Resmen Soyuluyoruz ! 40 Bin bakımı : 2800 TL

Aracınız
Civic FC5 2017
Bugün 40 bin bakımı için Bursa İnalları aradım. (İzmir yolu)

Şanzıman yağı ve Subap ayarıyla birlikte "2.800" TL fiyat verdiler. 2.600 yaparız dediler. Fiyat listesi buymuş 40 bin bakımın...Bu hafta doluymuş önümüzdeki hafta boşlarmış. hafta içi bir gün akşama doğru getirin, ertesi gün öğle aracı teslim alabilirsiniz dediler. Subap ayarı vs bakım uzun sürüyormuş..

Allah aşkına zaten subap ayarı için ekstra para almaları başlı başına saçmalık. Şanzıman yağıda öyle. Bunlar "Bakım'a girmiyor mu ?" Ben neden esktra para ödüyorum. Bunlar yapılması gereken zorunlu şeyler ve ekstra para isteniyor.

ben şanzıman yağını geçen sene değiştirmiştim. CVT yağını çıkınca 2000 tl oldu bakım..

Her 10.000 de bir 2000 tl mi bayılacam bu arabaya ben anlamadım ki. Yılda yaklaşık 20.000 yapıyorum. senede 4.000 tl para. Havaya gidiyor böyle....

hayır bir de "Subap Ayarı" için neden ekstra para alıyorsun ? Adı üzerinde sadece AYAR. Sen oraya yeni parça takmıyorsun ! Ya da tamir etmiyorsun. Bir şeyleri söküp çıkarmıyorsun. Sıkacağın 2 civata..

Yazık ya.

Aracınız
Gerçekten büyük soygun !!! Aracı 6 yıl garanti altına alıp servise mahkum etmek de ayrı bir saçmalık. Ben de fb7 var . 105bin km de ilk kez değiştirdim. Hatta inallarda . En uygun orası vermişti fiyatı. Sanırım sizin araç yeni kasa fc5 ?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2017
Gerçekten büyük soygun !!! Aracı 6 yıl garanti altına alıp servise mahkum etmek de ayrı bir saçmalık. Ben de fb7 var . 105bin km de ilk kez değiştirdim. Hatta inallarda . En uygun orası vermişti fiyatı. Sanırım sizin araç yeni kasa fc5 ?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Evet Hocam FC5 - 2017. Yakacam artık garantiyi. 50.000 bakımıyla araca toplam ödeyeceğim bakım tutarı 11.000 TL olacak. E yuh ya

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Servis fiyatları çok yüksek olduğu gibi, bakım aralığı da kısa. Opel'de 15.000 km'de bir bakım yapılıyor ve fiyatlar daha uygun. Ayrıca bakım periyodu 15.000 de olduğu için Honda'ya göre %30 daha uygun fiyata denk geliyor. Bende bu yıl sonu ilk bakıma gireceğim ikinci bakımda ise büyük ihtimalle özel serviste yaptıracağım. Bu bakım ücretlerini vereceğime arıza halinde kendi cebimden yaptırırım daha iyi.

Aracınız
Civic FC5 2017
Geçtiğimiz hafta 50.000 bakımı yaptırdım. Standart bakımın dışında lpg filtreleri değişti (2adet), bujiler değişti (4adet), fren hidroliği değişti, polen filtresi değişti, komple motor temizlik koruma vs gibi bir temizlik paketi satın aldım. Tamamı iskonto ile birlikte 2578 tl tuttu, Samsun-Kamer Honda.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Günaydın. Evet resmen soyuluyoruz. Arkadaşlar, Araçlarınızın garanti şartlarını okuyun, garanti kapsamlarını da okuyun. İnceleyin, tartın ona göre serviste bakım hakkında bir yol izleyin derim. Yetkili servislerin dayatmaları ve fiyatlarına fc5 kullanıcıları iyi tahammül ediyor. Araçlarınızı seviyorsunuz, garantisi devam etsin istiyorsunuz anlıyorum ancak fiyatlar ve değişim periyotları absürt.

Şöyle ki ben 115bin'i geçtiğim Fb7 Eco aracımda bujilerin değişimine 100bin bakımında "yetkili servis" gerek yok derken, üstteki @hsancakk arkadaşımızın aracının bujileri 50bin km'de değiştirilmiş. Şanzıman yağı 2 seneyi doldurmuş ancak 30bin km'de vb. kilometrelerdeki araçlara bu pahalı uygulamanın dayatılması bence yine absürt. Yağın havayla teması yok, bir şey yok o kadar negatif etkilenip 2 senede eskiyeceği (kaldıki tamamı yenilenmiyor zaten). Ona rağmen garanti devam etsin diye dayatılıyor. Buna ilerleyen zamanlarda yakıt pompası vs. de ekleniyor. Ben ilk 6 bakım yetkili servise giderken kendi motor yağımı kendim götürüp bakımı 250-350tl aralıklarında yaptırdım 2 sene. Daha sonrasında da dışarıya benzer rakamlarda yaptırdım. 2500 - 3000tl'lik rakamlar fc5 kullanıcıları arasında bakım maliyeti olarak çok telafuz ediliyor. Size normal gelebilir ama değil arkadaşlar. Soyuluyorsunuz... Günaydın...

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Daha öncede dediğim gibi Honda Türkiye FC5’in yüksek satış rakamını sağlayınca servistende kazanma yoluna geçti, FB7nin satış rakamları yüksek olmadığı için serviste müşteriyi ürkütmek istemiyordu.
FB7de 400-500 lira bakıma isyan edip polen filtresi ve yağı kendimiz götürürken şimdi en basit filtre bakımı bile 1200 lira, hatta yağı kendimiz götürdüğümüzde de garantiye de sorun olmuyordu. İlk şanzıman yağı değişimi de 60bin veya 4.yıldaydı zaten.

Araçta geç çalışma veya aşırı bir uzun yol yakıt tüketimi yoksa subaplari kimseye elletmeyin.

40 bin km dolmadiysa aracınız aylarca yatmadiysa 5 senede geçsede sanziman yağını elletmeyin. Ben 10 bin bakımında soyuldum oda bir arızası varsa garantiyi bozmadan çıksın diye birdaha kendimi durtturmem. 20 bin bakımını 400 TL civarında dışarıda yaptırdım.

Aracınız
Civic FC5 2017
Araçta geç çalışma veya aşırı bir uzun yol yakıt tüketimi yoksa subaplari kimseye elletmeyin.

40 bin km dolmadiysa aracınız aylarca yatmadiysa 5 senede geçsede sanziman yağını elletmeyin. Ben 10 bin bakımında soyuldum oda bir arızası varsa garantiyi bozmadan çıksın diye birdaha kendimi durtturmem. 20 bin bakımını 400 TL civarında dışarıda yaptırdım.

Bu sabah aracımda start düğmesine bastıktan sonra hemen çalışmadı 2 sn marş basarak çalıştı. Sebebi ne olabilir?

50.xxx Km - Fabrikasyon lpgli. 50.000 bakımı daha yeni yapıldı yetkili serviste. (bujiler değişti)

Geri