Rolanti titremesi - 2023 Aralik cikisli arac

Ad Soyad
Kaan H.
Aracınız
Civic FE1 2021
Herkese merhaba ,

arac fe eco exe plus. Anladigim kadariyla rolanti titremesi kronik. Bende durum su sekilde oluyor, arac lpg de vites d modundayken hafiften titresim veriyor, n ye aldigimda titresim geciyor ayni sekilde lpgyi kapatinca da titresim geciyor. Ac on konumundayken biraz daha fazla gibi titresim. Yazilim guncellemeyle azaliyor denilmis su an yeni aldigim araca servis son guncel yazilimlari yuklememis olabilir mi ¿ Fc5 kullandım 4 yıl boyle bir problem yoktu. Çok sıkıntılı bir titreme yok lakin insan kafaya takabiliyor.

Ad Soyad
Özgür baran
Aracınız
Civic FE1 2022
Birebir aynı sorun bende de mevcut defalarca servise gittim (servise gitme nedenim lpg enjektörü ile alakalı bir sorunun aracın tüm arıza ışıklarını yakıyor olması) yüzsüz yüzsüz bu durum normal deniyor. Ayrıca mevcut yaşadığım soruna da çözüm bulamıyorlar. Bu hafta içi noterden ihtarname çekip yasal yollarla hakkımı arayacağım. Bir daha ne honda nede lpg li aracın önünden geçmem

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Herkese merhaba ,

arac fe eco exe plus. Anladigim kadariyla rolanti titremesi kronik. Bende durum su sekilde oluyor, arac lpg de vites d modundayken hafiften titresim veriyor, n ye aldigimda titresim geciyor ayni sekilde lpgyi kapatinca da titresim geciyor. Ac on konumundayken biraz daha fazla gibi titresim. Yazilim guncellemeyle azaliyor denilmis su an yeni aldigim araca servis son guncel yazilimlari yuklememis olabilir mi ¿ Fc5 kullandım 4 yıl boyle bir problem yoktu. Çok sıkıntılı bir titreme yok lakin insan kafaya takabiliyor.
Merhabalar, muhtemel civiclerde kronik bu sorun
Bende Honda Civic FK7 hatchback 2017 var bende yaklaşık 1 yıldır var. Aracı ilk aldiigmda yoktu şimdi var. Işıkları ve klimayı açınca titreme gidiyor belki sizde aynı yöntemle bu sorunu bu şekilde gidebilirsiniz. Yeni araçta olması tabii ki uzucu. Şuana dek ben bir çözüm bulamadım.
Bir takım uygulamalar ve değişimler yaptık ama sonuç aynı bakalım artık

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Birebir aynı sorun bende de mevcut defalarca servise gittim (servise gitme nedenim lpg enjektörü ile alakalı bir sorunun aracın tüm arıza ışıklarını yakıyor olması) yüzsüz yüzsüz bu durum normal deniyor. Ayrıca mevcut yaşadığım soruna da çözüm bulamıyorlar. Bu hafta içi noterden ihtarname çekip yasal yollarla hakkımı arayacağım. Bir daha ne honda nede lpg li aracın önünden geçmem
LPG veya benzin fark etmiyor her ikisinde oluyor. Araç çekişi kalkışınca herhangi bir sorun yok sadece titriyor. Önce küçük ara sıra rastegele sonra sabit hep yapıyor ve standart hale geliyor

Ad Soyad
Kaan H.
Aracınız
Civic FE1 2021
Sabah arac sogukken kırmızı ışıkta duruyorum, titreme yok. Rolanti normalden biraz daha yüksekte motor soguk diye. Rolanti devri biraz artırılsa aslında sorun çözülecek gibi. Böyle bir şey mümkün müdür acaba?
Yada arac daha 700 km de zamanla daha da azalır mı

Ad Soyad
Menal bedir
Aracınız
Civic EK
Fe1 LPGli modellerde LPG sistemi diğer kasalara göre farklı çalışır.
10 saniyede lpg deyken bir silindir benzinle çalışır ve bu ateşleme
Sırasına göre döner .sibob yakmasını önlemek için lpg geyle. Çalışırken benzin yakar
O yüzden rolantide biraz sarsıntısı fazladır

Ad Soyad
Emre ALPAKAN
Aracınız
Civic FE1 2021
Herkese merhaba ,

Lpg sistemi ne yazık ki direkt enjeksiyonlu bu motor için uyumlu hale getirilemedi. Arac benzinde calissa bile lpg sistemi arac beynine entegre olduğu için bu sıkıntılar devam ediyor. Ac açık olduğunda titreşimin daha çok hissedilmesinin sebebi klimanın aractan elektrik çekmesi ile alakalı. Çekilen akim ilk etapta rolanti de dalgalanmaya sebep oluyor sonra arac kendini kalibre ediyor.

Ad Soyad
Murat Aras
Aracınız
Civic FE1 2023
Fe1 LPGli modellerde LPG sistemi diğer kasalara göre farklı çalışır.
10 saniyede lpg deyken bir silindir benzinle çalışır ve bu ateşleme
Sırasına göre döner .sibob yakmasını önlemek için lpg geyle. Çalışırken benzin yakar
O yüzden rolantide biraz sarsıntısı fazladır
İlginç bir bilgi daha
Titreşim konusunda ben dizelden geçtiğim için hiçbir şey hissetmiyorum

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ad Soyad
Kaan H.
Aracınız
Civic FE1 2021
Geçtiğimiz hafta arabayı bu şikayetle götürdüm 2 adet enjektörde arıza olduğunu söylenip, enjektör değişimi yapıldı. Rölantide titreme sorunu çözüldü. Ancak şimdi de başka sorun çıktı dururken vitesi d y aldıgımda homurdanma sesi gibi bir ses geliyor, muhtemelen motor içerisinde bir şey bir şeye değiyor, öncesinde böyle bir şey yoktu enjektör değiştirirken oldu büyük ihtimal.

Geri