Şanzıman yağı ve vites geçişleri

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
Kendim yaptım, kendim değiştirdim diyenlere nasıl özeniyorum anlatamam.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Zor bişey değil deneyin bence. Bişey olursa tamirciler bunu için varlar. Keşke garajımız falan olsa da araçlarımızla tümüyle kendimiz ilgilensek,eminim çoğu konuda sanayiden servisten daha iyi sonuçlar çıkar ortaya.

06 HONDA 2234

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Zor bişey değil deneyin bence. Bişey olursa tamirciler bunu için varlar. Keşke garajımız falan olsa da araçlarımızla tümüyle kendimiz ilgilensek,eminim çoğu konuda sanayiden servisten daha iyi sonuçlar çıkar ortaya.

06 HONDA 2234
+1 (y)

Merhaba arkadaşlar, şanzıman yağını kontrol ettiğimde motor yağı kadar kaygan olmadığını ama renginin eskimeğini fark ettim aracım 77 binde otomatik fd6 belki serviste 3 yıl önce değişmiş olabilir yada hiç değişmedi bu renk ve kayganlık durumu normal mi?Geçen gün d konumda iken aracımla bastığımda 150 km hıza ulaştı devri ise 6500 geldi mandalla vites attırayım dedim bastığımda 4.vites gösterdi yani bastığım gibi geçiş yaptı 4. Vitese sanırım( tam emin değilim ) , geçmese 3.vites 150 km hıza ulaşması normal mi ben bir an garipsedim durumu teşekkürler

Şanzıman yağının rengine pek takılmanızı önermem ama 77 bin yaptıysa acilen değiştirmenizi öneririm hatta ne zaman yapıldığından emin değilseniz ve eskidiğinden şüpheniz varsa da *serviste* Honda’nın kendi yağı ve filtresi ( dış yağ süzgeci diye geçer) ile değiştirmenizi tavsiye ederim.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Merhaba arkadaşlar, şanzıman yağını kontrol ettiğimde motor yağı kadar kaygan olmadığını ama renginin eskimeğini fark ettim aracım 77 binde otomatik fd6 belki serviste 3 yıl önce değişmiş olabilir yada hiç değişmedi bu renk ve kayganlık durumu normal mi?Geçen gün d konumda iken aracımla bastığımda 150 km hıza ulaştı devri ise 6500 geldi mandalla vites attırayım dedim bastığımda 4.vites gösterdi yani bastığım gibi geçiş yaptı 4. Vitese sanırım( tam emin değilim ) , geçmese 3.vites 150 km hıza ulaşması normal mi ben bir an garipsedim durumu teşekkürler
2010 fd6 aracım aynı 80.000 km de 2 gün önce yetkili serviste değiştirdim. Araba şuan sıfırdan farksız değiştir farkı göreceksin şiddetle tavsiye ediyorum

MI 8 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri