Sabah aracımı çalıştırdığımda yanan ışıklar

Sabah aracımı çalıştırdım fb7 2014 model ne oldu bilmiyorum ama direksiyon arıza lambası vsa lambası lastik basınç sensör ikazı motor arıza lambası aynı anda yanmaya başladı servis sadece arızayı bulmak için 350 tl istediğinden dolayı sanayiye hondacı bi ustaya götürdüm obd ile sildi ve arıza kodu yok dedi tekrar yanmadı neden olabilir sizce

Aracınız
Civic FB7 2012
akü zayıftır..

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Kışın akü problemleri artmaya başlar. Sebebi ise: Soğukta iletkenlik azalır. Aracınız marş esnasında daha çok aküye yüklenir. Akünüze yükleme testi yaptırın. Elektrik ustaları akünün durumunu söyler. Ardından aracınızın aküyü şarz edip etmediği kontrol edilebilir.
Şimdiki aküler 3 veya 4 yılda ömrü bitiyor. Akünüzün ne zaman alındığını biliyorsanız. Size referans olabilir.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Cevap vermeyi unutmuşum teşekkür ederim arkadaşlar servis sadece arıza tespiti için 350 tl istedi bende sanayide hondacı bi ustanın yanına gittim arızaları sildi durumun müsait olduğunda akünü değiştir dedi bi sorun kalmadı

j c K

0
Aracınız
Civic FC5 2018
Akü zayıflığından dolayı bazı uyarı lambaları yanık kalabiliyor.
Ben nasıl çözdüm?

Dedim madem uyarı lambası yakıyor arabayı kaydırayım da uyarı lambaları çakışsın dedim :D tenha ve güvenli bir alanda hızla gidip biraz drift tarzı hareketler yaptım. Gerek el freni gerekse normal kazık fren ile.. Araba bi kendine geldi. Tüm lambalar söndü. :)

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Çok yatan araçta akü deşarj olabiliyor. Bunun için bir kaç gün şarj ediyorlar. Tıkabasa doluyor. Bayiye bunu biz nasıl yaparız dedim. 8 saat tek kontak yol yaparsanız akü kendine gelirmiş.
Cevap vermeyi unutmuşum teşekkür ederim arkadaşlar servis sadece arıza tespiti için 350 tl istedi bende sanayide hondacı bi ustanın yanına gittim arızaları sildi durumun müsait olduğunda akünü değiştir dedi bi sorun kalmadı

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Çok değişik bir problem çözümü olmuş.
Akü zayıflığından dolayı bazı uyarı lambaları yanık kalabiliyor.
Ben nasıl çözdüm?

Dedim madem uyarı lambası yakıyor arabayı kaydırayım da uyarı lambaları çakışsın dedim :D tenha ve güvenli bir alanda hızla gidip biraz drift tarzı hareketler yaptım. Gerek el freni gerekse normal kazık fren ile.. Araba bi kendine geldi. Tüm lambalar söndü. :)

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
:D sorunun çözüldüyse skıntı yok :D

j c K

0
Aracınız
Civic FC5 2018
Çok değişik bir problem çözümü olmuş.

2013 modelde el freni çekilince falan i-mid ekrandan uyarı veriyordu. Bende aniden uyarılar verdirirsem belki kendine gelir dedim =) dediğim gibi de oldu. Ama çözülmüştü.

Geri