Şanzıman Yağı Değişimi

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Arkadaşlar merhaba,

Aranıza yeni katıldım. bir konu hakkında yardımlarınızı rica edeceğim

2017 Model Civic HB 10.400 KM de bir araç aldım. Bu ay da yıldan dolayı periyodik bakımı varmış. Servis şanzıman yağının da değişmesi gerektiğini söylüyor. Daha erken değil mi şanzıman yağının değişmesi?

Üstelik servis bu periyodik bakım için 1.850,00 TL talep ediyor. Bu soygun değil midir? Garanti olduğundan ne yapacağımı şaşırdım....

Teşekkürler,

j c K

0
Aracınız
Civic FC5 2018
Bana kalırsa şanzıman yağını değiştirmeyin, servise bu işlemi çıkartarak tekrar fiyat sorun. Şanzıman yağının değişimine gerek yok 10bin bakımında.
Ayrıca istanbulda tüm servisleri arayıp fiyat isteyin. Bazen aralarında ciddi fiyat farkı olabiliyor.

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
bilgilendirme için çok teşekkürler aslında bu bakım 10 bin bakımı değil, 2. yıl bakımı km yok ama yıldan dolayı periyodik bakıma gidecek.

Servis 2 yaşına girdiğinden sistemin şanzıman yağının da değişmesini istiyor. Garanti kapsamında olduğundan bir nevi tehdit ediyor gibi.

j c K

0
Aracınız
Civic FC5 2018
bilgilendirme için çok teşekkürler aslında bu bakım 10 bin bakımı değil, 2. yıl bakımı km yok ama yıldan dolayı periyodik bakıma gidecek.

Servis 2 yaşına girdiğinden sistemin şanzıman yağının da değişmesini istiyor. Garanti kapsamında olduğundan bir nevi tehdit ediyor gibi.
O zaman daha iyi bilen birisinin cevap yazmasını bekleyin. Çünkü 2 yıl süresi var mı bilmiyorum kitapçık yanımda değil maalesef.

Aracınız
Honda CRV
Bende CVT yağ değişimini 40.000 km veya 2 yıl olarak biliyorum yıldan dolayı değişim görülüyor muhtemelen yine bilen arkadaşlarda yorum yapacaktır,hayırlı olsun kazasız belasız günlerde kullanın :)

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Bende CVT yağ değişimini 40.000 km veya 2 yıl olarak biliyorum yıldan dolayı değişim görülüyor muhtemelen yine bilen arkadaşlarda yorum yapacaktır,hayırlı olsun kazasız belasız günlerde kullanın :)

çok teşekkür ederim. İnşallah hepimiz kazasız belasız kullanırız. Bu arada Servis şanzıman yağı değişimi için 2 yıl veyahut 20 bin km olduğunu belirtti. 20 bin km bence az. Dİğer marka ve modellerde 40 bin km civarında. Hatta bazılarında daha da fazla...

Sağlıcakla...

alibey

0
Aracınız
Civic FC5 2018
çok teşekkür ederim. İnşallah hepimiz kazasız belasız kullanırız. Bu arada Servis şanzıman yağı değişimi için 2 yıl veyahut 20 bin km olduğunu belirtti. 20 bin km bence az. Dİğer marka ve modellerde 40 bin km civarında. Hatta bazılarında daha da fazla...

Sağlıcakla...
Servis kilometre kısmında yanlış bilgi vermiş. Şanzıman yağı değişimi 2 yıl ya da 40 bin kilometre, hangisi önce dolarsa.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Arkadaşlar büyük şehirlerde belirli servisler de indirim yaptırmak için çalışma yapıyoruz bilginiz olsun ;)

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Benim şahsi düşüncem bizim araçların kronik problemleri yok öyle garantilik. Eğer aracı satmayı düşünmüyorsanız garanti için her bakım binlerce lira boşa vermeye gek yok. Servise göre garanti kapsamında olan parçalar ise aşınmayan parçalar. Bir de motor. Bir sorun olduğunda çoğu zaman servisin insafına kalıyor garanti olayı. Garanti dışı deme lüksler çok çok kolay inanın. Eğer araçla ilgilenen biri değilseniz, kafam rahat olur en iyisini servis bilir derseniz, servise paraları bayılın onlar halleder mantığı en temizidir. Yok arabamla ilgileneceğim derseniz servisten daha ucuza ve daha iyi bakabiirsiniz aracınıza.

Geri