Civic FC5 RS jant lastik

Aracınız
Civic FC5 2020
Fk 7 jantı nasıl hocam fc5 için ? Yakıt çekiş

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Lastik ve jant ağırlığı fk7 geçince 2 şer kg arttı.Toplam 8 kg.Spacer takmış gibi oldu.Çekiş düşmedi yada ben hissetmedim.182 lik oldugu için çekişte bir şey olmaz diye düşünüyorum.Sonuçta HB modelin orijinal jantı olduğu için hissedilmez diye düşünüyorum.Siyah sevdiğimden ve çok kollu olmasından dolayı gönlüme göre oldu.Düşünen çok düşünmesin derim lakin o kadar jant baktım 15 binin yoksa orijinal jant yok.Nereye baksam replika.
Farkındaysanız jant veya diğer her şey pandemiden dolayı satılmıyor.
insanlar para bağlamak istemiyor.

Aracınız
Civic FC5 2020
Aklımdan hiç çıkmıyor ki zaten alacam bu gidişle

Araca bi zararı olur mu peki konfor ve yakıt tan başka ?

SM-G955F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Zararını görmedim.Ne yalan söyliyeyim 16 inch den 17 ye bide fk7 nin 17 sine gecerse ekstra kg olarak ağarlığı olacak buda belki çok az çekişe etki eder. Ben aracı alırken 17 olduğu için 16 jant tekeri bilemiyorum

Aracınız
Civic FC5 2020
Bendeki 16 inc jant lastik alıp üste 1750 istedi sadece jant için bide lastik almak zorundayım en az 2000 de o sizce pahalı mı ? Yoksa hakkı o mu ?

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Lastik ve jant ağırlığı fk7 geçince 2 şer kg arttı.Toplam 8 kg.Spacer takmış gibi oldu.Çekiş düşmedi yada ben hissetmedim.182 lik oldugu için çekişte bir şey olmaz diye düşünüyorum.Sonuçta HB modelin orijinal jantı olduğu için hissedilmez diye düşünüyorum.Siyah sevdiğimden ve çok kollu olmasından dolayı gönlüme göre oldu.Düşünen çok düşünmesin derim lakin o kadar jant baktım 15 binin yoksa orijinal jant yok.Nereye baksam replika.
Farkındaysanız jant veya diğer her şey pandemiden dolayı satılmıyor.
insanlar para bağlamak istemiyor.
2 kg ciddi bir fark ki dönen kütle için etkisi daha fazladır, bu 2kg'lık fark sadece jant farkı mı yoksa jant+lastik farkı mı? 16'dan 17'ye geçişte lastik kütlesinin azalması lazım? Lastik genişliğinin de etkisi var mı?

Biz 2018'de RS'i 140 bin'e almıştık, 18" jantlar ve lastikler de ekstra 8000 TL civarı tutmuştu, muhtmelen 2 katına yaklaşmıştır şimdi diye düşünüyorum. Şirket aracı için yeni 3'e Borusan'dan daha yeni 18 seti için fiyat aldık ve 18 bin TL istendi.

Aracınız
Civic FC5 2020
2 kg ciddi bir fark ki dönen kütle için etkisi daha fazladır, bu 2kg'lık fark sadece jant farkı mı yoksa jant+lastik farkı mı? 16'dan 17'ye geçişte lastik kütlesinin azalması lazım? Lastik genişliğinin de etkisi var mı?

Biz 2018'de RS'i 140 bin'e almıştık, 18" jantlar ve lastikler de ekstra 8000 TL civarı tutmuştu, muhtmelen 2 katına yaklaşmıştır şimdi diye düşünüyorum. Şirket aracı için yeni 3'e Borusan'dan daha yeni 18 seti için fiyat aldık ve 18 bin TL istendi.

Bu sayfada hesapladım. Kendi jantım ve alacığım jantın bilgilerini girince ,

Jant + Lastik Ağırlığı Adet19,5 kilo FC521,2 kilo FK7

Aracınız
Civic FC5 2020
Bendeki 16 inc jant lastik alıp üste 1750 istedi sadece jant için bide lastik almak zorundayım en az 2000 de o sizce pahalı mı ? Yoksa hakkı o mu ?
Lastik olayı kötü olmuş. Lastiksiz 1200 TL vermiyor mu? İyi lastik almak lazım. Biraz bakındım 500 TL adet olarak seçim var yok değil fakat üretim tarihleri tuhaf 2016 - 17 çok var sıfır olarak.

Aracınız
Civic FC5 2020
Lastik olayı kötü olmuş. Lastiksiz 1200 TL vermiyor mu? İyi lastik almak lazım. Biraz bakındım 500 TL adet olarak seçim var yok değil fakat üretim tarihleri tuhaf 2016 - 17 çok var sıfır olarak.

Keşke verse ama vermeyecek gibi duruyor. yine bi pazarlık atarım. Şuan piyasada ondan başka satan yok o yüzden eli güçlü :)

Aracınız
Civic FC5 2020

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Benim bi sorum olacak

Ben hb jantı takmak istiyorum uyumlu mu ?
-Elegance 215 55 16 ( bendeki)
-Exe 225 50 17
-HB (FK7) 235 45 17 ( TAKMAK İSTEDİĞİM)

Bu jantlar arası değişiklik yapsam sorun yaşar mıyım ?

Çok teşekkürler
Türk Ticaret Kanunu
Beyan Yükümlülüğü
cc) Sözleşme süresi içinde
aaa) Genel olarak
MADDE 1444- (1) Sigorta ettiren, sözleşmenin yapılmasından sonra, sigortacının izni olmadan rizikoyu veya mevcut durumu ağırlaştırarak tazminat tutarının artmasını etkileyici davranış ve işlemlerde bulunamaz.
(2) Sigorta ettiren veya onun izniyle başkası, rizikonun gerçekleşme ihtimalini artırıcı veya mevcut durumu ağırlaştırıcı işlemlerde bulunursa yahut sözleşme yapılırken açıkça riziko ağırlaşması olarak kabul edilmiş bulunan hususlardan biri gerçekleşirse derhâl; bu işlemler bilgisi dışında yapılmışsa, bu hususu öğrendiği tarihten itibaren en geç on gün içinde durumu sigortacıya bildirir.
bbb) Sigortacının hakları
MADDE 1445- (1) Sigortacı sözleşmenin süresi içinde, rizikonun gerçekleşmesi veya mevcut durumun ağırlaşması ihtimalini ya da sözleşmede riziko ağırlaşması olarak kabul edilebilecek olayların varlığını öğrendiği takdirde, bu tarihten itibaren bir ay içinde sözleşmeyi feshedebilir veya prim farkı isteyebilir. Farkın on gün içinde kabul edilmemesi hâlinde sözleşme feshedilmiş sayılır.
(2) Değişikliklerin yapılmasından önceki duruma dönüldüğü takdirde fesih hakkı kullanılamaz.
(3) Süresinde kullanılmayan fesih ve prim farkını isteme hakkı düşer.
(4) Rizikonun artmasına, sigortacının menfaati ile ilişkili bir husus, sigortacının sorumlu olduğu bir olay veya insanî bir görevin yerine getirilmesi ve hayat sigortalarında da sigortalının sağlık durumunda meydana gelen değişiklikler sebep olmuşsa, birinci ilâ üçüncü fıkra hükümleri uygulanmaz.
(5) Rizikonun gerçekleşmesinden sonra sigorta ettirenin ihmali belirlendiği ve değişikliklere ilişkin beyan yükümlülüğünün ihlal edildiği saptandığı takdirde, söz konusu ihlal tazminat miktarına veya bedele ya da rizikonun gerçekleşmesine etki edebilecek nitelikte ise, ihmalin derecesine göre, tazminattan veya bedelden indirim yapılır. Sigorta ettirenin kastı hâlinde ise meydana gelen değişiklik ile gerçekleşen riziko arasında bağlantı varsa, sigortacı sözleşmeyi feshedebilir; bu durumda sigorta tazminatı veya bedeli ödenmez. Bağlantı yoksa, sigortacı ödenen primle ödenmesi gereken prim arasındaki oranı dikkate alarak sigorta tazminatını veya bedelini öder.
(6) Sigortacı, rizikonun gerçekleşmesinden önce, sigorta ettirenin beyan yükümlülüğünü kasıtlı olarak ihlal ettiğini öğrenince, birinci fıkraya göre sözleşmeyi feshetse bile, değişikliğin meydana geldiği sigorta dönemine ait prime hak kazanır.
(7) Sigortacıya tanınan feshin bildirim süresi veya feshin hüküm ifade etmesi için verilen süre içinde, yapılan değişiklikle bağlantılı olarak rizikonun gerçekleşmesi hâlinde, sigorta tazminatı veya bedeli ödenen primle ödenmesi gereken prim arasındaki oran dikkate alınarak hesaplanır.

> Lastik ebat değişimi riski arttırırsa ve bu risk artışı yapan sebepten kaynaklı bir kazaya sebep olursa tazminattan bildirim yükümlüğünün ihlali sebebiyle indirim yapabilir. TTK 1445/5

> Kasko şirketini arayıp ayrıca poliçende buna ilişkin kayıt var mı? Sorulabilir.

> Kendi sigortacımı aradım binek araçlarda problem olmaz dedi. Muayeneden geçmesi yeterli diyor. Hiç lastik ve jant ebatları ile ilgili bir problemde yaşamamış. Zaten sizde aynı kasa aracın farklı jant lastik ebatlarından takmak istiyorsunuz. Artı hesaplama yaparakta yüzdelik değişimin çok az olduğunuda görüyoruz.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Geri