sanziman yagi

Aracınız
Civic FB7 2012
arkadaslar aracimin sanziman yag zamani geldi onceden eneos koymustum gonul isterki orjinal sanziman yagini koymak ama malum yarı yarıya fiyat farki var bu sefer motulun sanziman yagini denemek istiyorum ama kararsızım kullanan varsa eger veya motulun sanziman yagi hakkinda bilgisi olan arkadaslarin bilgisini almak istiyorum

SM-J720F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2013
Orijinal haricinde sanziman yagi kullanip da memnun olani görmedim forumda.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Bende bu ikilemde çok kaldım. Şanzıman aracın en onemli parçası olduğundan dolayı servisten orjinal yağ aldım. Sizin de sorun yaşamamanız adına orjinal yağ almanızı öneririm. Evet pahalı olabilir fakat ileride bir sorun çıktığında ucuza aldığınız yağın da bir anlamı kalmayacak. Ekstradan masraf çıkacak. Çoğu zaman tüketim ve sarf malzemelerinin ucuzunu araştırsam da Uzun ömür giden parça ve ekipmanların orjinal alınması taraftarıyım.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Geçenlerde dikkatimi çekmişti ama paylaşmayı unutmuştum, Honda'nın orjinal motor ve şanzıman yağları bölgeye göre farklı üreticilerce üretiyormuş ancak genel olarak dolumda ENEOS değil de IDEMITSU olduğu yabancı forumlarda dile getirilmiş. Bu konuyu görünce paylaşmak istedim.

Aracınız
Civic FB7 2012
hepinize cevaplariniz ve yorumlariniz icin cok tesekkur ederim buyuk ihtimal servisten orjinal yag alip disarida degistirtcem riske atmaya gerek yok

Aracınız
Civic FB7 2012
sanziman yagi
Geçenlerde dikkatimi çekmişti ama paylaşmayı unutmuştum, Honda'nın orjinal motor ve şanzıman yağları bölgeye göre farklı üreticilerce üretiyormuş ancak genel olarak dolumda ENEOS değil de IDEMITSU olduğu yabancı forumlarda dile getirilmiş. Bu konuyu görünce paylaşmak istedim.
hamid hocam idemitsunun yagini amazonda buldum turk parasiyla 54tl ye geliyor ama turkiyeye satisi yok arastirdim baya honda buraya ürettiriyormus turkiye distribütörlugude yok olsa iyi olurdu ama fiyatta orjinalden asagi kalmazdi heralde vergi mergi girince isin icine images.jpeg.jpeg

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
sanziman yagi hamid hocam idemitsunun yagini amazonda buldum turk parasiyla 54tl ye geliyor ama turkiyeye satisi yok arastirdim baya honda buraya ürettiriyormus turkiye distribütörlugude yok olsa iyi olurdu ama fiyatta orjinalden asagi kalmazdi heralde vergi mergi girince isin icine Ekli dosyayı görüntüle 253997

Amazon’da orjinal yağda çoklu alımda gayet uyguna geliyor ama yağlar petrol türevleri olduğu için ülkemizde özel ithalat izni olan kurumlar dışında getirilemiyor maalesef :(

Geri