Pedal commander

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Internette surekli reklamini gordugumuz pedal conmender hakkinda bilgisi olan var mii

SM-A700F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracın pedala bastığında gaz tepkisini arttıran bir uygulama. Normalde gaza bastığınızda bir iki saniye araç böyle tepki göstermiyor hemen şahlanmıyor işte pedal commender olduğunda anında tepki veriyor. Otomatik araçlardaki hantallığı kaldırıyor. Üzerinde değişik modları var sport falan gibi.
0-100 km hıza ulaşma arası saniyeyi düşürmüyor beygir arttırmıyor gördüğüm kadarıyla böyle.

Aracınız
Bu cihaz gerçekte hiçbir yararı yok arkadaşlar sadece gaza sizin normal bastığınızdan fazlasını kelebeğe gönderip daha fazla açılmasını saglıyor,örnek olarak 1500 devirde kaldırdığınız araç 2000 devir gibi kelebeği açıyor size yalancı bir performans sunuyor,siz 2000 devirde kaldırırsanız aynı etkiyi hissedersiniz,2011 de bu cihazı ilk taktığımda verdiği hissiyat çok iyiydi fakat diğer fd6 larla yanyana gelince ne kalkışta ne hızlanmada hiçbir faydası olmadığını görüyorsunuz,aracın zaten ne beygiri artıyor ne torku teknik değişiklik yapmadan aracın daha az yakıp daha güçlü gitmesinin bir mantığı yok buna 600 lira vereceğinize gaza bir tık fazla basın derim hızlanması 2 sn hızlandı diyenleri görüyorum arada gerçekten komik kendini kandırmaktan başka birşey değil ama sürüş zevki verdiği doğrudur

Aracınız
Bu cihaz gerçekte hiçbir yararı yok arkadaşlar sadece gaza sizin normal bastığınızdan fazlasını kelebeğe gönderip daha fazla açılmasını saglıyor,örnek olarak 1500 devirde kaldırdığınız araç 2000 devir gibi kelebeği açıyor size yalancı bir performans sunuyor,siz 2000 devirde kaldırırsanız aynı etkiyi hissedersiniz,2011 de bu cihazı ilk taktığımda verdiği hissiyat çok iyiydi fakat diğer fd6 larla yanyana gelince ne kalkışta ne hızlanmada hiçbir faydası olmadığını görüyorsunuz,aracın zaten ne beygiri artıyor ne torku teknik değişiklik yapmadan aracın daha az yakıp daha güçlü gitmesinin bir mantığı yok buna 600 lira vereceğinize gaza bir tık fazla basın derim hızlanması 2 sn hızlandı diyenleri görüyorum arada gerçekten komik kendini kandırmaktan başka birşey değil ama sürüş zevki verdiği doğrudur

Maalesef yanlış. Bunu en temizinden dik bir rampada merkezdeki yetkili Ali bey ile cihaz takılıyken inatlaşarak öğrendim.
Cihaz açıkken pıtır pıtır tırmandığım yokuşu kapattığımda bağırta bağırta zor çıktım, araç aynı araç değil mi dedi adam gülerek, cevap veremedim :D

Aracınız
Maalesef yanlış. Bunu en temizinden dik bir rampada merkezdeki yetkili Ali bey ile cihaz takılıyken inatlaşarak öğrendim.
Cihaz açıkken pıtır pıtır tırmandığım yokuşu kapattığımda bağırta bağırta zor çıktım, araç aynı araç değil mi dedi adam gülerek, cevap veremedim :D

motor aynı güç aynı yük aynı bağırta bağırta örnek 4000 devirde çıktığınız rampayı 2000 devirde mi çıktınız? siz cihazın mantığını anlamamışsınız 2000 devir basıyorsun ama 4 bin devir gibi kelebeğiniz açılıyor,her vitesde gaza az basıyorsun ama araç cihaz sayesinde kelebeği fazla açıp daha fazla gaz vermiş gibi algılıyor neyse bu cihazda amaç zaten güç kuvvet değil sürüş keyfi onu size vermiş demek ki güle güle kullanın :driver:

motor aynı güç aynı yük aynı bağırta bağırta örnek 4000 devirde çıktığınız rampayı 2000 devirde mi çıktınız? siz cihazın mantığını anlamamışsınız 2000 devir basıyorsun ama 4 bin devir gibi kelebeğiniz açılıyor,her vitesde gaza az basıyorsun ama araç cihaz sayesinde kelebeği fazla açıp daha fazla gaz vermiş gibi algılıyor neyse bu cihazda amaç zaten güç kuvvet değil sürüş keyfi onu size vermiş demek ki güle güle kullanın :driver:
Hocam cihazın mantığını iyi bir şekilde aciklamissin.suruste keyif ve yüksek tork hisdiyati veriyor

HTC Desire 816 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız

Dostum yanlış anladın, kullanıcı olarak tecrübemi paylaştım, mantığını anlamama gerek yok zaten kullanıyorum.
Dediğinin aksine 4000 devirde torkuna kavuşan ve hareket eden araç gecikme süresi ortadan kalkınca, bastığını direk almaya başlıyor ve 2000 devirde aynı hissiyatla yürüyorsun. Yani 4000 basıp kaldırıp sonra 2.200 yapmıyorsun yürürken, sabit 2.000-2.200 ile kalkıp yürüyorsun.
Kelebek olayı doğru, ama cihazın gecikme süresi iptal ettiği de kesin.

Arkadaşlar kelebek 4000 devirlik açilirsa da devir sayacı bunu 2000 olarak gostermez. Bu cihazın yaptığı şey sadece arabanın aptal aptal 1-2 saniye kadar düşünme payını alıyormuş ve bu da sürüş zevkini arttirir. Yokuşta oluşan fark ise tahminimce erken tepki veren araç daha az yığılmış oluyor devir düşmeye başlayınca siz gazi arttiriryorsunuz ama araba düşünüyor 1 2 saniye bunun olmaması performansı arttirir

LG-H850 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri