Otomatik viteste ki mandal ne işe yarıyor?

ASE

0
Aracınız
Benim araç otomatik vites ve normalde subaru da vites üzerindeki mandalı sıkmadan vites değişimi yapılmıyordu. Tüm araçları bilmiyorum ama bugün ışıklarda dururken yeşil yandı ve ben elimi direksiyona alayım derken vites topuzuna hafif bir şiddette çarptı elim ve vites N' ye geçti bi daha vites değiştim. Sonra park halinde de denedim mandalı sıkmadan da çok rahat bir şekilde vites atıyor. Bu normal mi bilemedim. Normalse o mandalı niye koymuşlar? Diğer otomatikleri de cok bilmediğim için size sorayım istedim.

Bazi vites gecislerinde mandal kullanmaya gerek yok,hatta kullanim kitabinda mandala hic basmadan vites atin diyor,ayrintisini okumak istersen kitapciga goz at kardesim.

HTC One M9 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

StarGT

0
Aracınız
R konumundan N konumuna mandala basmadan geçer
D konumundan N konumuna mandala basmadan geçer
N konumundan D konumuna mandala basmadan geçmaz.
P konumundan R,D,S konumlarına mandala basmadan geçmez
R konumundan P konumuna mandala basmadan geçmez.
D konumundan S konumuna denemedim.

ASE

0
Aracınız
Trafikte D' den R' ye falan denemedim. Ancak araç çalışır halde dururken hepsine geçiyor rahatlıkla. Trafikte de geçer mi diye şüphe ettim. Ancak anladığım kadarıyla sıkıntı yok.

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Benim araç otomatik vites ve normalde subaru da vites üzerindeki mandalı sıkmadan vites değişimi yapılmıyordu. Tüm araçları bilmiyorum ama bugün ışıklarda dururken yeşil yandı ve ben elimi direksiyona alayım derken vites topuzuna hafif bir şiddette çarptı elim ve vites N' ye geçti bi daha vites değiştim. Sonra park halinde de denedim mandalı sıkmadan da çok rahat bir şekilde vites atıyor. Bu normal mi bilemedim. Normalse o mandalı niye koymuşlar? Diğer otomatikleri de cok bilmediğim için size sorayım istedim.
0a47a63aa592d9a3739378500991046e.jpg

b5688d3acaefc2a318a1be73f4cdcd50.jpg

2bf2167b1d08ecdd8ce3a895f24b6179.jpg

HTC One_M8 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

ASE

0
Aracınız
Emeğin için teşekkür ederim "maksu". Ancak benim katalogda yazanla vites uyuşmuyor. Seyir halinde de, duruş halinde de L hariç tamamına geçiyor mandalı sıkmadan. Üstelik zorlamayla değil tek parmakla bile iterek geçirebiliyorum istediğim vitese.

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Emeğin için teşekkür ederim "maksu". Ancak benim katalogda yazanla vites uyuşmuyor. Seyir halinde de, duruş halinde de L hariç tamamına geçiyor mandalı sıkmadan. Üstelik zorlamayla değil tek parmakla bile iterek geçirebiliyorum istediğim vitese.
Fc5 mi aracınız?

HTC One_M8 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Trafikte D' den R' ye falan denemedim. Ancak araç çalışır halde dururken hepsine geçiyor rahatlıkla. Trafikte de geçer mi diye şüphe ettim. Ancak anladığım kadarıyla sıkıntı yok.

ben bir ara seyir halindeyken mandalla oynuyordum ve yanlıslıkla R ye aldım. mandala basılı halde.
sensor sesi geldi bip diye öttü hemen geri d ye çektim. biraz gittikten sonra geri R ye aldım bilinçli şekilde. sensörle aktif-kamera açılıyor muhtemlen geri ışıklarıda yanıyordur ama araba N de gibi gidiyor. sıkıntı olmuyor.

Geri