Sağ Far Yıkama

Ad Soyad
Erhan Turhan
Aracınız
Civic FC5 2021
Aracıma park halinde birisi sürtmüş ve far yıkama kapağını kırmış. Far yıkama çalısıyor ama kapak yok takım halindemi satılıyor nereden alabılırım? Bir de aracın altında kırık parçalar buldum bunlarda far yıkamaylamı alakalı bulamadım. Suyu kapağa ileten bir silindir gibi plastik parça vardı sanırım bununla birlikte almam gerekiyor

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Geçmiş olsun. Sadece kapak satılıyor. Mekanizma bozukmu tam anlamadım. Onun için fotoğraf desteği lazım.

Ad Soyad
Erhan Turhan
Aracınız
Civic FC5 2021
Kapak kırık ama anlamadım su fışkırtma olayı kapaktaysa kapak yeterli olur yani alttan bi boru desteği yoksa.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Kapak kırık ama anlamadım su fışkırtma olayı kapaktaysa kapak yeterli olur yani alttan bi boru desteği yoksa.
Hocam durum şöyle far yıkama aktif olduğunda su basınç ile kapağı ittirip yukarıya kalkar aradan fara su verir. Eğer yukarı kalkan aparat (ismi far yıkama robotu diye geçer) sağlam ise kapak alınarak kolayca halledilir. Örnek bir video.

Ad Soyad
Erhan Turhan
Aracınız
Civic FC5 2021
Hocam durum şöyle far yıkama aktif olduğunda su basınç ile kapağı ittirip yukarıya kalkar aradan fara su verir. Eğer yukarı kalkan aparat (ismi far yıkama robotu diye geçer) sağlam ise kapak alınarak kolayca halledilir. Örnek bir video.

Hocam şimdi taşlar oturdu yerine benım su fıskırtıyor ama tek oldugum ıcın deneyemedım yukarı kaldırıyormu mekanizma ordan emin değilim. Yarın detaylı bakıp karar verıcem umarım kapakla kurtarabılırım kapak 30-40 lira civarında ama robotlar 250 civarı tabi tampon sürtmesinden dolayı lokal boya da cabası

Ad Soyad
Erhan Turhan
Aracınız
Civic FC5 2021
netten bakıyorum genelde mat plastik renklerinde gorunuyor oysa aractakı daha metalık parlak bır sıyah renkte bu sekıldemı satılıyor hepsı?

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
netten bakıyorum genelde mat plastik renklerinde gorunuyor oysa aractakı daha metalık parlak bır sıyah renkte bu sekıldemı satılıyor hepsı?
Göz yanılmasıda olabilir. Telefonla sormak lazım. Boyasız gönderip herkez kendi aracın rengine göre boyatsın tarzında satıcılarda var.

Geri