aradım dışarı satış yapmıyoruz dediler..
Özel servisler de istemeniz halinde orijinal şanzıman yağını tedarik edebiliyorlar ama o zaman da yetkili servisten daha ucuza gelmiyor. Ben yakın zamanda yetkili serviste değişim yaptırdım, 3 lt yağ yaklaşık 320tl tutuyor, 50 TL de işçilik yazıyorlar. Orijinal yağ kullanmak kaydı ile Antalya'da bilinen iki özel Honda servisine de fiyat sormuştum, ikisi de 500 TL üzerinde fiyat söylediler.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Honda Türkiye’nin yedek parça konusunda ne kadar sıkıntılı olduğunun çoğu kişi farkında, piyasaya parça vermiyor ve elindeki parçaları yüksek bedelle satıyor.
Şanzıman yağı için kendimde serviste değişim yaptırmak durumun kaldım, ocak ayı başında 290a değiştirtmiştim.

Bi de yazdan beri sıkıntılı yeni bir durum var, eskiden amazon amerika gibi yurtdışı sitelerinden ücreti ile araba yedek parçası da getirtebiliyorken, artık bu durum nerdeyse imkansız hale getirilmiş, gümrük müdürlükleri oto yedek parça statüsündeki ürünlerin ithalat izni yoksa geçişe izin vermiyorlar.
Amazondan almayı planladığım uygun fiyatlı ürünlerin hiçbirini Amazon Türkiyeye gönderim yapmıyor.

Aracınız
Civic ES7 2002
Otomatik şanzıman yağınin markası ndan daha çok numarası önemlidir. Tecrübeyle sabit. Mutlaka bir bilene değiştirin

Otomatik şanzıman yağınin markası ndan daha çok numarası önemlidir. Tecrübeyle sabit. Mutlaka bir bilene değiştirin

Aynen. Normal şartlarda DW1 i karşılayan yani üzerindeki muadil kodlarda DW1 yazan her yağ kullanılabilir ama riske atmamak en iyisi. Eneos kullanıyorum ben eco atf. Memnunum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Aracınız
Aynen. Normal şartlarda DW1 i karşılayan yani üzerindeki muadil kodlarda DW1 yazan her yağ kullanılabilir ama riske atmamak en iyisi. Eneos kullanıyorum ben eco atf. Memnunum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Teşekkürler.Bulabilirsem İlk tercihim Honda servis yağı olmazsa Eneos DW1 Eco Atf;)

Aracınız
Şanzıman yağı değişimi yaptıracaklar için Bilgilendirme.Konya Honda Toros-şanzıman yağı+filtre+tapa pulu 415 tl..

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2014
Arkadaşlar aracım 2014 fb7 LPg li otomatik. kilometre daha 23 000 de bakım için servisi aradığım da 2300 TL fiyat verdiler. motor yağı, yağ filtresi, hava filtresi, polen filtresi, Şanzıman yağı, Fren yağı, benzin filtresi, lpg filtresi değişecek.
Benim sorum 23 binde şanzıman yağını ve fren yağını değiştirmeye gerek varmı. Birde aracı hep LPG de kullanıyorum. Benzin filtresini değiştirmeye gerek varmı. Yrdımcı olursanız sevinirim çünkü verilen fiyat baya bir yüksek geldi bana

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Arkadaşlar aracım 2014 fb7 LPg li otomatik. kilometre daha 23 000 de bakım için servisi aradığım da 2300 TL fiyat verdiler. motor yağı, yağ filtresi, hava filtresi, polen filtresi, Şanzıman yağı, Fren yağı, benzin filtresi, lpg filtresi değişecek.
Benim sorum 23 binde şanzıman yağını ve fren yağını değiştirmeye gerek varmı. Birde aracı hep LPG de kullanıyorum. Benzin filtresini değiştirmeye gerek varmı. Yrdımcı olursanız sevinirim çünkü verilen fiyat baya bir yüksek geldi bana
Yetkili Servislerin fiyatları son zamanlarda iyice yükseldi.
Eğer garantiniz devam ediyorsa biraz bu fiyatlara istemsiz katlanmak durumunda kalıyoruz.
Ancak size ufak bir tüyo vereyim, servisler sarf malzemelerin değişimine garanti vermez, mesela dışardan bosch-mann-blueprint gibi firmaların polen filtrelerini 40-50 bandında temin edebilirsiniz.
Orjinal polen filtesi şu anda 130 civarında ve gereksiz pahalı. Bu şekilde garantiyle ilişkili olmayan parçaları kendiniz temin edip, çok kolaylıkla kendiniz değiştirebilirsiniz.
Eğer garantiniz yok ise sadece bakım için garantiye gitmenize gerek yok, bakım parçalarını kendiniz servislerden yada parçacılardan hatta internetten bile temin ederek dışarda ortalama 50-100 arası işçiliğe yaptırabilirsiniz.
Otomatik şanzıman yağı şanzımanın ömrü açısından önemli, değişimi yaptırın, ayrıca fren yağının da 3 yıl da bir değişimi tavsiye ediliyor.
Son olarak benzin filtresinin ömrü kullanım klavuzunda 6 yıl 120 bin km olarak belirtilmiş, ancak Honda Türkiye bunu 4 yıla düşürüyor, bence rutinde zaten çok az benzinle kullandığımız için bu parçanın 6 yıldan önce değişmesi pek gerekli değil. Bunu da gözönünde bulundurun.

Geri