Rolantide titreme sorunu

Arkadaşlar merhaba aracım 2006 model VTEC2 ES.
Aracımda memnun olmadığım o kadar çok şey var, Ankara'da dolaştığım o kadar çok kendine ''Hondacı''yım diyen usta var ki araçtan tamamen soğumuş durumdayım. Yeni karşılaştığım bir sorun ve aracım rolantide titriyor. Önceleri çalıştığını bile anlayamıyordum şimdi nereye dokunsam titreme var. Rolanti devrinde bi dengesizlik yok. 650 rpm gibi bir devirde çalışıyor. Honda Bar İbrahime götürdüm sorunumla alakalı cevap alamadım subap ayarı olabilir mi sorum üzerine yaparız dediler araca 11bin km önce subap ayarı yapıldı. Şaşmazda Hondacı Mehmete götürdüm ve arabaya biner binmez dedi ki sol ön motor kulağı. Kulak da değişeli 11bin km oldu. Araçta çekişten düşüş de var yakıt normal.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Subap ayarının yanlış yapılması ihtimali var. Aklıma bunlar geliyor. Birde buji-buji kabloları kontrolü yapıldı mı?

Aracınız
aracınız 650 devirde çalıştığı için titriyor normal çalışma devri 800 devir klimayı bir açın aracın devir saat yükselecektir yine aynı şekilde titreme var mı bir takip edin,birde radyatörün alt tarafında bir motor kulağı var alttan bakınca onun içinin kopuk olduğu rahatlıkla görülebiliyor onu kontrol edin benim aracımda aynı şekilde çok fazla titriyordu o kulak değişiminde titremesi çok azaldı

Subap ayarının yanlış yapılması ihtimali var. Aklıma bunlar geliyor. Birde buji-buji kabloları kontrolü yapıldı mı?

Subap ayarı zaten yapılalı 11bin km oluyor. Bu titremeyle 1000-1500 kmdir karşı karşıyayım. Bujiler değişeli 2.000 km oluyor. Bunlarda buji kablosu yok bobin var bobinlere bakılmadı

Kesinlikle subap ayarı klimayı açtığınızda rölantide titreme dahada artar.bilen bir usta da yapılmalı şubap ayarı.tahmini masraf 200 tl

HTC Desire 816 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Subap ayarı 90-100 ₺ fiyat veriyorlar. Ustaya gösterdiğimde bu araçlara 20000 kmde bir ayar yapılır dedi lpgli olduğundan subap ayarıyla alakası yok dedi ama araç çekişten de düştü.

aracınız 650 devirde çalıştığı için titriyor normal çalışma devri 800 devir klimayı bir açın aracın devir saat yükselecektir yine aynı şekilde titreme var mı bir takip edin,birde radyatörün alt tarafında bir motor kulağı var alttan bakınca onun içinin kopuk olduğu rahatlıkla görülebiliyor onu kontrol edin benim aracımda aynı şekilde çok fazla titriyordu o kulak değişiminde titremesi çok azaldı

Usta motor kulağı konusunda sol ön üst motor kulağını işaret etti. Yan sanayi takılmış dedi ama bu yan sanayi ürün takılalı bi 11.000 km oluyor eğer sıkıntı çıkarsa bu yüzden başta da çıkarırdı diye düşünüyorum hem ayar hem kulak yaptırayım desem 100 ayar 80 conta 287 kulak tutacak biraz sıkıntılı bir durum benim açımdan hangisi bozuksa onu bulacak birini arıyorum Ankarada

Aracınız
Hocam madem Ankaradasiniz birde Kadir ustays gidip görüsurmusunuz, soyledikleri akliniza yatmazsa yaptirmazsiniz.

FB7 2012 Elegance Otomatik

Aracınız
Dedigim gibi yaptirmaniz gerekmez, bir gorusun, evet biraz nakis biri ama hondadan anladigini dusunuyorum.
Aslinda forumlarda ustaligini cokta fazla kotulemezler")

FB7 2012 Elegance Otomatik

Geri