Civic FB7 Pilot Sport 4 almayı düşünüyorum

Ad Soyad
Yuşa Serhat EKER
Aracınız
Civic FB7 2015
Selamlar aracıma michelin pilot sport 4 205/55/16 almayı düşünüyorum. Uzun süre gider mi ?
Kullanan varsa kullanım süresini ve yaşadığı sorun varsa açıklarsa sevinirim
Lastik önerilerine açığım. Teşekkürler

Ad Soyad
Timur.S
Aracınız
Civic FE1 2023
Birçok konu başlığında yazmıştım geçmişte gören oldu olmadı tekrarlamak istiyorum FE kasa aracımda 215 50 17 goodyear efficiency grip(4 kanallı),araçla gelen bridgestonelar, Michelin Primacy 4 plus ve Hankook Ventus Prime 4 kullandım.

Bridgestone= çok sert ama kuvvetle muhtemel çok ömürlü
Goodyear= bir tık daha yumuşak ,biraz daha iyi kuru, baya daha iyi ıslak performansı var
Michelin Primacy 4+= Goodyear ile birebir aynı diyebilirim

Hankook= bariz ,çok hissedilir derecede daha konforlu, azalan araç içi titreşim ve rezonans ile 120kmh altı hızlarda oldukça daha sessizlerde, kuru performansı goodyear,michelin ile aynı, ıslak performansı ise üzecek bir şey olmasada bir tık diğerlerinin gerisinde oda kızaklama,frenleme,yol tutuş değil sadece aquaplaning anlamında.

hankookları cidden şiddetle tavsiye ederim.

Ad Soyad
Yunus ÇİFÇİ
Aracınız
Civic FD6 2007
Kradeş
Birçok konu başlığında yazmıştım geçmişte gören oldu olmadı tekrarlamak istiyorum FE kasa aracımda 215 50 17 goodyear efficiency grip(4 kanallı),araçla gelen bridgestonelar, Michelin Primacy 4 plus ve Hankook Ventus Prime 4 kullandım.

Bridgestone= çok sert ama kuvvetle muhtemel çok ömürlü
Goodyear= bir tık daha yumuşak ,biraz daha iyi kuru, baya daha iyi ıslak performansı var
Michelin Primacy 4+= Goodyear ile birebir aynı diyebilirim

Hankook= bariz ,çok hissedilir derecede daha konforlu, azalan araç içi titreşim ve rezonans ile 120kmh altı hızlarda oldukça daha sessizlerde, kuru performansı goodyear,michelin ile aynı, ıslak performansı ise üzecek bir şey olmasada bir tık diğerlerinin gerisinde oda kızaklama,frenleme,yol tutuş değil sadece aquaplaning anlamında.

hankookları cidden şiddetle tavsiye eder
Kardeşim Astra j 1.4 T aracında Hankook Ventus S1 Evo 3 kullanmıştık. İlk zamanlarda baya iyi yol tutuyorda ama 1 sene sonra önden baya kayma yapmaya başlamıştı...
Bizim araçlar için en uygun lastik f/p olarak Conti Premium Contact 7 ideal diye düşünüyorum.
2 ay önce taktım lastiği ıslak ve kuruda fren performansı gayet tatmin edici seviyede.

Ad Soyad
Çağrı ünal
Aracınız
Civic FC5 2021
Arkadaşım merhaba bugüne kadar bir çok lastik deneme fırsatım oldu benim için lastikte db oranı bile önemli takıntılıyımdır yakıtı umursamam ama yol tutuş en önemlisidir hankook Venüs prime 4 kullandım hiç memnum olmadığım durum olmadı iyidi Pirelli arkadaşım kullanıyor ama o şikayetçi ben bugün uzun araştırmalarım sonucu Bridgestone turanza 6 almayı tercih ettim şansıma bugün amasya da hava yağışlıydı tatlı denedim iyi memnun kaldım ilkgün uzun vadede görücez

Ad Soyad
Timur.S
Aracınız
Civic FE1 2023
Kradeş

Kardeşim Astra j 1.4 T aracında Hankook Ventus S1 Evo 3 kullanmıştık. İlk zamanlarda baya iyi yol tutuyorda ama 1 sene sonra önden baya kayma yapmaya başlamıştı...
Bizim araçlar için en uygun lastik f/p olarak Conti Premium Contact 7 ideal diye düşünüyorum.
2 ay önce taktım lastiği ıslak ve kuruda fren performansı gayet tatmin edici seviyede.

Hankook Ventus S1 evo 3 ile Ventus Prime 4 her ne kadar isimleri benzesede çok ama çok alakasız 2 model lastik, dediğiniz gibi S1 de bunu yaşamanız gayet normal çünkü aynı Michelin Pilot Sport serisi ürün onlar.

Ventus prime is Michelin kategorisinde Primacy 4 sınıfı lastik kategorisine giriyor, yine çok uzun ömürlümüdür bir Bridgestone gibi (80bin km vs) asla değil ama bir Goodyear Efficiency grip performance,Michelin Primacy 4 + dan en ufak ömür anlamında farkı yok,kuru tutuş farkı yok ama getirisi fiyatı çok daha iyi ve çok ama çok daha ciddi anlamda daha konforlu ve azalan titreşimle tam hondallık lastik azalan rezonans araçta kendini hemen belli ediyor.

tam aksine bence Honda Civicler için FP ürünü anlamında Hankook Ventus Prime 4 adeta rakipsiz bir lastik ve aracımıza tam istediğini veren ,eksiğini kapatan bir lastik.

not: an itibariyle totalde 11 üye olmuş durumdayız FC5,FE kasa bu lastikleri alan,ama özelden ama telefonla hepside aynı yorumu yaptı binlerce şükür iyiki almışım ciddi fark oldu gerçektende diye

Geri