Radyator taşırma bidonum boş

Aracınız
Civic FB7 2012
Merhabalar aracım 2012 fb 7 elegans geçen gün motor kontrolu yaparken radyator kapagını açtım suyuna bakmak için radyator suyu tam fakat gözüm yan tarafta bir bidona ilişti radyatör su taşırma bidonuymuş o bidon komple boş doldurmam gerekirmi eger dolu olması lazımsa ne kadar su koymalıyım. Bu şekilde boş olması aracım için sorun çıkartırmı teşekkürler

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Asıl önemli olan radyatör üstündeki kapak.
Diğeri genleşmeden dolayı oluşan suyu oraya atmaya yardımcı olur.
Yadek su deposuna araç soğuk iken su eklenir. Deponun üstünde Max ve Min çizgileri bulunur. Max. kadar ekleme yapabilirsiniz.
Yerini araç kitapçığından bakarak yardım alabilirisiniz.

Faaliyet ayn-ı lezzettir.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Merhabalar aracım 2012 fb 7 elegans geçen gün motor kontrolu yaparken radyator kapagını açtım suyuna bakmak için radyator suyu tam fakat gözüm yan tarafta bir bidona ilişti radyatör su taşırma bidonuymuş o bidon komple boş doldurmam gerekirmi eger dolu olması lazımsa ne kadar su koymalıyım. Bu şekilde boş olması aracım için sorun çıkartırmı teşekkürler

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
2015 model fb7 var bende yedek depoda max. Seviyeye kadar antifiriz dolu, sadece su koyulduğu zaman motorda ileride sorun çıkabilir diye duydum, servise danışın isterseniz.

SM-J700F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

S

Silinen üye 20336

Guest
Radyatörde bulunan soğutma sıvısının kaç santigrat dereceye kadar donmadan sıvı halde kalabileceğini ölçen aletler vardır. Soğuk iklimi olan yerleşim yerlerinde bazı akaryakıt istasyonlarında bile bulunur bu alet. Ölçüm yaptırılıp yaşanılan bölgede rastlanılan en düşük hava sıcaklıklarına karşı koruma sağlayacak kadar antifiriz eklenerek donma noktasının düşürülmesi sağlanır.

Not: Donma noktasını düşürmeye yarayan antifiriz azami donma noktasına ulaşmak için bir miktar suya ihtiyaç duyar. Ne kadar saf antifiriz o kadar düşük donma noktası değildir.

S

Silinen üye 20336

Guest

Antifirizle ilgili daha detaylı bilgi için linkini paylaştığım videoyu izleyebilirsiniz.

Siz de sağolun.

Ülkemizdeki en soğuk bir kaç şehirden bir tanesinde yaşıyorsunuz. Bu sebepten antifiriz su karışım oranı sizin için çok dikkat edilmesi gereken bir husus.

Ölçüm yaptırmanızı tavsiye ediyorum. Renk yeşil zaten ölçmeye gerek yok gibi bir yorum gelirse kulak asmayın. 1 dk’lık bir işlem.

Mobil cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri