Civic FB7 Prins Lpg izlenimlerim...

Yahu agalar Allah rızası için bir el atın :) . LPG taktıracam ama sorun brc mi prins mi? brc platinyum mu comfort mu?prins Teknomax mı? her ne kadar araçla oynamak istemesemde taktırmak şart. Sorun yaşamayacağım hangisi olur? Lüleburgaz da Durukan Oto gaz var işçilik iyi diyorlar. Bir arkadaş taktırmıştı 1 sene sonra filan yazın klimadan benzin kokusu gelmeye başladı. aynısı bu araçta olur mu? Bu arada araç 2015 civic. Yardımcı olursanız sevinirim. Onur bey in açtığı konuyu dikkatle takip ediyorumİnşallah sorunları çözülür bir an önce. Selamlar...
Maddi durum iyi ise prins vsi2 lpg kitlerinin hepsini toplasan eline su dokemez.. ayri bir dunya keihin enjektorlu...

Aracınız
Civic FB7 2012
Hepinize hayırlı akşamlar.
Bir ay boyunca 1610 km yol yaptım 466 liralık lpg ile. Yeri geldimi bastım bazende sakin. Aynı yolu aynı kullanım tarzıyla benzinde km 0.60 ila 0.65 kuruş yakan bir atmosferikten bahsediyoruz. Aradakı fark yarı yarıya. Kendini amorti etmesi 1 seneden az. Varın hesabını yapın.

Aracınız
Ben 1.5 yil once brc seq 32 taktirdim simdiki adi plantinyum. Bu surede 40 bin km yol yaptim cok sukur bir kere ariza ışığı yakmadi. İscilik cok onemli ozellille tavsiye ed8len referansli yerlerde lpg mintaji yaptirirsaniz basiniz agrimaz.

Redmi Note 5 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2012
Merhaba arkadaşlar
Lpg montajından sonra yukarıda yazdığım hatalar oluşmuştu. Sanayi ustalarımız yok ona yok buna git diye ordan oraya savurmuştu. Forum tavsiyesiyesi üzerine zaten değiştirmem gereken aküyü bu bahane ile ivedilikle değiştirdik ve yine aynı şeylerle karşılaştım. Bundan sonra arıza işaretlerini kafama takmamaya karar verdim. Ve sonra ne oldu biliyor musunuz? Arıza ışıkları yanmıyor ayrıca lpg gösterge ışığı bile doğru çalışıyor artık.
Yani işin özeti arıza ışıklarını umursamayın belli ki arabalarda lpg'ye alışana kadar beyni afallıyor.

Aracınız
Civic FB7 2012
Merhaba arkadaşlar

Bugün lpg'yi ruhsta işletme işlemini de halletmiş bulunmaktayım.
Araç muayene 280 lira, egzos emisyon 65 lira ve noter 170 lira.
Bunu da bu tutarlarla atlatmış olduk.

Aracınız
Civic FB7 2012
Tekrar Merhaba Arkadaşlar.
Bu gün size ilk uzun yol tüketim değerlerimi yazacağım.
Güzergah İzmit-Afyon arası 354 km. İzmit lpg fiyatı=3.35, Afyon lpg fiyatı=3.60.
Fiyatlar arasında uçurum olduğundan dolayı 0.34 kuruş yakmıştır. Hesaplamada afyon fiyatı esas alınmıştır. Ayrıca adapazarı serdivan ile bilecik sapağı arası trafik kazası sebebiyle 1 saat 20 dakika dur kalk trafiğinde kalınmıştır. Hız bandı 100-150 arası.

Aracınız
Civic FB7 2012
Merhaba arkadaşlar,

LPG iyi güzel ama şu benzin gösterge sorunu yok mu? işte o mide bulandırıyor. Bunun için bir cihaz var mı? internet üzerinden araştırdığımda hiç bir yere ulaşamıyorum. Bilgisi olan varsa cevap....

Aracınız
Civic FB7 2013
Merhaba arkadaşlar,

LPG iyi güzel ama şu benzin gösterge sorunu yok mu? işte o mide bulandırıyor. Bunun için bir cihaz var mı? internet üzerinden araştırdığımda hiç bir yere ulaşamıyorum. Bilgisi olan varsa cevap....

Benzin çeyrek depodan fazlaysa gösterge düşse bile sık sık yeniliyor kendini doğru seviyeyi gösteriyor. Benzin pompasının sağlığı için çeyreğin üstünde olsun zaten. Modüle falan gerek yok bence.

Geri