Şahsi aracımızda sigara iç(e)memek!

gunesec

Özel Üye
Haberlerde okudum. Artık şahsi aracımızda, yolcular da dahil sigara içemeyeceğiz. Cezası 153 lira.

Toplu taşıma olsa, kamuya açık alan olsa eyvallah da, kendi kullandığım araçta neden yasak anlayamadım.

Aracınız
Civic FD6 2010
Araçta telefon kullanmak yasak, sürüş güvenliğini riske atıyor. Ancak kulaklık ile ya da araç bağlantısı ile konuşuluyorsa ceza yine yok mu ? (bilmiyorum). Eğer ceza yok ise, bu demekki direksiyon hakimiyeti için elin başka birşey ile meşgul olması istenmiyor.(halbuki dikkatin meşgul olmaması gerekiyor). Bu durumda sigara yada başka birşeyin de yasak olması anlaşılır geliyor. Sürekli 09:15 te tutacağız :)) Dolayısı ile biraz zihnisinir yaparsak , manuel vites arabalar da yasak olması gerekiyor.

Kuralları ve gerekçelerini anlamak kimi zaman çok zor. (bakınız, filmli cam, yine fikir değiştirirler diye film yaptıramıyorum, halbuki fabrika çıkışı renkli cam serbest)

Sigara kullanmıyorum ve heryerde karşıyım, ancak şahsi arabada yasak olayına gelene kadar bundan daha öncelikli yasak konulması ve uygulanması gereken konularımız olmalı. Sigara yasağının uygulanmasında bir trend yakalandı ve devam ettiriliyor, olay bundan ibaret bence.

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
Ben uzun süredir yasak diye biliyorum ama. :unsure:
Haberlerde okudum. Artık şahsi aracımızda, yolcular da dahil sigara içemeyeceğiz. Cezası 153 lira.

Toplu taşıma olsa, kamuya açık alan olsa eyvallah da, kendi kullandığım araçta neden yasak anlayamadım.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010

ozqury

0
Aracınız
Civic FC5 2018
Canım linç yemek istiyor, o yüzden içen düşünsün arkadaş bana ne diyorum :) Şaka bi yana 50.000 değeri olan araca 200.000 lira ödeyip satın alıyorsak, o aracın benzinini litresini 7 liradan alıyorsak ve bir paket sigaraya 20 lira veriyorsak (verenler bahsediyorum) kimse kusura bakmasın ben aracımda sigaramı içerim. Bana derseniz ki araçta çocuk varken yasak kabulüm veya camdan izmarit atamazsın yasak (ki zaten yasak) ona da sonuan kadar saygı duyarım ama bana göre şu an ki durum tamamiyle bir kılıfa uydurulmuş soygundur.

Aracınız
Civic FD6 2010
Sigarayı brıraktırmak isteyen varsa satışını yasaklasın. Böyle para koparma girişimlerine karnım tok. Cezalar caydırıcı değil. Caydırıcı olursa kimse ceza yemez. Gelir kapısı kapanır. O sebeple cezalar, herkesin ödeyebileceği şekilde olmalıdır. Altın yumurtlayan tavuğu keserler mi hiç!

Geri