Satılık 2018 Model FK7 Sport Plus

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

VaiN

Özel Üye
Ad Soyad
Uğur Şenyavaş
Aracınız
Diğer Markalar
Selam arkadaşlar,

Henüz daha ilana koymadım. Önce buradan paylaşmak istedim.

Aracım 2018 Model Civic Hatchback, 1.5 VTEC 182 Beygir, Sport Plus donanımına sahip.

103 bin km.

İlk sahibiyim ve sadece benim tarafımdan kullanılmıştır. Forumda aktif olanlar az çok biliyordur ki araçla oldukça ilgili, okuyup öğrenmeyi seven ve aracı doğru şekilde kullanmaya gayret eden biriyim. Bu yüzden de araca zarar verecek şekilde kullanımlardan sakınırım. Şimdiye kadarki tüm araçlarımda da aynı şekilde davrandığımdan ötürü, bakımlarını da hep yetkili servislerinde ve zamanında yaptığım için hiç bir arıza yaşamadım.

Başından bir kaza geçmemiştir. Her hangi çalışmayan elektronik ya da mekanik aksamı yoktur. Aracın içinde sigara içilmemiştir. Döşemelerde, koltuklarda, deri kaplı direksiyon ve vites topuzunda bir deformasyon yoktur. Hatta vites kolunun hissiyatı ilk günkü gibidir. Mandalında en ufak bir takılma, yumuşama yoktur.

Arka tamponda ve ön tamponda kaskonun mini hasar kapsamından faydalanıp boya yapılmıştır.

Bizim araçlar fabrika çıkışı body kit diyebileceğimiz aksesuarlarla geliyor. Ön tamponun köşelerinde Flap dedikleri siyah parçalar var. Sağ ön kısımdakini site içerisinde park yerinden çıkarken mantara temas etmem sonucu kırdım. Yan sanayi vs. uğraşmamak için kaskodan yetkili serviste yeni parça ile değiştirttim. Bundan kaynaklı 3000 TL civarı bir tramer kaydı mevcuttur.

Aracımın yaşından ve kilometresinden ötürü kozmetik eksikleri muhakkak ki mevcuttur. Taş izleri, park halinde yan aracın kapısını açarken dokundurması, jantın kaldırıma sürtmesi gibi. İlk bakışta görünen büyük her hangi bir durum söz konusu değil. Ama bu bahsettiğim tarzda kozmetik eksiklikler mevcuttur.

Aracımın tüm bakımları eksiksiz olarak ve zamanında yetkili serviste yapılmıştır. En son 101 bin km'de bakıma girmiştir.

80 bin bakımında arka fren balataları orjinal balatalar ile değişmiştir.

90 bin bakımında ön fren balataları orjinal balatalar ile değişmiştir. Yakıt filtresi ve şanzıman yağı da bu bakımda değişmiştir.

101 binde girdiği son bakımda da rutin bakıma ek olarak fren hidrolikleri değiştirilmiştir.

Garantisi devam etmektedir.

Muayene tarihi 2023 yazında olması lazım. Net tarihi hatırlamıyorum. Sanırım Temmuz ayıydı. Gerekirse ruhsattan bakıp burayı editlerim.

Çok şükür şimdiye kadar araçla ilgili bakımlar hariç ve yukarda bahsettiğim Flap değişimi hariç her hangi bir arıza vs. yaşayıp servise gitmek zorunda kalmadım.

Yakıt tüketimiyle ilgili de bilgi vereyim. 103 bin km ortalamam 8.2 litre/100 km'dir. Aracın 103 bin km'dir kullandığı tek yakıt Shell V-Power'dır. Taşıt tanıma sistemi kullandığım için ve en iyi yakıtın Shell'de olduğunu düşündüğümden şimdiye kadarki tüm araçlarımda da bu durum böyleydi.

Lastikler;

Yaz lastiklerim 2 adet Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 (2020) ve 2 adet Goodyear Eagle F1 Asymmetric 6 (2022)

Kış lastiklerim ise henüz 1 ay önce 15 bin TL'ye aldığım ve 2 bin km'dir kullanmakta olduğum 4 adet 2022 üretim Michelin Pilot Alpin 5 serisidir.

Lastiklerimden, bakımlarımdan ve yakıt tercihimden anlaşılacağı üzere aracıma benim katabileceğim bir değer varsa her zaman en iyi malzemeyi kullanarak bu değeri katmaya çalıştım.

Yazdıklarım haricinde, unuttuğum bir nokta varsa ya da sizlerin soruları olursa memnuniyetle yanıtlarım.

İstediğim fiyat 680 bin TL.

Becerebilirsem resimleri de ekleyeyim :)

IMG_1497.jpeg
IMG_1496.jpeg

IMG_1495.jpeg

IMG_1494.jpeg

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Hayırlı satışlar (y)

VaiN

Özel Üye
Ad Soyad
Uğur Şenyavaş
Aracınız
Diğer Markalar
Vazgeçtim satmaktan. Başlığı silebilirsiniz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri