P konumunda Frene Basınca Ses

Aracınız
Civic FC5 2021
Arkadaşlar merhaba araç Fc5 2021 model benzin lpg. Sabah arabayı P konumundan D ye alırken frene hafif bastığımda sanki kilit sesiymiş gibi tak tak ses yaptı. Frene basıp çekince oluyor. Aracı N el freni kombinasyonuyla hep istop ederim. Video sizlerle paylaşıyorum. Yardım ederseniz sevinirim. https://youtube.com/shorts/-bo7HnxWIo8?feature=share

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Bu Cvt lpg kombinasyonu bence çok sorunlu. Araçta 60-80 arası teklemeler mevcut gazı bıraktığında silkeliyor Lpg de. D den R ye alınca silkeliyor. Servisteki ustalarda anlamıyor.
Aracın km.si nedir?

R ve D geçişlerinde frene tam basılmazsa da silkeleme yapabiliyor.

Soğuk motorda daha bariz belli oluyor.

Park ederken nasıl park ediyorsunuz?

Aracınız
Civic FC5 2021
Araç 2021 Ekimde aldım 21.000 km. Yumuşak kullanıyorum hiç öyle sert haraketler yok. İLK N ye alıp el freni kombinasyonuyla park ediyorum. Yarın servise soracağım. Normal bir ses değil arkadaşlar saçma sapan ses kilit mekanizması bozuldu sanırsam. Frene basmadan viteste değiştirmedim zorlamadım.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Araç 2021 Ekimde aldım 21.000 km. Yumuşak kullanıyorum hiç öyle sert haraketler yok. İLK N ye alıp el freni kombinasyonuyla park ediyorum. Yarın servise soracağım. Normal bir ses değil arkadaşlar saçma sapan ses kilit mekanizması bozuldu sanırsam. Frene basmadan viteste değiştirmedim zorlamadım.
Anlattıklarınızdan anladığım kadarıyla ve kendi aracım da dahil birçok aracta bu durumu gordugum için bir sorun oldugunu düşünmüyorum. Yine de garanti devam ettiği için baktırın. İçiniz rahat etsin.

@alisakarya hocam konuya yeterince açıklık getirmiş.

Ayrıca R ve D geçişlerinde genelde soğuk motorda bende de sarsıntı tarzı bir durum oluşuyor. Ara sıra sicakken de yapabiliyor.
Bu konuyu da rica etsem servise sorup bize de bilgi verirseniz çok sevinirim.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
@krasny hocam sizden ricam ayrıca şanzıman güncellemesini sorabilir misiniz. Bazı yerlerde bu sarsıntının güncelleme sonucunda düzeldiğini duydum.

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Hocam sürekli ses gelmesi normal değil...Garantili ise servise gösterin..İyi günler..

Aracı park ederken (Düz yerde / Eğimde)
Fren
N ye al
El frenini çek
Ayağını frenden çek
Frene bas
P ye al

Kombinasyonunu kullanırsanız...Otomatik vitese yük binmeden stop etmiş olursunuz..Bilmeyen diğer arkadaşlarımda öğrenmiş olsun..iyi günler

Son karar tabiki sizin. Saygılar

Son düzenleme:
Geri