Civic FD6 Radyatör hortumu şişmesi

Aracınız
Civic FD6 2011
Arkadaşlar aracım 2011 100binde. Radyatör üst hortumu çalıştıktan az süre sonra şişmeye başlıyor fakat suya yağ karıştırma hararet su eksiltme vs yok 10bin kmdir.Bir süre sonra bombeleşmiş oluyor. Sebebi ne olabikir acaba?

Aracınız
Civic FD6 2010
Su sıkışıyor bir yerlerde tıkanıklık olsa gerek. Eski aracımda baska bir problemde bir T baglantısında benzer durmu görmüştüm. Devir daimin emişi daralmış çıkışı şişmişti. T baglantıdaki tıkanïklığı temizledim düzelmişti.

Tıkalı yerinn tespiti için neresi geç ısınıyor onu tespit etmek yerinde olacaktır.
Motor
Kalorifer
Lpg sistemi
Hepsi ayna anda ısınıyor ise radyatör e bakmak da gerekebilir.

Tabi olay sizde de tıkanıklık ise. Benim aklıma gelen ve tecrübem bu yönde.

Aracınız
Civic FC5 2018
Hortumlar 3 katmandan oluşuyor:
1. Katman EPDM kauçuk
2. Katman destekleyici örgü iplik - plastik veya p-aramid (kevlar benzeri)
3. Katman EPDM kauçuk.

2. Katman yüksek basınç karşısında hortumun genişlemesini/şişmesini engeller. Bu katmanda bir sorun olabilir. Bir süre sonra hortumunuz yırtılabilir.
Hortumu değiştirin, çözülmezse sistemde sorun ararsınız.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Arkadaşlar aracım 2011 100binde. Radyatör üst hortumu çalıştıktan az süre sonra şişmeye başlıyor fakat suya yağ karıştırma hararet su eksiltme vs yok 10bin kmdir.Bir süre sonra bombeleşmiş oluyor. Sebebi ne olabikir acaba?

Şişiyor derken ne kadar şişiyor? Motor suyu basınç altında çalıştığı için doğası gereği hortumun biraz sertleşip şişmesi normal, ama hiç bir Honda'da el ile sıkılamayacak kadar su hortumları şişmez bir sorun yoksa.

"The power of dreams"

Moderatörün son düzenlenenleri:
Aracınız
Civic FD6 2011
Biraz bombeleşmiş oluyor fakat elimle sıkmayı denemedim hocam sağolun yorumlarınız için birazdan sanayiye gideceğim bakalım

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Biraz bombeleşmiş oluyor fakat elimle sıkmayı denemedim hocam sağolun yorumlarınız için birazdan sanayiye gideceğim bakalım
Aracı sıkıştırırsanız basınç artar hortum sertleşir bu normaldir. Siz normal sürme esnasında hemen sertleştiğini söylüyorsunuz. Bir aracı çalıştırmadan yoklayın baskı uygulayın kısa mesafe sonrası tekrar yapın. Arada çok fark olmaması gerek. Radyatöre üstten gelen ana büyük boruya bakın.

Faaliyet ayn-ı lezzettir.

Geri