Park Etme Sorunu

Aracınız
Arkadaslar daha 3 aylik bir sofor oldugum icin iki arac arasina pak edemiyorum deneyimli park ustalari yardimci olun su park sorununu bi hallediyim 3 aydir otoparklara para ödemekten bezdim

LG-D802TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

herzaman geri geri park et bu konuda pratik yap

kara82

0
Aracınız
Park etme teknigi teorik olarak kabataslak soyle: ondeki arabanin arka koltukta oturanin hizasina soforun hizasi geldigi zaman ve aranizda bir-iki karis mesafe varken (yukaridaki fotograftaki gibi) geri geri tam sola kiriyorsun, senin arabanin burnu ondeki arabanin arkasini kurtarinca da tam saga kiriyorsun. Tabi civic geri gorus kamerasinin ikinci cizgisine kaldirim hizalaninca tam saga kirma islemini yaparsan yanasinca kaldirimla aranda bir karis kadar kaliyor. Ama ben de her zaman iyi yapamiyorum... umarim karisik anlatmadim

Aracınız
Iki damacana koy araya girmeye çalış.

Ben baba korkusundan öğrenmiştim. Beceremeyince kızıyordu :)

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Aracınız
[MENTION=84]nonickname[/MENTION] onu diyenler passatlarda ya da yenı cıkan araclardaki 5 bölge balık gözü kameraya ımrenerek bakan, kendı cevresınleri yeren tiplermiş demek ki. bunların hiç birisi gemi değil- uçak değil o zaman forda mercedese hatta özellıkle AUDI ye maıl yazıp sövmek lazım - uçak mı yapıyorsunuz kardesım otomatık pılot serıp takıp adaptif hız lımıtoru 5 bölge kamera dıyerek ?
en ıyısını yapmıssın.

[MENTION=1559]Veyselozhan[/MENTION] kardesım canını sıkma 2010 da ehlıyet aldım yıl 2015 daha yenı park eder hale geldım :) ama ıstanbulla adanadakı trafik ve park yerı sıkıntısı aynı degıl o yuzden rahatlıgımızdan öğrenmedık ama su an kı aracımda gerı g.kamerası var muhtesem kullanıslı birşeymiş tek seferde cuk oturuyor.
ayrıca biraz cesur olacaksın carpar mı gıdım gelım demıceksın.
az bir egzerizle yıne ıdare eder hale gelırsın.

kara82

0
Aracınız
Yanliz, yukaridaki linklerde benim anlattigimdan farkli anlatilmis, tam olarak yan yana gelip, plakayi goresiye kadar kirip (45derece) sonra diger yone kirmaktan ve yan yana iki arac arasi yarim metre olmasindan bahsediyor. En dogrusu bu tarif ise benim yukarida yazdigimi lutfen silin

Aracınız
açıyla koltukla olucak birşey degıl bu :) bence araba kullanmak gıbı tamamen hissiyatla iç güdüyle reflekse ve pratikle alakalı bir durum.

Aracınız
bu aralar hanıma park etmesini öğretiyorum, eski arabamda hiç çalışmamıştık, Allah ne verdiyse park ederdi yolun ortasına :) çokta kafaya takmazdım,
sıfır araba aldık insanın içi gidiyor, park etmesini acilen öğretmem lazım, denemeler yapıyoruz ama biraz uğraştıracak gibi,
boş bir arsada iki tane damacana arasına deneme yapıyoruz, yavaş yavaş ilerliyor, sizede tavsiyem budur hocam

Geri