R den P ye alınca tak diye ses gelmesi

Aracınız
Merhaba arkadaşlar dün aracimi kapalı otoparkıma parkederken farkettim. Birkaç kez tekrar ettim hepsinde de aynı ses geldi. Akşam otoparkıma aracı parkettigimde R vitesten P ye geçtiğimde inceden tak diye ses geliyor. Parkettigim yer düz bir zemin eğim yok. Ama R den N ye alıp sonra P ye aldığımda ses gelmiyor. Siz farkettiniz mi böyle bir ses?

2017 Honda Civic Fc5 Executive Eco CVT

Aynı ses bendede geliyor bence çok abartılacak bir şey değil ilk yaptığın direk vitesten parka alıyorsun zaten kitapçığındada aracı stop ettiğinde önce N YE sonra p ye al diyor senin yaptığını onu bekliyecek zamanım olmadığı için aynı ses bendede var

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Tariks

0
Ad Soyad
Tariks
Aracınız
Civic FC5 2017
Merhaba arkadaşlar dün aracimi kapalı otoparkıma parkederken farkettim. Birkaç kez tekrar ettim hepsinde de aynı ses geldi. Akşam otoparkıma aracı parkettigimde R vitesten P ye geçtiğimde inceden tak diye ses geliyor. Parkettigim yer düz bir zemin eğim yok. Ama R den N ye alıp sonra P ye aldığımda ses gelmiyor. Siz farkettiniz mi böyle bir ses?

Sürekli N ye alıp el freni çekiyorum sonra P ye alıyorum o yüzden bu sesi duymamış olabilirim. Sizde böyle yapın derim.

SM-G935F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Sürekli N ye alıp el freni çekiyorum sonra P ye alıyorum o yüzden bu sesi duymamış olabilirim. Sizde böyle yapın derim.

SM-G935F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Doğrusuda bu zaten bende böyle yapıyorum hiç takırtı gıcırtı duymadım çok eğimli bir yere park ettiğimde bile.

GT-I9500 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Park pozisyonuna gelince ayağınız frendeyken N ye alın el frenini çekin daha sonra ayağınızı frenden çekin yükü el frenine bırakın, ayağınızı tekrar frene basarak vitesi P ye alın, sıralama bu şekilde.

dread

0
Evet, ayağım frende oluyor. N-el freni-P sıralaması yapinca tak sesi gelmiyor. Sıralamayı uygulamaya alışmak biraz zaman alacak gibi ?

Aynen öyle, Alisinca diyeceksiniz böyle daha iyi ki olması gereken Dr bu zaten yükü el frenine vermek

Discovery cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri