Sac Jant

Aracınız
Arkadaşlar yaz-kış lastik değişiminde orjinal jantlara zarar gelmemesi ve lastik ayırmakla uğraşmamak için bugün 4 tane sac, kapaklı(makyajsız fb7 kapakları) jant aldım. Jantlar ve kapaklar hiç kullanılmamış olup civiclerin yedek stepnelerden toplamışlar. Aklımda kalmaması için lastiğin birini söktürüp jantı direk denettirdim, cuk diye kendi bijonlarıyla oturdu. Çünkü her aracın bijon sayısı ve aralığı aynı olsa dahi göbek çapının aynı olmadığını duymuştum. Piyasada bolca sac jant var ama hep kullanılmış, sıfır zor bulunuyor bilginize.

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Resimler aşağıdadır.

Ekli dosyalar

• 20160730_125751.jpg
    20160730_125751.jpg
    89.1 KB · Görüntüleme: 5
  • 20160730_125758.jpg
    20160730_125758.jpg
    86.4 KB · Görüntüleme: 5

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Arkadaşlar yaz-kış lastik değişiminde orjinal jantlara zarar gelmemesi ve lastik ayırmakla uğraşmamak için bugün 4 tane sac, kapaklı(makyajsız fb7 kapakları) jant aldım. Jantlar ve kapaklar hiç kullanılmamış olup civiclerin yedek stepnelerden toplamışlar. Aklımda kalmaması için lastiğin birini söktürüp jantı direk denettirdim, cuk diye kendi bijonlarıyla oturdu. Çünkü her aracın bijon sayısı ve aralığı aynı olsa dahi göbek çapının aynı olmadığını duymuştum. Piyasada bolca sac jant var ama hep kullanılmış, sıfır zor bulunuyor bilginize.

Hayırlı olsun. Çok mantıklı olmuş. Kaça maal oldu acaba?

Aracınız
Hayırlı olsun öncelikle tercih meselesi tabii ki yaptığın iş :)

Lakin bugun şartlarında saç jantlı araç satışı kalmadı gibi , kullanılan araçlar da kiralık araçlar ( tamamen ucuz yollu kiralam oldugu için )

Ters anlamayın ama bedava da olsa , gidip saç jant alıp lastik takmam , siz şimdi o lastikleri kış koşullarında kullanacaksınız doğru anladıysam , yolun ıslak oldugunu ve asfaltın da yağmurdan dolayı delik deşik oldugunu düşünün , çelik jant ile o ufacık çukura girmeniz ile saç jant ile girmeniz farkını hayal edin , sizce hangisinde jantın zarar görmesinden dolayı kaza yapma oranınız artar? bu en basit örnekti tabii :) örnekler çoğaltılabilir haliyle de...

Gene de hayırlı olsun :)

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=3864]arif06[/MENTION] Hayırlı olsun.

Aracınız
Sağolun arkadaşlar. Yalnız beni yanlış anlamışınız. Ben bu sac jantları sadece kışık ve kış lastiği ile 4-5 ay kadar kullanacağım. Yazın gene orjinal elegance jant ve yaz lastiklerini kullanacağım. Yani yaz- kış lastik değişimi yapmadan direk değişim yapacağım.

Sefa

0
Bende kış lastiği için ayrı jant aldım hankook kış lastiği ve çelik jant aralokta 1250 tlye maaloldu IMG_20160731_204202.jpg

Aracınız
Aracınız
Yapmayın Arkadaşlar.

Sac jant denilen şey aslında çeliktir. Dayanımı, sağlamlığı en iyi olan janttır. Yeni, eski araçların baz versiyonlarının tamamı hala uygun fiyatı sebebiyle kapaklı çeliktir. Şuan trafikte dolanan araçların hala yarısına yakını hala kapaklı. Güzel durmuyor o ayrı. Buna civic dream da dahil. Araçlarımızda bulunan jantlar hafif, aliminyum alaşımlı janttır. En ufak tümsekte yamulmaya müsait olandır. Önceki aracımda balans tutmasına rağmen titreme sebebebiyle 2 alaşım jantı arkaya attık ve anca düzelttik.

Görüntüsü sebebiyle hafif alaşımlar daha güzel durmakta ve pahalıdır. 2. el ve kullanılmış olanlardan, yansanayi alaşımlılardan uzak durun. Ya balans tutmuyor ya kol kırıyor ilerde bilginize. Durum müsait ise orjinal yoksa kapaklı sac(çelik) en iyisidir. Bu böyledir...

Geri