Radar dedektoru

Aracınız
Tespitin bildiginiz bi cihazi programi bi yolu varmi.
Arabayi aldigim ilk gun istanbul mugla arasi bilecikte ceza yedim. Gecen ayin 16 sinda 5 inci ceza patladi yeter 1000 tl ye yaklasti odedigim cezalar. Hepsi sehirler arasi otobanda. Bunun tespitini yapan cihaz bilen sevaba girer.

Tespitin bildiginiz bi cihazi programi bi yolu varmi.
Arabayi aldigim ilk gun istanbul mugla arasi bilecikte ceza yedim. Gecen ayin 16 sinda 5 inci ceza patladi yeter 1000 tl ye yaklasti odedigim cezalar. Hepsi sehirler arasi otobanda. Bunun tespitini yapan cihaz bilen sevaba girer.
Aliexpress de aletler var ama her radarı yakalar mi bilmiyorum ve yakalandığında cezası baya ağır diye biliyorum

LG-H850 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
bizim arkdadaş alibabadan aldı radar onünden gecerken cihaz aktifmiş 80 km ile gecmiş ilerki cevirmede durdurup direk arabada arama yapmışlar 1.300 tl ceza ozaman ıcın vede aracı baglandı ben alıp gelmiştim radarın onunden 80 ile gectiği halde polisin göstergede aracın hızı 0 göstermiş :D hemen cevirme yapan polisleri bildirmiş yer tespıt degıl direk sınyal bozuyormuş cihaz riskli

Aracınız
O iste fos cikti desenize carsaf gibi otobanda ceza kesiyolar cok sinir bozucu. Sehir ici kesseler raziyim.

Aracınız
[MENTION=2795]lord_omen[/MENTION] arkadaşımın da dediği gibi, radarı tespit eden sistem asla tam uyumlu çıkmıyor; diğer sistem de sizi hayalet yapıyor. yakalanırsa veya tespit edilirse cezası da ağır.

Aracınız
Biz bakuden almıştık cobra marka.ve baya kullandık çok güzeldi.radarlarda farklı -yalnızca kamera olan yerlerde farklı ötüyordu ama cezası yüksek olunca kullanmadık bıraktık çok nadir acil hızlı olmamız zaman alıyoruz yanımıza.
Geçende bir müşterimiz ön kaputun altına taktırılıp bluetooth ile ekrana yansıyan cihaz bulmuş amerikadan -yaklaşık 750 tl falan aldım arkadaş getirecek dedi.sonuçları öğrenince yazarım.

Şenel

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Herkese merhaba, konu açılmışken bildiklerimden biraz bahsedeyim. Radarlar da radyo dalgalarına benzer dalgalar ile çalışmaktadır. Radyo için fm bandını kullanırken radarlar K ve KA bandında çalışır ve standart olarak tüm dünyada k bandından veri taşınması yapılmaz. Burada radar dalga yayıcı, aracınız da yansıtıcı olarak almaç/vermeç ilişkisinde çalışır. Yani radar bir dalga boyutu yollarken siz de o dalga boyutunu geri yansıtırsınız. Burada 2 çeşit cihaz var,

Birincisi arkadaşın ceza yediği durum, Eğer yayılan frekansa engel olduğu halde geri dönen bir frekans yoksa cihazlar polisleri otomatik olarak uyarıyor. Burada K band frekans bozucu vardır.
İkincisi ise nasıl ki radar sistematik olarak sürekli k bandından yayın yapıyorsa bunu tespit eden cihaz da aynı banttan frekans yayacak. Cihaz radar tespit ettiğinde seni uyarırken, polisteki cihaz da diyecek ki benim yaymadığım bir sinyal kaynağı var dikkat diye polisi uyaracak.

Her 2 durumda da tespit ediliyor yani.

Aracınız
Bisiklet hizinda devam. Tesekkurler bilgilendirme icin.

Geri