Şanzıman Filtresi

Aracınız
Civic FD6 2007
Formu takip eden arkadaşlara selamlar.aracım FD6 kasa 2007 model sedan otomatik vites ve şu anda 139 bin km.de..otomatik araçlarda şanzıman yağının her 40 bin km de değişiminin isabetli olacağı bilgisini öğrendim..gerçi 60 bin km ye kadar da kullanılabilir diyenler var..Ama bütün araştırmalarıma rağmen ŞANZIMAN FİLTRESİNİN(motor kaputunun altındaki) KAÇ KM DE DEĞİŞECEĞİNİ ÖĞRENEMEDİM.Kesin bilgiye sahip olan arkadaş varsa forumda paylaşabilir mi?Ayrıca şanzıman filtresinin tavsiye edilen markası varsa paylaşabilirmisiniz..motor yağı değişirken filtre değiştiğine göre şanzıman filtresi değişmeli değil mi?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Bu konu çok konuşuldu ancak dediğiniz gibi kitapçıkta bu hususta net bir tavsiye yok.
Genel kanı 3 şanzıman yağı değişiminde bir değişimi faydalı ancak titiz bir kullanıcı iseniz bu süreyi kendinize göre kısaltabilirsiniz.
Parça olarakta çok sık değişen bir parça olmadığı için orjinal filtreyi almak en garantisi.

Ad Soyad
asdemirtas
Aracınız
Civic aracım yok
Her 40 bin km de şanzuman yağı değişimi sonrası sürekli gittiğim usta sağlam olsun diye her değişimde filtreyi de değiştirelim diyor. 120 bin ve yazın yaptırdığım 160 bin bakım ve değişimlerde orijinal şanzuman yağı filtresi alıp kullandım. Yazın 200-TL ye almıştım. Servisten de orijinal almanız yerinde olur.

Aracınız
Civic FB7 2015
Her 40 bin km de şanzuman yağı değişimi sonrası sürekli gittiğim usta sağlam olsun diye her değişimde filtreyi de değiştirelim diyor. 120 bin ve yazın yaptırdığım 160 bin bakım ve değişimlerde orijinal şanzuman yağı filtresi alıp kullandım. Yazın 200-TL ye almıştım. Servisten de orijinal almanız yerinde olur.
Filtreyi nerden aldiniz?

Aracınız
Civic FB7 2015
gecen hafta şanzıman yağını serviste değiştirdim. 600 tl yağ değişimi tapa buluda değişti. filtreyide değiştirelim dediler dedim araba 38 bin km de ne filtresi, 4 yıl doldu diye geldim dedim. normalde 60 bin olmadanda gelmicektimde önlem olsun diye geldim dedim. filtre 250 TL idi bilginize. yağı dışardan almayın. dışardan almakla işçilikle 500 tl ye geliyor. 100 tl için serviste değiştirmemeye değmez

Geri