Civic FB7 rampada gaza yüklenince titreme

Aracınız
Civic FB7 2014
herkese merhabalar,
2014 fb7 60binde olan aracımda hafif ya da dik bir yokuşu tırmanırken gaza yüklenince ya da kick down yapınca gaz pedalı tarafı titriyor, direksiyonda yok gaz pedalı tarafı ve koltukta da hissediyorum. bu durum normal midir? tecrübelerinizi paylasirsaniz sevinirim

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
herkese merhabalar,
2014 fb7 60binde olan aracımda hafif ya da dik bir yokuşu tırmanırken gaza yüklenince ya da kick down yapınca gaz pedalı tarafı titriyor, direksiyonda yok gaz pedalı tarafı ve koltukta da hissediyorum. bu durum normal midir? tecrübelerinizi paylasirsaniz sevinirim

Az da olsa yakıt kalitesi bu duruma neden olabilir, onun haricinde ateşleme sorunu olabilir filtre sorunu olabilir.
@m2hamid

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Bence gaza yüklenildiğinde motor devri ve titreşiminin artmasına bağlı olarak oluşan olağan titreme olabilir :unsure:
Burada titremenin şiddeti ve yansıması nasıl?
Ayrıca motor ve şanzıman takozları hiç kontrol edildi mi?
Bir ara da forumda başka bir kullanıcıda belirli devirlerde gaz pedalında titreşim hissettiğini söylüyordu ve en sonunda hava filtresi çıkmıştı diye hatılıyorum :unsure:
Hava filtresini de bir kontrol ettirmenizde fayda var, onda hava filtresi yan sanayi olduğu için oluyordu, orjinale geçince düzelmişti.

Aracınız
Civic FC5 2018
herkese merhabalar,

Koltukta hissediyorum diyorsunuz o zaman tum arac titriyor ? Titreme siddeti nedir ?
Benzer bir sorunda yani gaza yuklenmelerde ve yokuslaeda titreme aks baslarinda sorun olmustu bizde.

Aracınız
Civic FB7 2014
cevaplar için teşekkürler. sarsıntı daha çok uzun yolda yokuş çıkarken hissedilir tarzda bir de klima açıkken ışıklarda d konumunda beklerden titreme oluyor

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
cevaplar için teşekkürler. sarsıntı daha çok uzun yolda yokuş çıkarken hissedilir tarzda bir de klima açıkken ışıklarda d konumunda beklerden titreme oluyor
Klima açık D konumunda ışıkta dururken ki titreme normal diyebilirim, bunda maalesef yakıt tüketimi için belirlenen rolanti değerinin anlık yetmemesi durumu neden oluyor ama bu bir sorun değil.
Subap ayarı bozuldukça bu titreme daha bariz hale gelir, eski FD6 aracımda ayar öncesi bu titreme subap ayarı vakti yaklaştığında çok barizdi ancak subap ayarı sonrası çok azalıp hafifliyor.

Geri