Park sensoru check system

[MENTION=964]maksu[/MENTION] hocam aynen videodaki gibi alttaki ampülü üste taktım hata gitti çok sağol kafamda sürekli geziyordu ilgilenemedim de bayadır

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Bende de aynı sorun bugün oldu ancak ben o düğmeyi sokemedim yardımcı olabilir misiniz

HTC One M8s cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Bende de aynı sorun bugün oldu ancak ben o düğmeyi sokemedim yardımcı olabilir misiniz

Yeni oldu ise aracı güneşe koyup bekleyin. Belki donma vs olmuştur. Eğer düzelmedi ise o sıkı geçme bir düğme. Tırnakları tornavida ile kastıktan sonra güç uygulayarak çekmeniz gerekir.

HTC U11 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Yeni oldu ise aracı güneşe koyup bekleyin. Belki donma vs olmuştur. Eğer düzelmedi ise o sıkı geçme bir düğme. Tırnakları tornavida ile kastıktan sonra güç uygulayarak çekmeniz gerekir.

Şu an Istanbuldayim ve donma ihtimali yok tomponun iç kısmını falan da yıkadım olmadı

aliş

0
Aracınız
Arkadaşlar park sensör düğmesi sorunu ilerleyen zamanlarda gerçekleşiyor malesef. Buda park sensörü açık kaldığı için düğme içerisindeki t3 ampülü zamanla bozuluyor. Bunun çözümü serviste 135 lira ya park sensör düğmesi almak yada. AliExpress den 1 liraya t3 ampul sipariş vermek.

bizim araçlardaki park sensörü sadece görüntülü değil mi arkadaşlar? ses olmuyor?

benim konsol üzerindeki metre cinsinden gösteren aparat artık göstermiyor, sorun nerde olabilir?

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
bizim araçlardaki park sensörü sadece görüntülü değil mi arkadaşlar? ses olmuyor?

benim konsol üzerindeki metre cinsinden gösteren aparat artık göstermiyor, sorun nerde olabilir?
Honda 40. yıl üretim sebebiyle 2012 civic ler 13 ve sonrasına göre daha donanımlı. Bununla ilgili 2012 ve sonrası arası farklar gibi bir konumuz forumda mevcut. Yani 12lerde hem sensör hem kamera var. Katlanır ayna da öyle.

Sizin sorunuza gelirsek farklı sebepleri olabilir. Örneğin elektrik gelmiyor olabilir, o bilgiyi aktaran kablo gevşemiştir o yüzden olabilir, sensör bozulmuştur ondan da olabilir. Burada mantık önce elektrik neden gelmiyor onu bulmanız. O aparat sanırım modeme benzeyen bir kutuya bağlanıyor, ayrıca sensör kabloları da ona geliyor. Orada elektrik var mı kontrol edin, enerji var ama kutu çalışmıyorsa kutunun iç sigortası varsa kontrol edin. Hala kutu çalışmıyor ise sistemi komple atın yenisini takın. orada elektrik yoksa o kutuya enerji taşıyan kabloyu takip edin. Arada sigorta varsa ona bakın. Bu söylediklerim metreyi gösteren gösterge de hiç bir digit yanmıyorsa tabi. Eğer digitler yanıyor, sürekli 0.0 veya daha farklı rakamda sabit duruyor ise kutu ve sensörleri kontrol etmeniz gerekir.

Dragon

0
Aracınız
Problem çözüldü ise ne mutlu. Güle güle kullan [MENTION=3441]dnzkrt[/MENTION]

Benimde sensörlerden biri gitmiş söküp bakacağım ama nasıl sökülüyor bilmiyorum, araştırmam lazım. Tampon sökmeye gerek yoktur umarım :)

HTC One_M8 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Merhabalar benim de sonradan montaj yaptim da ilk haftadan orta sol sensor surekli otmeye basladi once sadece yagmurlu havada otuyordu simdi surekli otuyo o sensoru devre disi biraktim digerleri calsiiyor. Tek sensor isini nasil cozebilirim acaba yol gosterebilir misiniz.
Bi arada park sensoru bimde de satilmisti birara aeron marka turkce sesli siyah.

dnzkrt

0
Merhabalar benim de sonradan montaj yaptim da ilk haftadan orta sol sensor surekli otmeye basladi once sadece yagmurlu havada otuyordu simdi surekli otuyo o sensoru devre disi biraktim digerleri calsiiyor. Tek sensor isini nasil cozebilirim acaba yol gosterebilir misiniz.
Bi arada park sensoru bimde de satilmisti birara aeron marka turkce sesli siyah.

Universal olanlar da tek satılıyor taktırdığınız yere veya herhangi bir aksesuarcıya sorabilirsiniz

Otocontrol Park Sensör Lensi Siyah 21mm 38513http://www.hepsiburada.com/otocontrol-park-sensor-lensi-siyah-21mm-38513-p-OTHG38513?magaza=F%C4%B1rsatReyonu

Dragon

0
Aracınız
Universal olanlar da tek satılıyor taktırdığınız yere veya herhangi bir aksesuarcıya sorabilirsiniz

Otocontrol Park Sensör Lensi Siyah 21mm 38513http://www.hepsiburada.com/otocontrol-park-sensor-lensi-siyah-21mm-38513-p-OTHG38513?magaza=F%C4%B1rsatReyonu

Anladim cok tesekkurler. Ben farkli markalarin beyin de farkli olursa uaz diye dusunmustum alip denemekte fayda var.

Geri