P 0302 Hatası...!!

Aracınız
Arkadaşlar aracımda geçen ay motor arıza ışığı yanıp sönmeye başladı( sabahları ilk çalıştırmadan sonra)..Kontak aç kapa yapınca gidiyordu lakin daha sonra tekrar yandı ve sabit kaldı..Arızayı sildirmeye gittiğimde resimdeki hatayı aldım.. P 0302 Silindir 2 de tekleme diye..Neyse hatayı sildirdik fakat bugün tekrar motor arıza ışığı yandı..Tahminim aynı hatayı verdi..Aracım 2011 civic lpg li bu arada..Hatayı silen arkadaş bujilerden ya da ateşleme bobininden olabileceğini söylemişti..

Daha önce böyle bir sorunla karşılaşan ve çözüme ulaşan varsa yardımlarını bekliyorum..Teşekkürler..20180110_123502.jpg

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=10246]CanToNa1907[/MENTION] Tamirci arkadaşa katılıyorum ateşleme ile ilgili bir sorun olabilir.

Bence ilk once lpg den mi yoksa benzinde de yapıyor mu bunu ayirt edip. O sekilde arizaya yogunlasilmali.. Araci ariza isigini sondurdukten sonra benzinde kullanip takip etmek gerek.

Aracınız
Bence ilk once lpg den mi yoksa benzinde de yapıyor mu bunu ayirt edip. O sekilde arizaya yogunlasilmali.. Araci ariza isigini sondurdukten sonra benzinde kullanip takip etmek gerek.

Dün araç arıza ışığı yakınca ben de benzine aldım..Bugün sabah çalıştırdığımda ışık sönmüştü..Birkaç gün benzinde kullanayım sıkıntı çıkmazsa lpg den diyebilirim..Sorum şu lpg bu hatayı çıkartabilir mi_? Enjektörlerden mi kaynaklanır?

Aracınız
Araç sabahları ilk çalıştırmada lpg ye geçince boğulmaya ,arıza lambası yakmaya ve stop etmeye başladı..Benzinde böyle bir durum yok ama..Sorun hala bobinlerden ve bujilerden mi kaynaklanır sizce..Haftasonu lpg ciye gittiğimde bobinleri değiştirmem gerektiğini söyledi ama bobin ya da bujilerde sıkıntı olsa benzinde de aynı sıkıntıyı yapmaz mı? Yardımlarınızı bekliyorum..

Kardesim ayni sıkıntı ile epey bi uğraştım. Önceleri sabah geç marş alma .alip gaz yemeden stop etme zaten tuketim o biçim video da da var.
https://youtu.be/NxdZKfQN8vA
https://youtu.be/oYfgps6AMiE
Bu benim araç.
Bu sorunla beraber lpg ye geciste te stop etme. Tekleyip ariza lambasi yakma.3bin deviri gecememe gibi bir sorun vardi.
Bu iki sorunum ilkini; subap ayari gergi kütüğü 4 buji v kayis degisimi. vs.. Gibi agir bakimlarda çözdük elhamdulillah. Iki sorun olan lpg ye gecisteki stop olayini da. Deneme ile. Tanktan kapattik sabah biçalıştı. Bi calismadi. Map sensoru degisti. Ama asil olay regulatorun tanktan aldigi gazi yuksek basincla araca gondermesi ve araci bogmasi tanisiyla regulator ve gaz kesiciyi değiştirdik. Tamir ettirmedim. Sorun bicak gibi çözüldü.
Bu benim aracin öyküsü sizinki başka bir sorundan midir bilmiyorum.
Saygilar..

Aracınız
[MENTION=5039]7Boyraz8[/MENTION] Öncelikle geçmiş olsun hocam..Videoları izledim benim araçta böyle bir sıkıntı yok şükür..İlk çalıştırmada gayet düzgün çalışıyor yalnız lpg ye geçince araç gaz yemiyor,arıza ışığı yakıyor ve devir düşünce stop ediyor..Buji ve bobinlerden başlayacam artık ..Düzelir umarım..

Aracınız
Bence regulator e ve gaz enjektörlerin yoğunlaş.
Hocam ben de öyle düşünüyorum açıkçası ama haftasonu brc servisine gittim usta bobinleri değiş dedi..Bu yüzden önce bobin ve bujilere yöneldim..Enjektör işi falan olsa bence usta ne yapar eder söylerdi enjektörü değiş diye..Enjektör malum pahalı ,yenisini takması da rahat..Öyle bir ihtimal olsa ustalar kaçırmaz bence..

Ya oyle git bobin degistir demek kolay mi ya. Kac para haberi var miymis. Valla ustalara hic o gözle bakmiyorum. Bi bi seyder. Oteki baska bi sey. Bobin buji ölçüm falan yapti mi ki de o taniyi koyuyor arabaya. Sen sor her yere.

Geri