SANIYORUM SUBAP AYARINA GİTMEM GEREKİYOR

Bugün servise gittim yağı kontrol ettiler sesi dinlediler sıkıntı yok abi devam 70bin bakımında subab ayarını yaparız dediler.

GM 5 Plus d cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Arkadaslar uzun arastirma sonucu youtube de civic fd6 nin subap ayarinin yapilis videosunu buldum. Türkce degil ama gayet aciklayici. Triger kasnaginda "up" 1.piston 1.ve2.subap ayarlaniyor. Cevirince 3.piston 5.ve6.subaplar cevirince 4.piston 7.ve 8.subaplar tekrar cevirince 2.piston 3.ve 4. subaplar ayarlaniyor. Öndekiler emme subaplari arkadakiler eksoz subaplari. Emme 0.20 eksoz 0.25 mm. olarak ayarlanmasi gerekiyor. Ben bugun subap ayarini yanlis yaptigimi ogrendim ve tekrardan yaptim. Ilk yaptigimda kasnaktaki numaralara dikkat etmemistim kalkan subaplari ayarlamistim. Konu ile ilgili ayrintili bilgi forumlarda yok. Arkadaslarima ışık olur diye paylasma geregi duydum. Aracin ses ve titresimleri sifira indi. Ilk subap ayari sonrasi kullandikca ses artmisti.
Iste o link
https://youtu.be/mMbR9lsGBbk

Arkadaşlar merhaba benim 2008 fd6 otomatik aracım var. Aracı aldığımdan beridir lpg li şehirdışı yakıt normal fakat şehiriçi nerdeyse iki katı yakıyor. Lpg ayarı yaptırdım hatta enjektor memeleri düşük dendi oda ayarlandı fakat sorun şehiriçi hala fazla yakıyor. Lpg ayarı yapan usta olmazsa subap ayarı yapmamız lazim dedi sizce subap ayarı yapildiktan sonra yakit düzelir mi?

vss

0
Aracınız
Arkadaşlar merhaba benim 2008 fd6 otomatik aracım var. Aracı aldığımdan beridir lpg li şehirdışı yakıt normal fakat şehiriçi nerdeyse iki katı yakıyor. Lpg ayarı yaptırdım hatta enjektor memeleri düşük dendi oda ayarlandı fakat sorun şehiriçi hala fazla yakıyor. Lpg ayarı yapan usta olmazsa subap ayarı yapmamız lazim dedi sizce subap ayarı yapildiktan sonra yakit düzelir mi?
sübaplar sıkı yada gevşekse ayardan sonra bir miktar yakıt düşer

SM-N910C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Bende de aynı problem var akşam arabayı park edip sabah calistirdigimda hem ciddi titreme ve geç mars alma ve daha sonrasında 1.5 devir de çalışıp 1 e sonrada stop ediyordu. Bende 2 gün tüpü kapatıp benzinde kullandım araba sabahları tek marsta çalışıyor ve normal rölantide çalışıyor. Sorun subap ayarları midir? Araba 2012 otomotik 1.6 ivtec

SM-N920C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
Bende de aynı problem var akşam arabayı park edip sabah calistirdigimda hem ciddi titreme ve geç mars alma ve daha sonrasında 1.5 devir de çalışıp 1 e sonrada stop ediyordu. Bende 2 gün tüpü kapatıp benzinde kullandım araba sabahları tek marsta çalışıyor ve normal rölantide çalışıyor. Sorun subap ayarları midir? Araba 2012 otomotik 1.6 ivtec

SM-N920C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Subap ayarı yaptırman gerekiyor maalesef bizim lpg ki fb7 lerde 20 bin km de bir gerekiyor

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Arkadaşlar ben eylül 2017 de honda civic 2009 model 137.000 km de fd6 aldım aracı alır alır almaz tüp takdırdım atiker grand marka lpgde aşırı yakıt yakıyor şuan 50-55 krş yakıyor arabada hafif rampalarda bile bayılıyor subap ayarı yapmam gerekirmi sadece çekiş problemi ve yskıt sarfiyatı var sizce yaptırmalımıyım bilgilendirirseniz sevinirim iyi günler arkadaşlar

Arkadaşlar ben eylül 2017 de honda civic 2009 model 137.000 km de fd6 aldım aracı alır alır almaz tüp takdırdım atiker grand marka lpgde aşırı yakıt yakıyor şuan 50-55 krş yakıyor arabada hafif rampalarda bile bayılıyor subap ayarı yapmam gerekirmi sadece çekiş problemi ve yskıt sarfiyatı var sizce yaptırmalımıyım bilgilendirirseniz sevinirim iyi günler arkadaşlar
3 veya 4 depo çok yakmadı normal. Sonrasında %20 lere kadar düşüyor.

SM-C5000 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Farklı konu açmadan buradan devam edeyim bende.son zamanlarda sabahları ilk çalıştırmada normal çalışıyor vitesi d yada r farketmiyor Aldığımda arabada bi titreme hatta stop etme başladı. Araç normal sıcaklığına ulaştığında hiçbir sorun yok. Geçenlerde özel servis teki usta tahrik kayısını değiştirirken subaplarin biraz ayarsiz bi ara sabahtan gel yapalım demişti . bu sorun subap ayariyla mi ilgili yoksa başka bir sıkıntı falan Mi var arkadaşlar yardımcı olursaniz sevinirim

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Aynı sorun bendede var sanırım sübap aylarından

F3311 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri