Panjur Koruma Filesi

Luvi

0
Selamun Aleyküm arkadaşlar,
Yaşadığım yerde bazı araçlarda aracın ön panjurunu kapatan file şeklinde bir aparat var. Sorduğumda panjurdan radyatöre sinek girmesin ve radyatörü tıkamasın diye diyorlar. Bu takılan filenin ismini bilen var mı acaba?

kara82

0
Aracınız
Selamun Aleyküm arkadaşlar,
Yaşadığım yerde bazı araçlarda aracın ön panjurunu kapatan file şeklinde bir aparat var. Sorduğumda panjurdan radyatöre sinek girmesin ve radyatörü tıkamasın diye diyorlar. Bu takılan filenin ismini bilen var mı acaba?
Fotoğraf yollasaniz fikir verenler olur

Aracınız
İyi de sinek girmesin diye yapıyorlar da ( arkadaş cahilliğinde bir sınırı var diyorum bu noktada ) hava akışında azalma olur , radyatör soğumaz ? 8)

Radyatör
Radyatör, motordan alınan ısıyı dağıtan, yokeden aygıta verilen isimdir. Azami miktarda suyu kanallarında tutup, atmosferle büyük bir alanını temas ettirerek soğutma işlemini gerçekleştirir. Su taşıyan kanallardan oluşan petekleri ve suyun girişini sağlayan üst kazan ve motora tekrar geri gönderen alt kazandan meydana gelir. Kimi radyatör ise yandan kazanlıdır, çalışma esnasında motordaki su üst kazana gelir ve kanallara üstten dağılırlar. Su ısısını kanallardan aşağıya akarken, gelen hava akımı sayesinde kaybeder.

Daha evvel görmüştüm , gülmüştüm valla :)

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=85]Luvi[/MENTION] Resim paylaşabilir misiniz?

Aracınız
arkadaşın bahsettiğine benzer bir şey görmüştüm. passat veya jettada idi, komple far ızgara tamponun alt kısmına ve kapputun 20 cm lik kısmını kapatan file gibi şeffaf bir şeydi. etkili mi olur zarar mı verir bilmem ama aynı aracı yakalarsam resmini ben de atarım.

Geri