Profesyonel Jant boyama nelere dikkat etmeli?

Eu8

0
Merhaba,

Pofesyonel anlamda jant boya yapan (sprey boya al boya dışında) bir yere jant boyatmak istiyorum . Boya derken normal jantın kendi renginde olması yeterli... Fırın boya diye bir kavram da duydum. Fırın veya fırınlanmadan yapılan boya fark eder mi? Ankaradan işçiliğine güvendiğiniz yerler var mıdır ?

Jantı komple değil de sadece ön yüzü boyatsam diğer kısımlarda fabrikanın orijinal tarih vb yazıları var işlem görmediğinin en önemli belirteci diye düşündüğümden boyanmalarını istemiyorum

Ayrıca jantlarımı bırakmak da istemiyorum (herkesin jantı kendine kıymetli :) cumartesi veya pazar sabah bırakıp akşama kadar da beklesem alıp gideceğim tarzda iş yapan bir yer biliyor musunuz ? önerebilir misiniz ? ortalama fiyatlar ne civardadır ? (jant ebat 16")

Sevgiler saygılar

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Plastidip bence en iyi çözüm ;)

Sercan

0
Aracınız
[MENTION=613]Eu8[/MENTION] Hocam jantları boyadıktan sonra yeni boyanızın kaliteli olması için boyatmadan önce kumlama ile jantınızın eski boya ve verniğini sökürüp fırın da boyatmanız gerekir. Bir günde akşam teslim edilecek bir iş değil. Ayrıca masrafı da oldukça yüksek olur. PlastiDip kullanıp yapmak çok daha uygun ve kolay jantınızı sökmenize bile gerek yok aracın üzerinde kendiniz uygulayabilirsiniz

Eu8

0
Plastidip hiç uygulama yapmadım ve bildiğim kadarıyla mat renkli ..ayrıca parlatıcı kullanılması gerekiyor.. Bu da uygulama sayısının artması ve hata ihtimalinin artması demek ..daha önce spey ile sac jant boyamışlığım var temel şeyleri biliyorum ve spreyden gelecek bir damla yoğun atım bile jantı berbat edebilyor bu nedenle sprey ile uygulama yapmayı göze alamıyorum Bu sefer çok özel bir janta sahibim. .Riske giremeyeceğim

Aslında jantlar belki böyle de takılabilir ,çok boya istiyor gibi değil ama benden önce kullanan arkadaşın yaptığı kenar va kollarda ir iki yerde bariz çizikleri var ve şu an üzerinde lastik yokken nisanda yazlık lastiklere geçinceye kadar boyatma yaptım yaptım sonra lastik varken sök tak imkansız olur gibime geliyor..Aslında belki fazla detaycıyım belki boş iş ya

snnv3n.jpg
qziwqc.jpg
Plastidip 200 TL ye yakın bir maliyet ..boyatma da bir o kadar var. Hiç olmazsa bilen biri yaparsa jantları mahvetmez...Siteden referens verecek biri olursa bu anlama iyi olurdu ancak belirttiğim gibi Ankara için..

Teşekkürler..
Uzaktan bakarsan hiç sorun yok
2582j54.jpg

Geri