Sağ ayna sinyali su alma sorunu

Herkse iyi bir hafta diliyorum arkadaşlar,

gecen gun arabayı yikattiktan sonra sağ ayna uzerindeki sinyalin su aldığını farkettim. Hatta su almakla kalmamış içi pas gibi kir gibi bir sey de olmuştu.

10000 bakima 300 km var. Sizce bu garanti kapsamında zorlanacak bir mevzuu mudur? Bakımda duzeltirler mi?

Bir de boyle bir sey neden kaynaklanmis olabilir? Filir yurutebilecek olan var mıdır?

ilgilenen herkese simdiden teşekkürler...

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Ynt: Sağ ayna sinyali su alma sorunu

[quote author=timothyblue link=topic=349.msg3852#msg3852 date=1398716223]
evet. Iki uc damla falan.
[/quote]

enteresan cam aralık kalıp yağmur suyu hapörlerin üstüne damlayıp hızın etkisiyle damlacığı savurmuş olabilirmi acaba

[quote author=hakko modelistlik link=topic=349.msg3854#msg3854 date=1398716478]
enteresan cam aralık kalıp yağmur suyu hapörlerin üstüne damlayıp hızın etkisiyle damlacığı savurmuş olabilirmi acaba
[/quote]yok hocam direk ordan geldi. Camlar kapaliydi

[quote author=timothyblue link=topic=349.msg3855#msg3855 date=1398716638]
yok hocam direk ordan geldi. Camlar kapaliydi
[/quote]

umarım bir daha olmaz hocam :eek:k:

Bu arada sin durum hakkında bilgi vereyim: servise 10000 bakımda aynayı gosterdim. Onlar da baktılar aynayı sökup. Ayna bir taş darbesi almış ve küçücükbur çatlak oluşmuş. Açıkçası dışarıdan bakınca neredeyse belli olmuyor ama fotoğraflarını çekipgosterdiler. Içini temizleyip kapatmislar. Danışman sonene kada kullan sonra degistiririz dedi.

Sent from my HTC Desire HD A9191 using Tapatalk 2

Bu arada son durum hakkında bilgi vereyim: servise 10000 bakımda aynayı gosterdim. Onlar da baktılar aynayı sökup. Ayna bir taş darbesi almış ve küçücük bir çatlak oluşmuş. Açıkçası dışarıdan bakınca neredeyse belli olmuyor ama fotoğraflarını çekip gosterdiler. Içini temizleyip kapatmislar. Danışman sönene kadar kullan sonra degistiririz dedi.

Sent from my HTC Desire HD A9191 using Tapatalk 2

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016

Hocam bilgi için teşekkürler, aslında sökmüşken içten biraz silikon sıksalarmış problem ortadan kalkarmış, malesef servis mantığı tamir yapılmaz değiştirilir.

dnzkrt

0
herkese kolay gelsin sanırım bu sorun bizim araçlarda kronik aslında benim sinyalin renginden anlamıştım biraz sararma vardı ancak geçenlerde iyice gitti çok sönük yanıyordu ve bende söktüm ;)
1.jpg2.jpg3.jpg
Önce ayna camını alt tarafından çekerek alıyoruz daha sonra ayna içinde dıştaki kapağın vidasını söküyoruz(sağ ayna olduğu için sağ kenardaki vida) sonra da ayna iç kısmından dıştaki ayna kapağının tırnaklarını iterek tırnakları boşa çıkartıyoruz( ben ince düz tornavida kullandım)
4.jpg5.jpg6.jpg
sinyalin içi presli açılmıyor bu yüzden kenarlarından havya yardımıyla eriterek açtım gördümki alttaki ayak pastan çürümüş
7.jpg
çürüyen kısmı temizledikten sonra beyaz kablo lehimleyerek kapatmadan önce led leri test ettim çalışıyor :eek:k: bundan sonra havyanın erittiği yüzeyleri maket bıçağı yardımıyla temizledikten sonra sıra kapatmaya geldi
9.jpg10.jpg11.jpg
ayna tasının iç kısmına kağıt bant yapıştırdım bunu sebebi silikon taşıp yapışırsa bir sonra ki sökme işlemini zorlaştırmaması. her iki tarafa bolca silikon sürerek kapattım.
umarım yardımcı olabilmişimdir. ;)

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=3441]dnzkrt[/MENTION] Hocam eline sağlık çok güzel bir anlatım olmuş.

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Konuyla alakalı olduğu için buraya yazıyorum. Bugün arabayı kilitlerken sağ sinyalin çalışmadığını gördüm. Gündüz vaktiydi biraz hava karardıktan sonra dikkatli baktığımda ışının sönük yanıp söndüğünü fark ettim. Sinyale muhtemelen taş gelmiş küçük bir delik oluşmuş oradan su alıp mı sorun oluştu acaba bunun için ne yapılabilir. Lamba tamamen kesilmemiş %30 yanıyor diyebilirim.
[MENTION=3441]dnzkrt[/MENTION] , [MENTION=128]tanerozbabacan[/MENTION]

Geri