Sabahları araç içerisine titreme sesi gelmesi

Aracınız
Civic FC5 2018
Her sabah işe giderken 8:00 civarı aracı 2-3dakika çalıştırıp öyle yola çıkarım, ama ilk kalkarken ve yavaş giderken ilk 10dakika süre ile araçtan titreme sesi geliyor sanki kaput veya camdan sileceklere bakıyorum titriyormu onlar diye ama pek fark edemedim böyle bir sorun yaşayan oldumu, bu sorun sabah soğuk havalarada araç dışarıdayken oluyor akşam işten çıkarken böyle bir ses gelmiyor araç kapalı otoparkta 2018 honda civic

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Bu titreme sesi içindeki parçaların birbirine değmesinden kaynaklı olabilir mi? Kış aylarında malum parçalar soğukta daha çok ses çıkarabiliyor.

Aracınız
Civic FC5 2018
Bu titreme sesi içindeki parçaların birbirine değmesinden kaynaklı olabilir mi? Kış aylarında malum parçalar soğukta daha çok ses çıkarabiliyor.
Valla nerden geldiğini çözemedik sorun soğukla alakalı olabilir çünkü araç ısınınca ses gidiyor, o zırıltı sesi düşük devirde daha fazla çıkıyor yüksek devirde kayboluyor, çok ilginç kaputun oradan bir yerden geliyor gibi ama ses dağılıyor sanki çok tuhaf :unsure:

Aracınız
Civic FC5 2018
Adını bilmiyorum da sürücü tarafındaki hoparlörün bulunduğu sütundan mı geliyor bakabilir misiniz?
Benimde aklıma ilk olarak orası ve torpidonun olduğu kısım geldi, hatta birşey koymuşlardır o titriyordur diyordum ilk başlarda ama sonra bakıp incelediğimde sapasağlam içerisinde ıslak mendil vardı onuda çıkarttım ama ses devam ediyor, araçla yola çıktıktan 5dakika sonra ses gidiyor ama en iyisi işten izin alıp uygun bi zamanda servise göstermek olacak herhalde, içim içimi yiyor böylede

Ltf

Aracınız
Civic FC5 2016
Benimde aklıma ilk olarak orası ve torpidonun olduğu kısım geldi, hatta birşey koymuşlardır o titriyordur diyordum ilk başlarda ama sonra bakıp incelediğimde sapasağlam içerisinde ıslak mendil vardı onuda çıkarttım ama ses devam ediyor, araçla yola çıktıktan 5dakika sonra ses gidiyor ama en iyisi işten izin alıp uygun bi zamanda servise göstermek olacak herhalde, içim içimi yiyor böylede
Benim de ara ara ses geliyor ama sıcak soğuk ayrımını farketmedim hiç. Sonuçlarınızı bekliyorum hocam o zaman.

Can

0
Yönetici
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Bende de titreme sesi geliyordu belli bir devirden sonra kesiliyordu. Lpg enjektorlerin oldugu kisim kaputa degiyormus o yuzden cikiyormus gec oldu ama farkettim. Bu tarz bir sey olabilir mi ekarte edin en azindan. Hani dusuk bi ihtimal belki ama benim basima geldi :)

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
Bende de titreme sesi geliyordu belli bir devirden sonra kesiliyordu. Lpg enjektorlerin oldugu kisim kaputa degiyormus o yuzden cikiyormus gec oldu ama farkettim. Bu tarz bir sey olabilir mi ekarte edin en azindan. Hani dusuk bi ihtimal belki ama benim basima geldi :)

bendede aynı bi devirden sonra kesiliyor ses olabilir aslında öyle üstün körü kaputu açıp inceledim ama, yağmur yağıyor diye kıyamadım, ıslanmasın benim ki diye hemen kapayı verdim kaputu :D şu havalar bi düzelsin bakacağım :)

Aracınız
Civic FC5 2018
Benim de ara ara ses geliyor ama sıcak soğuk ayrımını farketmedim hiç. Sonuçlarınızı bekliyorum hocam o zaman.

Biraz daha kurcalayacağım bu konuyu bulana kadar, olduda bulamadım bi servise danışıp döneceğim hocam sizede sonucunu, ama sanmıyorum bir problem olduğunu bakalım altından ne çıkacak :)

Ltf

Aracınız
Civic FC5 2016
Aracımda bugün farkettim ön camdan gelen sütundaki kaplama ile göğüslük arasında boşluk var ve kaplama oynadığı için ses yaptığını düşünüyorum. 9215E114-B16F-40FC-8A23-355916A9A5A5.jpegAD7E4A3E-499B-4308-91A9-27ECDEFBBFED.jpeg48E8E8C6-2E09-417E-89B7-1E982EB45BB2.jpegC54700C5-D758-44F7-90F3-2D28ADF3AFDB.jpeg

Geri