Şanzıman yağı ve vites geçişleri

Aracınız
Civic FD6 2011
Merhaba arkadaşlar, şanzıman yağını kontrol ettiğimde motor yağı kadar kaygan olmadığını ama renginin eskimeğini fark ettim aracım 77 binde otomatik fd6 belki serviste 3 yıl önce değişmiş olabilir yada hiç değişmedi bu renk ve kayganlık durumu normal mi?Geçen gün d konumda iken aracımla bastığımda 150 km hıza ulaştı devri ise 6500 geldi mandalla vites attırayım dedim bastığımda 4.vites gösterdi yani bastığım gibi geçiş yaptı 4. Vitese sanırım( tam emin değilim ) , geçmese 3.vites 150 km hıza ulaşması normal mi ben bir an garipsedim durumu teşekkürler

Aracınız
Civic FD6 2011
Yalan olmasın aslında 164 km hıza geldi öyle attım devir 6500 normal ama neden daha kaç bin deviri bekleyip vites attırırdı ben taktım yani 4. Vitese normal mi bu durum

Aracınız
Civic FD6 2011
Anladım teşekkür ederim, şanzıman yağı ile ilgili ne düşünüyorsunuz motor yağı gibi kaygan olmuyor mu bu yağlar

Ad Soyad
sef gngr
Aracınız
Civic FC5 2019
Farklı ürünler.rengini koruyorsa sıkıntı yok. Kırmızı kararmaya durmuşsa değişmekte fayda var. Şanzımanla ilgili başlık olacaktır .

SM-N920C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
3. viteste 175 km. hıza kadar çıkabiliyor.
Vites oranları çok uzun, gaza da yüklendiğinizde ivmelenmeyi sağlayabilme adına araç vites atmıyor (y)

Aracım 2011 model 68.700 km de.Hiç değişmediği için rengi kahveydi.Honda yetkili servisten 3 litre yağ ve şanzıman yağ filtresi aldım toplam 550 tl tuttu.Filtreyide değiştirmen gerekiyor 4 yıl ömrü.Kendim söküp değiştirdim yağ değiştirmek kolayda,filtre baya zorladı hava filtresi kazanınn altında ters biryerde sökmen lazım komple ulaştıktan sonrada baya zorluyor ama değer bence yapmışken tam yapmak lazım.Benim vites geçişlerim çok farketti 2 den birinci vitese inince araba yalpalardı şimdi hissetmiyorum.Yağ rengide kırmızaya döndü değişimden sonra.Kitapçıkta 60.000 km yada 4 yıl yazar.

Aracınız
Aracım 2011 model 68.700 km de.Hiç değişmediği için rengi kahveydi.Honda yetkili servisten 3 litre yağ ve şanzıman yağ filtresi aldım toplam 550 tl tuttu.Filtreyide değiştirmen gerekiyor 4 yıl ömrü.Kendim söküp değiştirdim yağ değiştirmek kolayda,filtre baya zorladı hava filtresi kazanınn altında ters biryerde sökmen lazım komple ulaştıktan sonrada baya zorluyor ama değer bence yapmışken tam yapmak lazım.Benim vites geçişlerim çok farketti 2 den birinci vitese inince araba yalpalardı şimdi hissetmiyorum.Yağ rengide kırmızaya döndü değişimden sonra.Kitapçıkta 60.000 km yada 4 yıl yazar.

Kendim yaptım, kendim değiştirdim diyenlere nasıl özeniyorum anlatamam.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri