Polen Filtresi FC5

Aracınız
Civic FC5 2020
Önceki değişimde ustam torpidoyu takarken bayağı uğraşmıştı. Kendim değiştirme konusunda biraz tereddütlerim var. Torpidoyu takabilir miyim diye. Yoksa değişimi kolay bir filtre. Bu konuda fikirlerinizi yazar mısınız?

CPH1909 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Pistonlu diye biliyorum biraz zorlabilir

SM-A715F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

ywzckr

0
Önceki değişimde ustam torpidoyu takarken bayağı uğraşmıştı. Kendim değiştirme konusunda biraz tereddütlerim var. Torpidoyu takabilir miyim diye. Yoksa değişimi kolay bir filtre. Bu konuda fikirlerinizi yazar mısınız?

Uğraştırır ama bi motor sökmek gibi değil. torpido kapağının alt damaklarını taktıktan sora dizinize yaslayıp yaylı olanı takarsanız 5-10 dakika sürer çok zor iş değil, eliniz yatkın değilse 15 dakika olsun.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2020

Araç fc5 ise ustanız yapamamış zira çok basit

Aracınız
Honda CRV
piston 20 saniyelik iş. Vereceğim metod ile takın.

Elinize bir tornavida alın , ileri doru itin pistonu. Sonrra parmağınızla aşağı doğur itin pistonu direk giriyor zaten. İlk başta acemiydim yalan yok 20 dk uğraşmıştım sonra yöntemi buldum. Artık 1 dkkayı geçmiyor o lanet şeyi takmak . :):)

ywzckr

0
piston 20 saniyelik iş. Vereceğim metod ile takın.

Elinize bir tornavida alın , ileri doru itin pistonu. Sonrra parmağınızla aşağı doğur itin pistonu direk giriyor zaten. İlk başta acemiydim yalan yok 20 dk uğraşmıştım sonra yöntemi buldum. Artık 1 dkkayı geçmiyor o lanet şeyi takmak . :):)

Tornavida parçaların çizilmesine veya kırılmasına yol açabilir acemi birine tavsiye etmem en azından tornavidayı bi beze sarıp kullanın acemiyken yoksa üzülebilirsiniz.

Aracınız
Civic FC5 2020
Araç içindeki tüm lambaları led yapmıştım. Tek torpido lambası kalmıştı. Lambayı değiştirmek için önce işaret parmağının tersiyle pistonu ittiriyorsun. Hemen çıkıyor. Sonrasında torpidonun sağ ve solunda içe bastırıyorsun yerinden kurtuluyor aşağı indirince milinden çıkıyor. Üstte 4 altta 2 vida söküp kendine çekince torpido geliyor. Lamba t10 bu şekilde değiştirebilirsiniz. Konuyu başka yere getirdim ama bilginiz olsun

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Aracınız
Arkadaşlar filtremarketimden filtreleri alacagim ama benim aracimin modelini bulamiyorum. Bana aracimla uyumlu mann filtrelerin kodlarini verebilirmisiniz rica etsem. Aracım 2017 model 1.6 executive civic Hava , polen ve yağ filtresi lazim

Aracınız
Civic FC5 2018
Arkadaşlar filtremarketimden filtreleri alacagim ama benim aracimin modelini bulamiyorum. Bana aracimla uyumlu mann filtrelerin kodlarini verebilirmisiniz rica etsem. Aracım 2017 model 1.6 executive civic Hava , polen ve yağ filtresi lazim
Polen filtresi olarak mann fp21003 aldım,2020 1.6 , bakımda servis taktı. 1.5 182 PS olarak görünüyor sitede ... Hava ve yağ filtresini bilmiyorum malesef.

ywzckr

0

Hocam arayıp sorun fb7 ile motorumuz aynı olduğu için belki aynıdır filtre marketimi arayarak sorabilirsiniz.

Geri