rolantide titreme

Aracınız
aracı çalıştırınca hafif titreme oluşuyor.devir saati 0-1 arasında ara ara oynuyor.gidişte bir sorun yok.tüp ve benzinde de aynı sorun devam ediyor.araç 50bin km de.sorun ne olabilir arkadaşlar.

SM-C9000 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
aracı çalıştırınca hafif titreme oluşuyor.devir saati 0-1 arasında ara ara oynuyor.gidişte bir sorun yok.tüp ve benzinde de aynı sorun devam ediyor.araç 50bin km de.sorun ne olabilir arkadaşlar.

Subap ayarı bozulmuş olabilir.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
teşekkürler kardeşim şimdi usta baktı A ve B bobininde tekleme hatası verdi.fişlerini çekerekte baktı bobinlere tek tek.ilk iki bobinde motor tepki vermiyor gerçekten.değiştircez galiba bobinleri.

50.000'de bobinlerin bozulmaması gerek. Hondanın bobinleri çok sağlamdır. Bende de tekleme arızası vermişti. Subap ayarı yaptırdım. Hepsi silindi. Subap ayarından sonra ecuyu resetletip devam edin. Tekrarlarsa sonra değişim daha mantıklı olur.

Faaliyet ayn-ı lezzettir.

Aracınız
50.000'de bobinlerin bozulmaması gerek. Hondanın bobinleri çok sağlamdır. Bende de tekleme arızası vermişti. Subap ayarı yaptırdım. Hepsi silindi. Subap ayarından sonra ecuyu resetletip devam edin. Tekrarlarsa sonra değişim daha mantıklı olur.

evet kardeşim serviste subap ayarı yapıldı ve bujiler değişti.sorun kalmadı.teşekkürler

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Bende de klima çalışırken rolanti de hemen hemen 5 6 saniye de bi titreme yapıyor , klimayı kapatınca titreme de gidiyor.Neden olabilir acaba ?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Klima motoru devreye giriyor. Gücünü motordan aldığı için hafif devir düşüklüğü hissedilir. Yani normal bir durum.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Bende de klima çalışırken rolanti de hemen hemen 5 6 saniye de bi titreme yapıyor , klimayı kapatınca titreme de gidiyor.Neden olabilir acaba ?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Hafif titreme @h.k_ahmet hocamın dediği gibi normal ama bu titremeler subap ayarı hafiften bozulmaya başladığında daha net hissedilmeye başlar.
Eğer önceki subap ayarını 30-40bin km önce yaptırdıysanız subap ayarı vaktinizde gelmiş olabilir.

Geri