otomatik şanzuman sıkıntısı

Aracınız
herkese ii günler 2014 model otomatik eco aracım var.son günlerde vitesi d ye ve p ye almak için frene bastığımda her seferinde bir çıtlama sesi geliyor.acaba başına böyle bir şey gelen var mı ne yapmam lazım.10-15 gün sonra 30000 bakımı var bekletsem mi acaba erken mi gitsem bakıma.birde benzinde değilde lpg de aracın ilk vitese atmada ve sonra ki 2 vitese kadar sarsılması normal mi acaba.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
heralde dedikleri kadar sağlam şanzuman bu hiç kimsenin başına gelmemeiş :)

Şanzıman ile ilgili gerçekten sıkıntı olmuyor :)
Aracınızı park ederken el frenini çekip önce N ye alıp ayak freninden ayağınızı çekerek yükü frene verip daha sonra ayak frenine basarak vitesi P konumuna alarak mı aracınızı park ediyorsunuz?

İlk çalıştırmada d ye alındığında çıkan ses bu yüzden çıkabiliyor.

Aracınız
Şanzıman ile ilgili gerçekten sıkıntı olmuyor :)
Aracınızı park ederken el frenini çekip önce N ye alıp ayak freninden ayağınızı çekerek yükü frene verip daha sonra ayak frenine basarak vitesi P konumuna alarak mı aracınızı park ediyorsunuz?

İlk çalıştırmada d ye alındığında çıkan ses bu yüzden çıkabiliyor.

selamünaleyküm.ben otamatik ilk defa kullanmaya başladım.aractan memnunum Ellah için hoştur.dediğin gibi park etmeye 2 gündür başladım gene burada okuduktan sonra.sen bana kısaca çalıştırma ve hareket edene kadar nelere dikkat etmem gerek söyleyebilirmisin şefim :)hep aklıma takılmıştır. vitesler arası geçiş yaparken frene basma şiddetimiz nasıl olacak.geçiş esnasında mesala r den d ye alınca arabanın hafif silkelenmesi normalmi

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
selamünaleyküm.ben otamatik ilk defa kullanmaya başladım.aractan memnunum Ellah için hoştur.dediğin gibi park etmeye 2 gündür başladım gene burada okuduktan sonra.sen bana kısaca çalıştırma ve hareket edene kadar nelere dikkat etmem gerek söyleyebilirmisin şefim :)hep aklıma takılmıştır. vitesler arası geçiş yaparken frene basma şiddetimiz nasıl olacak.geçiş esnasında mesala r den d ye alınca arabanın hafif silkelenmesi normalmi

Normal şiddete fren basmanız yeterli, D den R ye hafif silkeleme olabilir normal.

Aracınız
Normal şiddete fren basmanız yeterli, D den R ye hafif silkeleme olabilir normal.

selamunaleyküm kardeş sana bir video gönderebilirmiyim bu ses ila alakalı telefonuma çektim.bakımda ses gelmedi siz videoya çekin dediler.şimdi tekrar servise gidecem.gitmeden bir bakabilirmisin sen acaba.tlf özelden atabilirmisin videoyu göndereyim.

Hayır silkeleme de ses de normal degil şanzımanı kullanmayı bilmediğimizden kaynaklanıyor ben aşırı derece kulak hassasiyeti olan bi insanım bu sesi araştıra araştıra bi şekilde buldum sebebini anarya yaparken felan seri oluyoruz biraz araç tam durmadan vites atınca oluyor bu ses Yani şansımandan hızlı davranıyoruz aracım tam durdurarak yapmamız gerek bu sesi silkelemeyi istemiyorsak

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri