Civic FB7 Rölanti Sorunu

Aracınız
Civic FB7 2013
Günaydın sayın arkadaşlar. Sabah arabayı ilk çalıştırdıktan 2-3 dakka sonra az bi gaza yüklendim araba stop edecek kadar oldu 2 defa ama etmedi aracı biraz kullandım tekrar denedim yine aynısı oldu ama rölanti boşta durunca herhangi bi şey yok sadece hafif hafif dalgalanma oluyor sebebi nedir yaşayan arkadaşlar yardımcı olabilir mi acaba ?

Video çektim konu altına atamadım

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
> Videoyu Youtube yükleyip buraya link atabilirsiniz.
> Araç ilk çalıştırmada lpgye yeni geçtiğinde rolanti dalgalanması olabilir. Motor ısındığında olmaması lazım. Lpg geçiş ısısı burada önem arzeder.
> Aynı olay benzide yapıyor mu kontol edilir.
> Motor sıcak iken yapıyorsa fazladan bir hava emiş olabilir. Lpg enjektör yerleri ve hava filtre kutusunun akabinde küçük yuvarlak aparatta çatlak varmı kontol edilir.
> Lpg için regülatör, filtreler ve enjektörleriniz sağlam ve düzgün çalışması lazım.
> Bujiler sağlam olmalı.
> Subap ayarıda düzgün olmalı.

Faaliyet Ayn-ı Lezzettir...

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Aracı yeni aldım o yüzden ne yapıldı bilmiyorum

> Geçmişi tam belli değil ise genel bir bakım isteyebilir.
> En basit ve ilk bakıması gereken yer hava filtre kutusunun akabindeki parçada çatlak varmı kontol edilir! Forumda konusu mevcut.
> Parça sağlam çıkar ise genel bakım lazım.
Öncelikle subap ayarı, boğaz kelebeği temizliği, adaptasyon, bujiler göz ile kontol edilir.
Bu işlerden sonra 100 kilometre benzinde araç kullanılır. Problem geçer ise lpg ayarı yapılır.
> Lpg sistemide gözden geçirilmesi güzel olur.
> Benim nazarında ana problem hava emişte bir sıkıntı var.

Aracınız
Civic FB7 2013
> Geçmişi tam belli değil ise genel bir bakım isteyebilir.
> En basit ve ilk bakıması gereken yer hava filtre kutusunun akabindeki parçada çatlak varmı kontol edilir! Forumda konusu mevcut.
> Parça sağlam çıkar ise genel bakım lazım.
Öncelikle subap ayarı, boğaz kelebeği temizliği, adaptasyon, bujiler göz ile kontol edilir.
Bu işlerden sonra 100 kilometre benzinde araç kullanılır. Problem geçer ise lpg ayarı yapılır.
> Lpg sistemide gözden geçirilmesi güzel olur.
> Benim nazarında ana problem hava emişte bir sıkıntı var.

Yani sizin nazarınızda neye bakılmalı öncelikle ? Ve bu büyük bi sorun yaratır mı bana ?

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Yani sizin nazarınızda neye bakılmalı öncelikle ? Ve bu büyük bi sorun yaratır mı bana ?

> Şuan ciddi bir probleminiz yok. Bu problemin biraz ilerisi araç stop etmeye başlar. Arıza lambanız bile yanmıyor. Olabilecek ilk etkenin konusunu paylaşıyorum konuya bir göz gezdirin. Eğer bu parça ise ucuz bir şekilde halledersiniz.
> Diğer yazdıklarımın hepsi arıza değil zamanı gelince her Honda sahibinin yapması gereken rutin bakım işleridir. Geçmişini bilmediğiniz için araç satanda bakımlarını takip eden birisi değil ise zamanında yapılması gereken uygulamaları yapmıyorlar. Zaten satıcam diyebiliyor. Ondan ayrıntılı yazdım.

Geri