Satılık RS Orjinal Jant/Lastik

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
Arkadaşlar jantları değiştirmeyi düşünüyorum. Alacağım jant 18" ve ya çok düşük ihtimal 19" olacak. O yüzden lastikte işimi görmeyecek.

Yeni alacağım jant ile takasa girmeyi düşünüyorum. Ama aramızdan isteyen varsa boşuna satıcı kazanmasın. Arkadaşın işi görülsün.

Lastik aracın üzerinde gelen bridgestone(38 bin kmde) ,araç kapalı garajda duruyor, biraz daha iş görür. Lastiklerin şişiği bombesi vs yok.

Jantların durumu iyi.

Tek bir jantta ufak sürtük var. Sürtük olan kısmın fotoğraflarını yüklerim. Çok büyük bir şey değil.

Jant göbeğinde kırmızı halka var :)

Aklımda net bir fiyat yok. Talebi olan olursa anlaşırız bir şekilde.

b58f25e5181a643ab4b5feaf8b3eb627.jpg

253577

Bende de orjinal Fb7 jant ve lastik var onları satabilirsem sizinkine talip olabilirim.

S

Silinen üye 20336

Guest
Arkadaşlar jantları değiştirmeyi düşünüyorum. Alacağım jant 18" ve ya çok düşük ihtimal 19" olacak. O yüzden lastikte işimi görmeyecek.

Yeni alacağım jant ile takasa girmeyi düşünüyorum. Ama aramızdan isteyen varsa boşuna satıcı kazanmasın. Arkadaşın işi görülsün.

Lastik aracın üzerinde gelen bridgestone(38 bin kmde) ,araç kapalı garajda duruyor, biraz daha iş görür. Lastiklerin şişiği bombesi vs yok.

Jantların durumu iyi.

Tek bir jantta ufak sürtük var. Sürtük olan kısmın fotoğraflarını yüklerim. Çok büyük bir şey değil.

Ekli dosyayı görüntüle 253577
Hayırlı alışveriş olsun.
Gönlünüze göre rastgelsin... ☺️

18 veya 19 inçi var mı bilmiyorum ama darkhan mı almayı düşünüyorsunuz? Varsa aklınızda almayı düşündüğünüz modeller paylaşırsanız sevinirim...

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010

Jantların durumu iyi.

Ekli dosyayı görüntüle 253577
Hocam bu jantları ben çok beğeniyorum :) bence 18" jantla konforunuzu düşünmeyin, bu jantları farklı renk kombinasyonlarına boyatıp kullanmaya devam edin (y)

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
Hocam bu jantları ben çok beğeniyorum :) bence 18" jantla konforunuzu düşünmeyin, bu jantları farklı renk kombinasyonlarına boyatıp kullanmaya devam edin (y)
18" çok etkiler mi bilemiyorum :)
Ben de beğeniyorum aslında ama kime sorsam önce jant diyo kafam karıştı benim de :(

zero

0
Bence tesir altında acele bir iş yapmak üzeresiniz :unsure:
İlla da değişiklikse, jantları boyama fikri bence denenebilir;) Ayrıca ben piyasada gördüğüm arabalar içerisinde, orijinal jantları bu kadar gösterişli, estetik ve kullanımı kolay olanını göremiyorum. Ortalıkta zibil gibi CIVIC geziyor, hepsinde aynı jant; ama göze batmıyor... Ayrıca temizlemesi çok kolay, girintisi çıkıntısı az, toz çamur birikintisi az... Meseleye bir de bu açıdan bakın derim naçizane...

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
İlla da değişiklikse, jantları boyama fikri bence denenebilir;) Ayrıca ben piyasada gördüğüm arabalar içerisinde, orijinal jantları bu kadar gösterişli, estetik ve kullanımı kolay olanını göremiyorum. Ortalıkta zibil gibi CIVIC geziyor, hepsinde aynı jant; ama göze batmıyor... Ayrıca temizlemesi çok kolay, girintisi çıkıntısı az, toz çamur birikintisi az... Meseleye bir de bu açıdan bakın derim naçizane...
+1 (y)

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
Son kararımı verdim galiba :D
Önceliğim type-r body kit ve arka dodik olacak.

Dodik takınca zaten biraz içerde kalcak lastikler. İlle de değiştirmeyi kafaya koyarsam da ofsetini body kite göre ayarlamak daha mantıklı geldi düşününce.

S

Silinen üye 20336

Guest
İnsan bazen bakıp görmüyor yada görüp idrak etmiyor galiba. Sizin yazınızı okuyana kadar farkında değildim; -Gerçekten bu jantlar çok kirlenemiyor ve kiri çok belli etmiyor...

Jantlardaki siyah kısımlar RS’nin siyah panjuru ve otomobilin diğer siyah unsurlarına nikelaj kısımlar ise kapı kolları, cam çıtaları ve diğer nikelaj kısımlarına tamamlayıcı oluyor benim görüşüm.
Civic FC5 ve FK7 aksesuarla farklı ambiyanslar oluşturmaya elverişliler ve bu jant bir kaçına birden uyum sağlamak üzere seçilmiş gibi aslında...

Jant çapı büyüdükçe genel olarak oluşan spor hava ve virajlardaki stabilite artışı ile ani manevralardaki salınımın azalması durumları açık. Buna karşın konfordan az da olsa eksilteceği aşikar ve otomobilin farklı standartaki yollarda kullanılacağını düşünerek lastiklerin yanaklarının yarılma ihtimalleri artacak jant çapları büyüdükçe.

Renkle ilgili tek yöne doğru bir ambiyans oluşturulacaksa jantı tamamen siyaha, nikelaja yada bir başka renge boyamak iyi fikir bence de. ??

zero

0
İnsan bazen bakıp görmüyor yada görüp idrak etmiyor galiba. Sizin yazınızı okuyana kadar farkında değildim; -Gerçekten bu jantlar çok kirlenemiyor ve kiri çok belli etmiyor...

Jantlardaki siyah kısımlar RS’nin siyah panjuru ve otomobilin diğer siyah unsurlarına nikelaj kısımlar ise kapı kolları, cam çıtaları ve diğer nikelaj kısımlarına tamamlayıcı oluyor benim görüşüm.
Civic FC5 ve FK7 aksesuarla farklı ambiyanslar oluşturmaya elverişliler ve bu jant bir kaçına birden uyum sağlamak üzere seçilmiş gibi aslında...

Jant çapı büyüdükçe genel olarak oluşan spor hava ve virajlardaki stabilite artışı ile ani manevralardaki salınımın azalması durumları açık. Buna karşın konfordan az da olsa eksilteceği aşikar ve otomobilin farklı standartaki yollarda kullanılacağını düşünerek lastiklerin yanaklarının yarılma ihtimalleri artacak jant çapları büyüdükçe.

Renkle ilgili tek yöne doğru bir ambiyans oluşturulacaksa jantı tamamen siyaha, nikelaja yada bir başka renge boyamak iyi fikir bence de. ??
(kendimi de işin içine katarak söylüyorum kimse üstüne alınmasın lütfen)
Meselelere yüzeysel bakmak ve empati yoksunluğu toplumun genel bir sorunu artık. Teknik konulara ezberden yaklaşmalar; sırf kendi istediğini doğru kabul ettirme çabaları; "ben"cillik; ben yaptım oldu tavırları... Milletin her seviyesinde, en alttan en üste kadar hep böyle! Dozu da git gide arttırılmakta maalesef. Bir de şu tüketme çılgınlığı! Ona özellikle dikkat etmemiz lazım ama nerdeee?
ABD'de kullanılan o Tarzan ingilizcesinde "vatansever" kelimesinin bir karşılığı yoktu. Yaklaşık 70'lerde falan "patriot" diye bir kelime uydurdular ve öyle gitmekte; kelimenin anlamı ise yok, içi boş. Bizim özümüzden bildiğimiz bir şey olmasına rağmen orda Hollywood icadı bir uydurma. Küçük Bush'a (oğul Bush, Clinton'dan önceki) bir röportajda soruyor programı yapan hatun; "vatanını seven bir amerikalı ne yapmalı?" diye. Cevap şu: "Vatanını seven Amerikan vatandaşı bol bol alış-veriş yapıp, arabasıyla gezmeli"...
Kıssadan hisse...Dediğim gibi yanlış anlaşılmasın lütfen

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri