Park halinde kaza,

Aracınız
S.a. arkadaşlar,

Geçen Cuma iş yerinin otoparkında duran aracıma atık kağıt almaya gelen bir kamyon çarptı. Geri gelirken benim araçta arka sağ stopa yakın bir yerden yandan vurdu, hem kaprtoya hem de stopa zarar verdi.

İşin iyi tarafı tam güvenlik kamerasının önünde ve olay esnasında bahçede on kişi falan var, her türlü delil sağlam yani.

İşin kötü tarafı ise kurum personelinin tanıdığı biri olduğundan adam neyse yaptırırız diyince tutanak tutmadık. Hüküm vermek için biraz erken gibi ama adam oyalıyor gibi.

Şimdi sorum şu, kamera görüntüleri ile tek taraflı tutanak tutarak sigortadan işlem yaptırabilir miyiz?

kara82

0
Aracınız
S.a. arkadaşlar,

Geçen Cuma iş yerinin otoparkında duran aracıma atık kağıt almaya gelen bir kamyon çarptı. Geri gelirken benim araçta arka sağ stopa yakın bir yerden yandan vurdu, hem kaprtoya hem de stopa zarar verdi.

İşin iyi tarafı tam güvenlik kamerasının önünde ve olay esnasında bahçede on kişi falan var, her türlü delil sağlam yani.

İşin kötü tarafı ise kurum personelinin tanıdığı biri olduğundan adam neyse yaptırırız diyince tutanak tutmadık. Hüküm vermek için biraz erken gibi ama adam oyalıyor gibi.

Şimdi sorum şu, kamera görüntüleri ile tek taraflı tutanak tutarak sigortadan işlem yaptırabilir miyiz?
Olmasi lazim, park eden araca tam kusurlu olarak carptigi belli ise sigortanin gozetmesi lazim. Eger sigortadan alamazsaniz, kamera kaydiyla birlikte hukuk mahkemesinde dava acarsiniz.

Aracınız
Olmasi lazim, park eden araca tam kusurlu olarak carptigi belli ise sigortanin gozetmesi lazim. Eger sigortadan alamazsaniz, kamera kaydiyla birlikte hukuk mahkemesinde dava acarsiniz.

Eski araç sahibi olmanın bir güzel tarafı da bu işte, masraf kaporta işçiliği 300+75 lira stop. Sigortaya başvururum da bu meblağ için memlekette en az bulunan şeylerden olan adaleti mahkemelerde arama eziyetine girmem. Bakalım haftaya belli olacak hepsi.

Aracınız
Görüntüleri alarak sigorta başvurabilirsiniz veya kaskonuz varsa ona,, çarpan taraf tutanak tutmaya yanaşmıyor,, aracıma çarptı ve masrafımı karşilamıyor diye sigorta veya kasko aracınızı yapar..

4 ay önce benzer olay diğer aracımızda başımıza geldi.. arkadan biri vurdu hemen iner inmez fotoğrafları çektim,, tutanak tutalım felan derken adam bastı gitti hemen tutmadan tutanak.. sonra aracımı yaptırmak için servise götürdüm resimleri gösterdim sigorta expert geldi baktıı karşıladılar görüntülerden...

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=1733]münzevi[/MENTION] Geçmiş olsun, görüntüleri elinize aldıysanız sıkıntı yok, biraz bekleyin yaptırmayıp oyalamaya devam ederse, kanuni hakkımı arayacağım diyerek tehdit edin ;)

Aracınız
Çok teşekkürler arkadaşlar. eternaltr üyemizin yaptırdığı uygulamayı yapacağım ben de, yalnız sigortacım tek taraflı tutanak için polisin tutması lazım demişti tutanağı, sizin anlatımınızdan anladığım direk servisin sigortaya başvurduğu.

Adam bu ayın 5'i için söz vermişti, yani salı günü verdi, verdi. Aksi takdirde hiç adamla muhatap olmayıp sigorta yoluna başvuracağım.

Not: Gün içinde video görüntüsü paylaşacağım inş.

Aracınız
Video bilgisayarımda mp4 formatında ve bu şekilde siteye yüklenemiyor, ne yapmak lazım?

Aracınız
Youtube atıp link verebilirsiniz. Gmail hesabınız varsa youtube giriş yapıp video yükleyebilirsiniz

Sent from my iPhone using Tapatalk

Geri