Sabah ilk Marşta Şıkırtı ve Yüksek Sesli Çalışma

Selamın Aleyküm,
2011 Elegance BRC tüplü aracım sabah ilk marşta motor çalışmaya başlarken bir şıkırtı sesiyle çalışmaya başlıyor ve motor ısınana kadar yüksek sesle çalışıyor. Ses konusu sanırım otomatik jikle ile ilgili galiba ama şıkırtıyı anlayamadım. Acaba motor kulağından mıdır?
Bu iki konuda da bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Selamın Aleyküm,
2011 Elegance BRC tüplü aracım sabah ilk marşta motor çalışmaya başlarken bir şıkırtı sesiyle çalışmaya başlıyor ve motor ısınana kadar yüksek sesle çalışıyor. Ses konusu sanırım otomatik jikle ile ilgili galiba ama şıkırtıyı anlayamadım. Acaba motor kulağından mıdır?
Bu iki konuda da bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

Motor kulağından yapar orjinal alın

"Yüksek devir bandında yaşamaktır HONDA"

Motor kulagina bir bakin arada bosluk kalmamissa sesli titresimli calisir.ben degistirmistim ama yan sanayi oldugu icin 5 6 ay icinde tekrar titresimli calismaya döndü.

LG-H815 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Çok sağol Başkan. Bize de bir motor kulağı çıktı tombaladan galiba. Hayırlısı bakalım.

Eyvallah hocam, bu iki sesi de aynı sebepten yapar değil mi? İnşallah başka masraf çıkartmaz bakalım. Çok teşekkürler

Titreşim ile birlikte sesli çalışma olur . Başka araçların kronik sorunları motor şanzımanda olur bunlarda motor şanzımanda bir sorun olmuyor

"Yüksek devir bandında yaşamaktır HONDA"

Geri