otomatik vs manuel

Aynı şey başta bende de oldu. Su an park edeceğim zaman yokuşta olsa düz bir yer de olsa durduktan sonra ayağımı frenden çekmeden P ye alıyorum sonra el frenini çekip freni bırakıyorum.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Özellikle yokuşta park edecekseniz aracı durdurduktan sonra ayağınızı frenden çekmeden "N"ye alıp el frenini çekeceksiniz. Sonra ayağınızı frenden çekip yükü şanzımandan alıp el frenine yani fren disklerine vereceksiniz. Sonra ağırlık şanzımanda kalmadığı için rahatlıkla "P"ye alabilir ve stop edebilirsiniz. Boylece calistiracaginiz zaman "P"den "D"ye alırken o bahsettiğiniz ses çıkmaz. Bende alışkanlık oldu yokuş olmasa bile aynı hareketi tekrarlıyorum. Şanzımanı korumak için çok iyi bir yöntem...

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Eu8

0
Almayı düşündüğüm araç Mercedes W211 (2008 2009 E serisi) veya BMW F30 (son 3 serisi) olabiliir
Temiz W211 bulmak zor da olsa kasayı seviyorum ya da sıfır f30 zorlayacağım ama alışkanlıklar anlamında iki araçta benim Düz HB den hantal kalır gibi geliyor bana..

Merhaba [MENTION=613]Eu8[/MENTION]

Otomatik kullanırken sol ayağını kullanmayacağın için o ayağını unut. Yokuş kalkış desteği olduğu için yapacağın tüm manevralar güvende. Ayağının hassasiyetine göre iğne deşiğinden ip bile geçirirsin. Kullandıkça hoşuna gidecektir. Eğim müsaitse gazı bu araçta da kullanman gerekmez. park etme konusunda ise düz veya otomatik vites te fark olmayacaktır. gaz vermediğin sürece araç hareket etmiyor zaten. Yokuş aşağı inerken de akıllı yokuş eğim algılayan bir transmisyon var. eğer daha dik olursa direksiyondaki kulakçıklardan bir alt vitese düşerek hiç frene basmadan da inebilirsin. Kısacası sürüş karakteristliği aynı, yöntemler farklı. Tabi bu anlattıklarım honda için geçerli . Alacağın aracın markasını verirsen bilen varsa daha detaylı bilgi verebilir.

İyi akşamlar

Geri