Park halinde çarpmışlar ve bikaç arıza bakabilir misiniz?

Ali334

0
Aracınız
Arkadaşlar aracı 2-3 aydır kullanıyorum ve bu surede bazı şeylere kafam takıldı yardımcı olabilirseniz sevinirim.

1)Park halimde çarpmışlar masraf ne kadar olur arkadaşlar resmi ekledim

2)İkinci olarak aracım vtec2 2005 otomatik vites . Vites harflerini gösteren (P R N..) ışıklar normalde lambaları yakınca açılıyordu son zamanlarda yanmıyor içerideki lambayı kendim değiştirebilir miyim?

3)Şehir dışına çıkıcam ilk defa hangi bakımları yapıp nereleri kontrol etmem lazım ?

4)Aracı istanbul avrupa yakası şirinevler bakırköy zeytinburnu arasında yanı trafiğin ciddi anlamda yoğun yerlerde kullanıyorum araç lpg li zavoli sistem var aldığım kişi km de 28-30 kuruş arası yakar dedi bende hesapladım dediği gibi fakat çevremdekiler çok yakıyor lpg ayarı yaptır dedi sizce nasıl varmıdır sıkıntı ?

Şimdiden cevaplar için teşekkürler.

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    69.3 KB · Görüntüleme: 1
Aracınız
Hocam.. göçük düzeltme işlemi ile düzeltilip lokal boya yapılabilir macunluk bir durum gözükmüyor :):eek:k:

Şehir içi yolculuklarda arabanın balans ayarı,, yag,,suyu,, lastiklerin havası sağlam oldugundan emin ol yeter :)

Yaşadıgın yeri biliyorum trafik adım adım ilerliyo ama 28-30 krşz ideal uzun yolda 20 krş lara bile düşebilirsin :)

Leo

0
Geçmiş olsun, [MENTION=42]eternaltr[/MENTION] 'nin dediği gibi macunluk birşey yok gibi düzeltilip lokal boya yaparlar. Bende sağ kapıyı yaptırıcam sizinki kadar bi alan Autoking 380 TL dedi. Sanayide biyerde yaptırıcam. Şehirler arası için, yağ su ve yakıtı çok etkileyecek lastiklerin havasını kesinlikle kontrol edin. Yüksek hızlarda fren yapınca titreme oluyormu onada bakın disklerde çizgi olmuş olabilir direksiyonda titreme varsa tornalatmanız gerekebilir. İyi yolculuklar :)

Ali334

0
Aracınız
Kontrol edeyim dediğiniz yerleri . Bakalım bizim masraf ne kadar çıkacak :)

Aracınız
Geçmiş olsun camurlugu duzelttir boyasız zor gözüküyor tas catlasin 200-300 arası tutar yangına suyuna bak gerisini düşünme sanzimandan fren hidroliği ne kadar ama yakitinda normal alışınca daha az yakarsin bu arada devirli kullandığın surece yakıtın düşmez sakin kullandığın surece tıkır tıkır kendi vites attığı zaman yakıtın azalır sıkışık trafikde 1-2 ile gidildiği surece yakıtın değişmez özü araca alışınca yakıtın dusecektir

Tapatalk....

Can

0
Yönetici
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Yakıt konusu benim de öyle otomatikler malesef yakıyor düzlere göre arada epey fark var. Ben de ampul sorunu cevaplıyım. Vites çevresini söküp alt tarafa giren tek bir ampul var onu değiştirmen gerek ama t4.7 diye geçiyor biraz zor bulabilirsin. Servisten temin edebilirsin ampulu.

eren53

0
Aracınız
bence çamurluğa boya diyen ustalardan uzak dur. o çamurlukta boyalık bi durum yok yağlı çekiç ile eskisi gibi düzelir bi pastayla da eskisi gibi olur

Aracınız
en kısa yoldan araç içi kamera. artık şart oldu, özellikle büyük şehirlerde

Geri