Sabah marş sorunu

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Hocam interntte subap sorunu yaşayanların motordan farklı bir ses geldiğini söylüyorlar ama bende farklı bir ses yok. Bir kaç yerde okudum bazıları Farklı farklı şeyler söylemişler bazıları gaz ayarları demiş bazıları Farklı şeyler sizce sübap ayarında farklı ses çıkar mı?
Hocam şimdi subap bozukluğunun kademeleri var. Sabah bariz ses yapanlar ileri derece bozuk olandır. Biraz daha ilerisi ateşleme hatası verir. Ben bu sene subap ayarı yaptırdım. Sabah tıkır tıkır saat gibi çalışıyordu. Dışarıdan hiç bir bulgu yok. Ayar esnasında 8 egzos ve 4 emme sıkı çıktı. Yani illa bariz bir tablo beklemekte yanlış oluyor.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Aracınız
Civic aracım yok
Arkadaşın dediği daha farklı birşey. Regülatörden gaz kaçağı olursa sabah ilk marşta değilde birden fazla marşta ancak çalışır. Sanırsam sizin öyle bir probleminiz yok?

Hocam şimdi subap bozukluğunun kademeleri var. Sabah bariz ses yapanlar ileri derece bozuk olandır. Biraz daha ilerisi ateşleme hatası verir. Ben bu sene subap ayarı yaptırdım. Sabah tıkır tıkır saat gibi çalışıyordu. Dışarıdan hiç bir bulgu yok. Ayar esnasında 8 egzos ve 4 emme sıkı çıktı. Yani illa bariz bir tablo beklemekte yanlış oluyor.

Ya sen yazınca sanki arabam yapılmış gibi hissediyorum yemin ederim Allah razı olsun yarın götüreceğim inşallah. Son bir soru hocam sübap ayarı için normal bir tamirciye götürsem olur mu yoksa dediğin şu Toyota ya mı götüreyim batman biraz uzak ondan Toyota zor geliyor :)

Aracınız
Civic aracım yok
Farklı ses olarak bahsettikleri subapların vurmasına bağlı olarak farklı bir ses olabilir, ama olmayabilirde.
Yanlız şunu da eklemeden geçmeyeyim, City'lerinde Jazz aynı olan 1.4 motorlarında LPGde bobinleri ve bujiler zamanla bozuluyorlardı, bunu da irdelemenizi tavsiye ederim.
Videolar fikir edinmeniz açısında faydalı olabilir,

Hocam bobin ve bujilerin hepsini 3 bin km önce hakikisi ile değiştirdim. Onlardan değildir. Bu dediğiniz o zaman sübap ayarıdır çünkü arabayı aldığım arkadaşa da sordum oda yapmamış 30 bini geçiyor resmen.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Ya sen yazınca sanki arabam yapılmış gibi hissediyorum yemin ederim Allah razı olsun yarın götüreceğim inşallah. Son bir soru hocam sübap ayarı için normal bir tamirciye götürsem olur mu yoksa dediğin şu Toyota ya mı götüreyim batman biraz uzak ondan Toyota zor geliyor :)
Rica ederim. Honda kullananın sıkıntısını yine bir Honda'cı anlar. :)
Hiç subap ayarı yapmamış bir ustaya gitmeyin. Motor soğuk olacak. Birde sente anahtarı olmalı. Olmadı yarın ustama bir telefon edeyim. Şu ayar numaralarını öğreneyim yazarım. Yapacak ustaya direk ona göre yapmasını istersiniz.

Aracınız
Civic aracım yok
Rica ederim. Honda kullananın sıkıntısını yine bir Honda'cı anlar. :)
Hiç subap ayarı yapmamış bir ustaya gitmeyin. Motor soğuk olacak. Birde sente anahtarı olmalı. Olmadı yarın ustama bir telefon edeyim. Şu ayar numaralarını öğreneyim yazarım. Yapacak ustaya direk ona göre yapmasını istersiniz.

Tamam hocam ustaya sordum yaparım dedi. Ama sana zahmet bir sorsan yarın sabah inşallah götüreceğim :) Allah tuttuğunu altın etsin mi diyim artık Allah senden ve arabandan kaza bela musibetleri uzak tutsun inşâallah.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Tamam hocam ustaya sordum yaparım dedi. Ama sana zahmet bir sorsan yarın sabah inşallah götüreceğim :) Allah tuttuğunu altın etsin mi diyim artık Allah senden ve arabandan kaza bela musibetleri uzak tutsun inşâallah.
Cümlemizden inşâallah.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Sabahları geç marş almanın %100, tek sebebi subap ayaridir. Bir arkadaşın fd6 aracı sabahları 10 saniye civarı marş uzatiyordu. Subap ayarını yapınca yarım marşta almaya başladı. :) sirada bir fb7 var.

Aracınız
Civic aracım yok
Sabahları geç marş almanın %100, tek sebebi subap ayaridir. Bir arkadaşın fd6 aracı sabahları 10 saniye civarı marş uzatiyordu. Subap ayarını yapınca yarım marşta almaya başladı. :) sirada bir fb7 var.
Marşı alıyor marş aldıktan sonra araba düzgün çalışmıyor :) gerçi son bir kaç gündür bazen ilk marşta da çalışmıyor

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Ustam ile görüştüm. İklim şartlarıda önem arzediyormuş. Elinde ayrıntılı sente anahtarı varsa 17 emme 23 egzos yapsın dedi. Yoksa emme 15 egzos 25 yapsın dedi. Fiyatı 200 tl. Olayı anlattım. Büyük ihtimalle subaptır dedi. Toyota grubunda subap ayarı yokmuş. Onun için pek bilmezler dedi. Problem olursa telefondan yardım ederiz dedi. Mehmet +905337279788

Aracınız
Civic aracım yok
Ustam ile görüştüm. İklim şartlarıda önem arzediyormuş. Elinde ayrıntılı sente anahtarı varsa 17 emme 23 egzos yapsın dedi. Yoksa emme 15 egzos 25 yapsın dedi. Fiyatı 200 tl. Olayı anlattım. Büyük ihtimalle subaptır dedi. Toyota grubunda subap ayarı yokmuş. Onun için pek bilmezler dedi. Problem olursa telefondan yardım ederiz dedi. Mehmet +905337279788

Allah razı olsun çok teşekkür ederim. ? Arabayı bıraktım sabah çalıştırıp bakacak bunları da ustaya atayım inşallah :)

Geri