şehir içi yarım saat araç kullanım sonrası ISINMA

Aracınız
2012 fd6 aracımla yaklaşık 15km falan yol yaptıktan sonra ki agresif kullanmam, motor da sıcaklıgın yuksek oldugunu fark ediyorum. bu ısınma sizde de yaşanıyor mu ? özellikle S de daha fazla yasıyorum sanki

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=8292]ozanmurat[/MENTION] Göstergeye göre mi sıcak diyorsunuz? Motorun dışarıdan sıcaklığına göre mi yorum yapıyorsunuz?

Konu baskigina göre termostat arizasi gibi me geliyor. Ancak konu icerigini anlayamadim..

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Motorun dışardan sıcaklığına göre o yorumu yaptım. Honda ilk aracım beklentim bu konuda biraz fazlaydı ? Termostat i degistirim duruma göre ustam herhangi bi yorum yapmasa da. Kronik civic sorunlarını bilmesem de siz ustalarım dan bir fikir almak isterim açıkçası. Sagolun

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Motorun dışardan sıcaklığına göre o yorumu yaptım. Honda ilk aracım beklentim bu konuda biraz fazlaydı ? Termostat i degistirim duruma göre ustam herhangi bi yorum yapmasa da. Kronik civic sorunlarını bilmesem de siz ustalarım dan bir fikir almak isterim açıkçası. Sagolun
Sn hocam motor sıcaklığı dışarıdan gelen sıcaklığa göre anlaşılamaz. Motor soğutma sıvısı soğutma sıvısı radyatör aracılığı ile sizin de bildiğiniz gibi çalışır. İlla dışarıdan anlamak isterseniz termal kamera ile hortum giriş ve çıkışlarını takip edebilirsiniz. Aksi bir durum olsaydı şimdiye kadar çoktan su kaynatıp conta yakmıştınız.

HTC One_M8 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Ayrıca sıkıntı olsa dashbordda dijital ibreniz var. Açılışta sistem kendini test ediyor. Kendiniz de test etmek isterseniz Fd6 için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

Anahtarı takıyoruz elimiz işlem sırasında sürekli Reset tuşuna basılı tutulu kalmalı. Farları kısa konuma getiriyoruz sonra kontağı 2 konumuna getiriyoruz ve kısa konumda olan farları kapat aç kapa yapıyoruz. Ardından Reset tuşuna arka arkaya hızlıca 4 defa basıyoruz ve araç test aşamasına geçiyor

HTC One_M8 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
maksu hocam yardımınız için çok sagolun :) aracı yeni almama ragmen başıma gelmeyen kalmadı aracın esp beynin de sıkıntılar vs. masraflar falan canımı sıktı bidaha kötü durum yaşamamak için önceden dikkat etmek şart. bunu deneyeceğim çok sagolun

Geri