Radyatör hortumu basınç seviyesi

Ad Soyad
Emre çelik
Aracınız
Civic FD6 2008
Arkadaşlar öncelikle merhaba radyatör üst borusunun sertliği ne seviyede olmalı? Uzun mesafe ya da kısa mesafe sürüşlerinde bu sertlik değişmeli mi? Fan açtıktan sonra yumuşuyor evet ama bugün sabah yaklaşık 50-60 km lik bir sürüşten sonra baktığımda bana biraz sertmiş gibi geldi. Yakın zamanda üst termostat değişti fan motoru değişti radyatör değişti bir iki gün önce bir kez trafikte hararet bir 100-110 yaptı 10 saniye sürmeden fan açınca tekrar 90 a düştü bir kez de aynısını uzun yol sonrası arabayı park ederken yaptı. Onun haricinde böyle bir durumda yapmamıştı. Bir türlü çözüm bulamadım yardımcı olursanız ya da benzerini yaşayan varsa söylerse sevinirim

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FC5 2019
Eski arabalarimdan tecrubeme dayanarak soyluyorum. Radyatörün arkasindaki kalin hortum hic bir zaman hararet 90 da iken sert olmamali. Hicbir zaman. Sertlesme varsa icerde basinc var demektir. Hararet musuru ve termostat saglamsa 91 de olmamasi lazim sicakligin. Bence konteol etmekte fayda var. Kac model ve kac km de araciniz.

Redmi Note 9 Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Emre çelik
Aracınız
Civic FD6 2008
Araç 2008 model. Sertleşmeden kastım taş gibi olmuyor bastırdığım zaman 1-1.5 cm içeriye göçüyor. Fan açma sonrası yumuşama oluyor. Radyatör 1 sene önce değişti. Fan motoru değişeli 5 ay oluyor termostat da yeni değişti. Şimdi serviste kayıt açtım fan sensörü hararet sensörü ve radyatör kapağını değiştirip işimi sağlama alacağım. Araç 230 bin km de bütün bakımları yetkili serviste yapıldı.

Geri