Civic FC5 Paslanma

arkadaşlar geçen gün şoför yanı yolcu kapısının iç tarafında küçük bir pas oluşumu farkettim. kapının iç tarafında kalan bir yer, dolayısıyla herhangi bir darbe (taş vuruğu) ile boya atıp oluşması imkansız. ne yapmam gerekir, bu olay araç garanti kapsamına girer mi? serviste halledilebilir mi. birde WD-40 pas sökücü koruyucu diye bişey buldum netten. acaba kullanan varmı aracında. konuyla ilgili deneyimi olanlar yardımcı olursa sevinirim. IMG_20210124_170234.jpeg

6055P cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geçmiş olsun, buna benzer başlıklar daha öncede açılmıştı. O kısmı temizleyip rötüş yaparak kurtarılabilir ama görünmeyen ücra köşelerde de varsa sıkıntı.

Ben şahsen kendi fb7 kasa aracımda bazı aksesuar takmam sebebiyle kapı içlerinden arka pandizota, ön direklerden, bagaj havuzuna, benzin şamandıra kısmına kadar sökmüşmüşlüğüm var ve hiçbir pas görmedim. Sadece macun işçiliğini pek beğenmedim o kadar.

Dediğim gibi servise danışıp bilgi alınabilir ama görünmeyen yerlerde şüpheli olabilir.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

yanıtlardan anladığım kadarıyla bizim aracın kalıtsal sorunlarından biri bu pas olayı. demekki kaporta boyanırken bişeyleri eksik yapıyorlar sonra su görünce pas yapıyor. siz demir tozuyla yapınca pasın tamamen kalktığını gördünüz herhalde dimi.

6055P cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Tabi pas olduğu gibi mosmor oldu aktı gitti sonra rötuş yaptım

Geçmiş olsun, buna benzer başlıklar daha öncede açılmıştı. O kısmı temizleyip rötüş yaparak kurtarılabilir ama görünmeyen ücra köşelerde de varsa sıkıntı.

Ben şahsen kendi fb7 kasa aracımda bazı aksesuar takmam sebebiyle kapı içlerinden arka pandizota, ön direklerden, bagaj havuzuna, benzin şamandıra kısmına kadar sökmüşmüşlüğüm var ve hiçbir pas görmedim. Sadece macun işçiliğini pek beğenmedim o kadar.

Dediğim gibi servise danışıp bilgi alınabilir ama görünmeyen yerlerde şüpheli olabilir.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

FB7 her konuda saglam FC5 den taksici bir arkadas vardi onunda arabasi curuk icindeydi.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

FB7 her konuda saglam FC5 den taksici bir arkadas vardi onunda arabasi curuk icindeydi.

Hocam fb7'de de aynı sıkıntılar mevcut özelikle arka camla tavan arası boya atma sorunu azımsanamayacak kadar çok var. Sattığım beyaz renk 2016 fb7'de her yıkamadan sonra bazı yerlerde boya atmaları görüyordum. Bence Honda komple boya bölümünü yenilemeli. Sorun bizim fabrikada mı ithal gelecek modellerde kaporta boya kalitesi nasıl olacak merak etmiyor değilim.

SM-N910C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Boya atma sorunu FD6dan itibaren FB7 ve FC5 tüm civiclerde görülebilecek bir durum, bu araçlarda yüksek basınçlı su tabancası ile oto yıkamacıda aracı yıkatmak, aracın boyasına yapılabilecek en zararlı uygulamalardan biri, bu açıdan yüksek basınçlı suyla yıkama sonrası sadece tavan çevresinde değil heryerde boya atması ile karşılaşılabilir. Civiclerde bu gerçeği kabullenerek hareket etmek gerekli.

Bu arada yüksek basınçlı suyun ne kadar zarar verici olduğunu bizzat elimde yaşadım, kendim aracı şampuanladıktan sonra aracın üzerindeki köpüğü uzaklaştırırken bir anda elimin kenarına su temas etti ve direk değdiği bölgede bıçak sürtmesi şeklinde yara oluşturmuştu, bir daha da yüksek basınçlı su da aracı yıkatmadım.

Son düzenleme:
Hocam fb7'de de aynı sıkıntılar mevcut özelikle arka camla tavan arası boya atma sorunu azımsanamayacak kadar çok var. Sattığım beyaz renk 2016 fb7'de her yıkamadan sonra bazı yerlerde boya atmaları görüyordum. Bence Honda komple boya bölümünü yenilemeli. Sorun bizim fabrikada mı ithal gelecek modellerde kaporta boya kalitesi nasıl olacak merak etmiyor değilim.

SM-N910C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aynen o sorun varmis ama beyaz renklerde sikayet var sadece ama ben hic karsilasmadim 5 yildir. Kolay kolay oto yikamaya vermem aracimi senede 1 ya da 2 keredir onda da Maguarsi ya da sonax gibi yetkili uygulama merkezleri olur. Zaman zaman tavan citasini ve bagaj fitillerini cikarip temizlerim en cok suyun ve nemin kaldigi yerler oralar.

Aynen o sorun varmis ama beyaz renklerde sikayet var sadece ama ben hic karsilasmadim 5 yildir. Kolay kolay oto yikamaya vermem aracimi senede 1 ya da 2 keredir onda da Maguarsi ya da sonax gibi yetkili uygulama merkezleri olur. Zaman zaman tavan citasini ve bagaj fitillerini cikarip temizlerim en cok suyun ve nemin kaldigi yerler oralar.

Tavan çıtası nasıl sökülüyor? Altını nerdeyse hiç temizlemedim ve kontrol etmem faydalı olacaktır.

Arkadaşlar bence bazı yıkamacılar kullandıkları kimyasallar
Önceden kostik kullanırlardı lekeleri iyi çıkarsın diye şimdi kullandıklarını zannetmiyorum ama kostik durulaması çok zordur ve durulanmaz ise paslanmaya sebep olur

Geri