Parça fiyatları hakkında

Arkadaşlar aracımda depişmesi gereken parça ve fiyatları görselde mevcut. Bundan daha uyguna yaptırma fırsatım var mıdır parçaları internnetten alsam vs? Yardımcı olabilecek arkdaşlar varsa yardımlarını rica ederim.IMG_20200627_124233.jpeg

SNE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
Arkadaşlar aracımda depişmesi gereken parça ve fiyatları görselde mevcut. Bundan daha uyguna yaptırma fırsatım var mıdır parçaları internnetten alsam vs? Yardımcı olabilecek arkdaşlar varsa yardımlarını rica ederim.Ekli dosyayı görüntüle 260168

Ben hızlı bir şekilde baktım fiyatlara ortalama çok fazla fark yok internete göre ama direksiyon revizyon ayarı için çok yazmış kardeşim.

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    138 KB · Görüntüleme: 52

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
@vladhasan
Foruma hoşgeldiniz :) Forum kuralları gereği linkteki tanışma başlığında kendinizi kısaca tanıtırsanız seviniriz :)https://www.civictr.com/forums/tanisma.29/

Listeniz için açıkça söyleyeyim, motor kulağını yan sanayi değiştirmeyin, birkaç ay sonra yine aynı titreşimler olduğu gibi rahatsız edecektir, mutlaka servisten orjinal parça ile alarak değişim yaptırın, 4 temmuza kadarda serviste %20 indirim var diye hatırlıyorum.
Ayrıca bu fiyatlara işçilik dahil mi? Sadece parça fiyatları olarak bence yüksek.
Yazdığınız hidrolik eğer fren hidroliği ise yarımlitresini 50 lira civarına alabilirsiniz ve yarım litre yetecektir diye düşünüyorum, 150 liralık maliyet bana yüksek geldi.
Amortisör toz körüğü de yan sanayi n11de en son 90-100 liraya satılıyordu.
https://urun.n11.com/direksiyon-ve-...or-toz-korugu-takim-sag-sol-kaucuk-P368542803

Direksiyon revizyonu da Ankara’da revizyoncular 700-800 lira arasına yapıyorlardı, bence normal bir tamirhanede değilde direk direksiyoncu da daha müsait zamanda revizyon yaptırın.
Salıncak burcu da büyük burç ise hangi marka kullanıyorlar, 555 veya blueprint marka dışında üretimleri tercih etmeyin, daha ucuz yan sanayiler 50-100 lira arasına satılıyor, kullanılan ürünün markası nedir?
Düzenleme: Mesajdaki hatalarımı düzelttim, en güncel halini dikkate alın :)

@vladhasan
Foruma hoşgeldiniz :) Forum kuralları gereği linkteki tanışma başlığında kendinizi kısaca tanıtırsanız seviniriz :)https://www.civictr.com/forums/tanisma.29/

Listeniz için açıkça söyleyeyim, motor kulağını yan sanayi değiştirmeyin, birkaç ay sonra yine aynı titreşimler olduğu gibi rahatsız edecektir, mutlaka servisten orjinal parça ile alarak değişim yaptırın, 4 temmuza kadarda serviste %20 indirim var diye hatırlıyorum.
Ayrıca bu fiyatlara işçilik dahil mi? Sadece parça fiyatları olarak bence yüksek.
Yazdığınız hidrolik eğer fren hidroliği ise yarımlitresini 50 lira civarına alabilirsiniz ve yarım litre yetecektir diye düşünüyorum, 150 liralık maliyet bana yüksek geldi.
Amortisör toz körüğü de yan sanayi n11de en son 90-100 liraya satılıyordu.
https://urun.n11.com/direksiyon-ve-...or-toz-korugu-takim-sag-sol-kaucuk-P368542803

Direksiyon revizyonu da Ankara’da revizyoncular 700-800 lira arasına yapıyorlardı, bence normal bir tamirhanede değilde direk direksiyoncu da daha müsait zamanda revizyon yaptırın.
Salıncak burcu da büyük burç ise hangi marka kullanıyorlar, 555 veya blueprint marka dışında üretimleri tercih etmeyin, daha ucuz yan sanayiler 50-100 lira arasına satılıyor, kullanılan ürünün markası nedir?
Düzenleme: Mesajdaki hatalarımı düzelttim, en güncel halini dikkate alın :)
Ayrıntılı cevabınız için teşekkür ederim işçilik 300 tl yazmıştı. Yazdıklarınızı dikkate alıp ona göre değerlendireceğim.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Ayrıntılı cevabınız için teşekkür ederim işçilik 300 tl yazmıştı. Yazdıklarınızı dikkate alıp ona göre değerlendireceğim.

Bu hesaba göre sanki her malzemeye ayrı ayrı işçilik yazıp, üstüne bir daha işçilik koymuş bence.
Özellikle n11de bile 90 liraya satılan amortisör körüğüne 300 istemesi çok yüksek.

Aracınız
Civic FD6 2012
Aracınız
Civic FD6 2012
Doğrudur araçlarımı bugune kadar orda yaptırdım gayette memnunum hizmetlerinden.

Ben de aracımı oraya götürüyorum. Kağıttan ve fiyatlardan tanıdım. Fiyatları biraz yüksektir. Ama kaliteli muadil veya orijinal parça kullanmaya özen gösteriyor. İşçiliği de çok iyi. Bence muadil parçaların markasını sorun karşılaştırın, salıncak burcunu orijinal kullanıyor biliyorum. Başka hangi parçaları orijinal kullanacak öğrenip servisten de parça ve işçilik fiyatını alın. Ona göre karar verin derim. Kolay gelsin.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri