PowerBank sipariş hk.

odoker

0
Aracınız
Öncelikle merhabalar,

Şimdi nerede okuduğumu tam olarak hatırlamıyorum. Ama cep telefonu aksesuarlarından pil, şarj aleti ve güç kaynağı benzeri eşyalarında gümrükten geçmesi yasak diye hatırlıyorum. Dolayısı ile yanlış hatırlamıyorsam siparişleriniz çok yüksek oranda Gümrük'e takılacaktır.

Bu nokta da en doğru bilgiyi Posta Gümrüğünden öğrenebilirsiniz. Bulunduğunuz şehirde (Ankara, İstanbul vb büyük şehirlerden birinde veya limanı olan şehirlerden birinde bulunuyorsanız kesin vardır) ki Posta Gümrüğüne gidip danışabilirsiniz.

Bir diğer tavsiye www.dx.com adresine bakmanız. Bu adamlar hem shipping ücreti almıyorlar. Hemde yaptığınız siparişin ücreti yüksek olduğunda kendileri siparişini bölüm 2-3 ayrı paket olarak gönderiyorlar. 350$'lık şiparişimi 5 ayrı parçada gönderdiler. Ama bu siteyi kullanacaksanız mutlaka şiparişinizin 15$'dan fazla olmasına özen gösterin. Çünkü 15$'ın üzerindeki gönderileri kargo ile yapıp size takip numarası verirken, altındaki şiparişlere kargo numarası vermiyorlar dolayısı ile kargonuzu takip edemiyorsunuz.

Sözün kısası şiparişinizi vermeden önce yukarıda söylemiş olduğum noktada sıkıntı olup olmadığını araştırmanız gerekiyor.

Not: bende bulursam buradan paylaşacağım.

Base

0
Öncelikle merhabalar,

Şimdi nerede okuduğumu tam olarak hatırlamıyorum. Ama cep telefonu aksesuarlarından pil, şarj aleti ve güç kaynağı benzeri eşyalarında gümrükten geçmesi yasak diye hatırlıyorum. Dolayısı ile yanlış hatırlamıyorsam siparişleriniz çok yüksek oranda Gümrük'e takılacaktır.

Bu nokta da en doğru bilgiyi Posta Gümrüğünden öğrenebilirsiniz. Bulunduğunuz şehirde (Ankara, İstanbul vb büyük şehirlerden birinde veya limanı olan şehirlerden birinde bulunuyorsanız kesin vardır) ki Posta Gümrüğüne gidip danışabilirsiniz.

Bir diğer tavsiye www.dx.com adresine bakmanız. Bu adamlar hem shipping ücreti almıyorlar. Hemde yaptığınız siparişin ücreti yüksek olduğunda kendileri siparişini bölüm 2-3 ayrı paket olarak gönderiyorlar. 350$'lık şiparişimi 5 ayrı parçada gönderdiler. Ama bu siteyi kullanacaksanız mutlaka şiparişinizin 15$'dan fazla olmasına özen gösterin. Çünkü 15$'ın üzerindeki gönderileri kargo ile yapıp size takip numarası verirken, altındaki şiparişlere kargo numarası vermiyorlar dolayısı ile kargonuzu takip edemiyorsunuz.

Sözün kısası şiparişinizi vermeden önce yukarıda söylemiş olduğum noktada sıkıntı olup olmadığını araştırmanız gerekiyor.

Not: bende bulursam buradan paylaşacağım.

üstad bilgilendirmen için teşekkür ederim,
bu gün istanbul posta gümürük müd. ile görüştüm ürünü söyledim, sadece 1 adet için sipariş verebileceğimi söylediler 2 ürün için ticari olarak geçeceği için sorun olacağını ve %20 vergi ödemek zorunda kalacağımızı söylediler,
oto b*ka vergi ödemekten cidden sıkıldım yahu :(:(:(:(:(:(:(

Leo

0
posta dağıtıcısı ile görüştüm sabah 9 da beni ara ben senin işini hallederim gümrükte arkadaşlarım var dedi hatırlat sabah çözeriz dedi :D
bakalım yarın konuyu nasıl çözeceğiz,

:D:D

Türkiyeye hoşgeldiniz :D 2012 de 2 adet suunto saat almıştık. Adet 1den fazla olduğu için gümrükte takılmıştı onuda tanıdıkla çözmüştük. Fakat başka ürünleri sorunsuz 2şer 3er aldığımız oluyor. Birazda kutunun küçük olması, dikkat çekmemesi gibi durumlarla kurtulabiliyor. Hayırlısı olsun :)

Base

0
Arkadaşlar öncelikle hepinize ilginiz için teşekkür ederim, arkadaşlar ürünlerim geldi gümrüğe felan takılmadı da ancak söyle birşey oldu firmanın vermiş olduğu takip numarası ptt de görülmüyordu ptt den arayıp kargonuz geldi gelip Alın denildi gittim aldım Hiçte bir sorun olmadı şans yanımdaydı sanırım

Instagram.com/Superarabalarturkiye

Geri